Shiatsu

Shiatsu, v překladu tlak prsty, je označení pro druh japonské masáže, která využívá nejen práce prstů, ale také dlaní, kolen, kloubů či loktů. I přes to, že se řadí mezi masážní techniky, nabízí mnohem více, než klasická masáž a například v Japonsku představuje oficiálně uznávanou léčebnou metodu.

Tato technika, jejíž stáří se pohybuje okolo 5000 let, je spojením tradiční čínské medicíny a západní anatomie. Pro správné provedení je tedy nutná znalost nejen klasické západní medicíny, ale rovněž čínské. Její podstatou je práce s energií, která proudí v akupunkturních drahách, s cílem obnovit její tok a nastolit tak v těle opět rovnováhu. Podle čínské medicínyse právě při tomto stavu obnovuje sebeuzdravovací schopnost těla a dochází takk celkovému uzdravení.

Před samotnou masáží tedy zkušený masér nejprve rukou přejíždí nad orgány v horní části těla, čímž zjistí, ve kterých z nich proudí málo energie a ve kterých je jí naopak nadbytek. Cílem shiatsu je pak tuto energii vyrovnat. Za tímto účelem se využívá tlaku na akupunkturní body, ležící na akupunkturních drahách, přičemž každá dráha ovlivňuje určitý orgán. Zde můžeme vidět jistou podobnost s akupunkturou, na rozdíl od ní však nedochází ke stimulaci citlivých bodů jehličkami, ale právě pomocí tlaku nebo doteku.

Pokud jste někdy absolvovali klasickou masáž, může pro vás být rovněž nezvyklé, že shiatsu probíhá na podložce na zemi, v běžném volném oděvu a bez použití různých mastí či olejů. Celkový čas masáže se samozřejmě liší v závislosti na konkrétním masérovi, obvykle se však pohybuje okolo 60 minut. Během nich dochází nejen k uvolnění zablokované energie, ale rovněž k celkové hluboké relaxaci, stimulaci lymfatického oběhu a podpoře životní síly. Pozitivní vliv má shiatsu rovněž při trávicích obtížích, cukrovce, fyzické i psychické únavě, nespavosti, bolestech svalů a kloubů, lámavosti kostí, pomáhá také zlepšit sebevědomí a vztahy s okolím. Hlavní myšlenkou je však těmto problémům předcházet, při akutních stavech se její absolvování naopak nedoporučuje, podobně jako osteoporóze, rakovině, křečových žilách, ekzémech nebo poranění pokožky.

Před tím, než se rozhodnete tuto výjimečnou techniku vyzkoušet, měli byste věnovat čas pečlivému výběru maséra, ne každý se totiž může pochlubit kvalitním vzděláním. Chybu však neuděláte, pokud se svěříte do péče školenému personálu například v Mariánských nebo Františkových lázních.

Pobyty obsahující shiatsu

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete shiatsu. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Antistresový pobyt

Hotel Flóra
Lázně Trenčianske Teplice

Antistresový pobyt, který Vám sedne jako ulitý. Odpočinete si u nás a určitě načerpáte chybějící energii.

6 dní, polopenze

Detail pobytu - Antistresový pobyt

Opravdový odpočinek

Lázeňský hotel Jurkovičův dům
Lázně Luhačovice

To nejlepší, co Jurkovičův dům nabízí, je zde! Exkluzivní procedury, procedury pro ženu a muže a volný vstup do bazénu a whirlpoolu. Tomu my říkáme opravdový odpočinek pro náročných dnech! A věřte, že si ho zasloužíte!

8 dní, polopenze

Detail pobytu - Opravdový odpočinek

ASKLEPIOS - luxusní pobyt pro muže

Hotel Olympia ****
Mariánské Lázně

Dopřejte si osm dní plných odpočinkových procedur jako je například bylinný termo zábal, masáž dle vlastního výběru, detoxikační zábal plosek nohou, či masáž plosek nohou. Pobyt si jistě zasloužíte!

8 dní, polopenze

Detail pobytu - ASKLEPIOS - luxusní pobyt pro muže