Laser

Laser lze právem považovat za jeden z největších objevů moderní doby, jehož vlastnosti lze aplikovat v celé řadě oblastí. Nás bude zajímat především z pohledu medicíny a kosmetického průmyslu, své uplatnění však nachází rovněž v průmyslu, využívá se k datovým přenosům a mnoha dalším technickým vymoženostem, bez kterých si dnes život téměř nedokážeme představit.

Objev laseru se datuje 1960,již o čtyři roky později vznikl také první plynový laser a následně přicházely další a další typy. V současnosti jsou kromě zmíněných dvou známy také lasery molekulární, kapalinové nebo lasery s tuhou fází. Laser je v podstatě specifický typ záření s různými vlastnostmi a účinky, které se liší podle typu laseru. K dosažení požadovaného výsledky lze samozřejmě jednotlivé druhy kombinovat.

Možnosti uplatnění tohoto přístroje v lékařství je poměrně široké a patří mezi ně například stomatologie, chirurgie, oční lékařství, kožní lékařství a snahou je samozřejmě přenést pozitivní účinky tohoto přístroje také do dalších oblastí. I přes relativně vysokou cenu žádanou za laserový zákrok, se stává mezi veřejností čím dál více oblíbeným.

Velký úspěch slaví zejména laserová operace očí, kdy se pomocí laserových paprsků korigují oční vady, kterými jsou nejen krátkozrakost či dalekozrakost, ale také astigmatismus, vetchozrakost a retinopatie. Ve stomatologii se pak užívá k léčbě zánětlivých onemocnění, pomáhá rovněž zvyšovat odolnost zubní skloviny a urychluje hojení ran. Při chirurgických zákrocích se pak oceňuje hlavně jeho bezdotykové působení a ostře ohraničený řez. Vzhledem k uzavření cév prostřednictvím působení tepla dochází také k omezení krvácení.

V současnosti se však nejvíce rozmáhá využití laseru v kosmetice a kožním lékařství. Pomocí laseru lze spolehlivě a trvale odstranit nežádoucí chloupky, či naopak podpořit činnost vlasových kořínků. Výborné výsledky přináší také při vyhlazování malých jizviček, bradavic, pigmentových skvrn a léčení drobných křečových žil. Nově nachází uplatnění také při takzvané laseropunktuře, což je vlastně akupunktura, která však ke stimulaci akupunkturních bodů využívá laserového paprsku. Aplikace laseru se však rozšiřuje také do oborů, jakými jsou gynekologie, onkologie či traumatologie.

Léčba pomocí laseru má mnoho podob, kožní potíže léčí například v lázních Třeboň, různé kosmetické zákroky lze pak podstoupit v Mariánských lázních, obecně je však nabídka léčby laserem velice bohatá a záleží vždy na konkrétních požadavcích.

Pobyty obsahující laser

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete laser. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Komplexní léčebný pobyt na 21 nocí

Hotel Magnólia
Lázně Piešťany

Vychutnejte si nekonečné léčebné procedury s polopenzí v krásném léčebném komplexu Piešťan. Profesionální přístup je přesně to, co každý ocení. Zdraví je na prvním místě.

22 dní, polopenze

Detail pobytu - Komplexní léčebný pobyt na 21 nocí

Léčebný pobyt Bolavé klouby

Hotel Magnólia
Lázně Piešťany

Uvolněte si své bolavé klouby pod dozorem specialistů. Příjemné procedury a milá společnost je přesně to, co hledáte.

6 dní, polopenze

Detail pobytu - Léčebný pobyt Bolavé klouby

Komplexní léčebný pobyt na 7 nocí

Hotel Magnólia
Lázně Piešťany

Zažijte za týden spousty rozmanitých a příjemných procedur v krásném prostředí s polopenzí a dopřejte si tak maximální odpočinek. Věnujte pozornost svému zdraví!

8 dní, polopenze

Detail pobytu - Komplexní léčebný pobyt na 7 nocí