Maska z mořského bahna

Mořské řasy i mořské bahno se stávají stále více využívanými přísadami při nejrůznějších zábalech či koupelích, což však vzhledem k množství minerálů a dalších látek příznivě působící na lidský organismus není nijak překvapivé. Společně s neustále probíhajícími výzkumy se tak objevují nové účinky, které tyto látky mají na organismus a rozšiřuje se tedy také jejich pole působnosti. V současnosti se tedy s mořským bahnem i řasami můžeme setkat například v oblasti kosmetiky, v potravinářském průmyslu a hojně využívané jsou samozřejmě pro své léčebné účinky také v lázeňství.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet některou z procedur, která pracuje s mořským bahnem či řasami, můžete si vybrat hned z několika variant. Většina českých lázní dnes nabízí koupele i zábaly z mořských řas, bahenní koupele a rovněž masky z mořského bahna.

K těmto účelům se užívá mořské bahno, vytažené z hloubky přibližně 10 metrů, které se poté zbavuje nečistot a ztvrdlých částic. Bahno se dále mísí s éterickými oleji a konzervačními přísadami, čímž se vytváří maska z mořského bahna, která se následně zahřívá na teplotu přibližně 38°C a nanáší na celé tělo nebo problematická místa. Doba působení této masky se pohybuje okolo 20 minut.

Během této příjemné procedury dochází k pronikání minerálů, na které je mořské bahno opravdu bohaté, do těla a tak se obnovuje jejich rovnováha. Bahenní maska rovněž napomáhá zpevnit pokožku, vstřebává toxické látky, má výrazně uvolňující účinek avelkou předností je také skutečnost, že neobsahuje žádné škodlivé látky. Nelze také opomenout účinek éterických olejů, které mají antiseptický a protizánětlivý účinek a v kombinaci s mořským bahnem ulevují od bolesti, zlepšují práci srdečního svalu, regulují zažívání, snižují tlak a příznivě ovlivňují také depresivní či melancholické stavy, nespavost a problémy s pokožkou.

Bahenní maska je proto vhodná zejména v případě onemocnění pohybového aparátu, poúrazových stavech, bolestí svalů i kloubů, různých druhů ekzémů, lupénky či akné. Uplatnění nachází však také při potřebě odstranění duševního napětí a celkové relaxace.

Kontraindikací bahenní masky je těhotenství, záněty žil, otevřená zranění, kožní infekce, infekce kloubů a neléčený vysoký krevní tlak.

Pokud tedy máte chuť absolvovat bahenní zábal, učinit tak můžete například ve Františkových lázních či lázních Libverda.