Celková vířivá koupel

Již po více než dva tisíce let lidé využívají léčebných i relaxačních účinků hydroterapie. Aby také ne, voda má využití v mnoha podobách, ať již jako koupel, pitná kůra, či některá z vodních masážních procedur.

Celková vířivá koupel patří právě do posledně jmenované skupiny. Jedná se o proceduru, která probíhá ve speciální plastové vaně, jejíž tvar je uzpůsoben tak, aby bylo dosaženo maximálního pohodlí. V přední a sedací části této vany jsou zabudované trysky, čímž se liší od hydromasážní vany, která má tyto trysky umístěné po celém svém obvodu. Masážních účinků je pak dosaženo tak, že voda z vany je nasávána čerpadlem a poté tryskami za současného přivzdušnění vháněna zpět.

Při celkové vířivé koupeli však nepůsobí příznivě pouze masáž vodním proudem, ale rovněž teplota vody. Ta dosahuje přibližně 37°C, čímž se řadí mezi hypertermní koupele. Díky tomuto spojení dochází k uvolnění ztuhlých svalů i kloubů, výraznému prokrvení tkání a jejich zvýšenému zásobení kyslíkem i potřebnými živinami. Rovněž je stimulován lymfatický systém a z těla jsou tedy ve zvýšeném množství vylučovány odpadní látky.

Indikací této proceduře jsou nejrůznější onemocnění a bolesti pohybového aparátu, funkční poruchy a poúrazové stavy. Díky uvolnění kloubů a zvýšení jejich pohyblivosti je celková vířivá koupel vhodná zejména při artróze kloubů, ale pomáhá také při problémech s páteří, a ocení ji také jedinci s respiračním onemocněním či alergií, jejichž příznaky je možné tímto způsobem výrazně zmírnit.

Kromě těchto léčebných účinků má však celková vířivá koupel vliv také na celkovou relaxaci a regeneraci organismu a uvolnění duševního napětí, pomoci tedy může například při poruchách spánku nebo při stavech psychického vyčerpání.

Toto vodoléčebnou proceduru lze absolvovat nejen v podobě celkové vířivé koupele, ale také jako částečnou koupel, která je aplikována pouze na horní či dolní končetiny. V obou případech se délka pohybuje okolo 15 minut. Koupel je také možné doplnit o nejrůznější přísady, velmi často se tedy můžeme setkat s vířivou koupelí obohacené o bylinné extrakty.

Kontraindikacemi celkové či částečné vířivé koupele jsou rozsáhlé kožní defekty, mokvavé skvrny, kolapsové stavy, křečové žíly a horečnatá onemocnění.

Absolvování vířivé koupele je možné například v lázních Luhačovice, či Karlova Studánka.

Pobyty obsahující celkovou vířivou koupel

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete celkovou vířivou koupel. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Komplexní týdenní kúra

Royal Spa Hotel Sirnaté Lázně
Lázně Ostrožská Nová Ves

Týdenní pobyt zahrnuje 18 léčebných procedur stanovených předpisem lékaře. Užijte si svůj pobyt v lázních naplno a vraťte se domu plni sil!

8 dní, plná penze

Detail pobytu - Komplexní týdenní kúra