Thajská masáž

Dnešní doba je charakteristická svým překotným tempem, ve kterém si jen málokdo udrží duševní klid a pohodu. Většina populace trpí stresem a psychickými problémy a stále častěji se proto uchyluje k nejrůznějším terapeutickým technikám. Někteří svůj vnitřní klid hledají v přírodě či při sportu, jiní navštěvují například hodiny jógy a oblíbené jsou rovněž nejrůznější formy masáže. Poměrně zajímavé spojení jógy, masáže a akupresury představuje thajská masáž.

Tato prastará metoda vznikla již přibližně před 5000 lety a je dnes důležitou součástí thajské medicíny. Od běžné masáže ji odlišuje několik skutečností, především je to její délka. Doba trvání thajské masáže se totiž pohybuje okolo tří hodin, což může nezkušeného člověka poměrně překvapit. Další odlišností je také to, že je prováděna v oblečení a na speciální matraci na zemi. Masér tak může využívat celou váhu svého těla, nemusíte se ovšem bát žádné bolesti, veškeré doteky jsou cílené, nenásilné a plně pod kontrolou.

Masáž je vždy započata přibližně minutovou modlitbou, která slouží ke zklidnění mysli a jejímu soustředění se na průběh práce. Poté následuje masáž chodidel, na nichž je velké množství akupunkturních bodů, ovlivňujících orgány v celém těle. V další fázi následují dolní končetiny, trup, horní končetiny a hlava, vše v poloze na zádech. Poté masáž pokračuje v poloze na boku, na břiše a zakončena je v sedě.

Díky jemným dotykům dlaní, loktů, kolen a dalších částí těla dochází k působení na akupresurní body, ležící na energetických drahách. Každá dráha má úzkou souvislost s některým vnitřním orgánem, který je takto možno stimulovat a obnovit jeho funkci. Tlakem na citlivé body lze také obnovit narušený tok vnitřní energie a navrátit tak ztracenou rovnováhu. Masáž rovněž aktivuje lymfatický a cévní systém, uvolňuje klouby a svaly, pomáhá rovněž odstranit bolesti páteře a zvyšuje pohyblivost celého těla. V důsledku odstraňování energetických blokád má také příznivý dopad na imunitní a nervový systém a přináší celkovou regeneraci a relaxaci.

Nedoporučuje se však při čerstvých poúrazových stavech, osteoporóze, křečových žilách a opatrní byste měli být také v případě oběhových onemocnění či těhotenství.

S nabídkou thajské masáže se v Čechách mohou pochlubit například lázně Velichovky, Teplice nad Bečvou nebo Mariánské lázně.

Pobyty obsahující thajskou masáž

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete thajskou masáž. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Relaxační pobyt - 3 noci

Hotel Olympia ****
Mariánské Lázně

Užijte si prodloužený víkend nabitý wellness procedurami z celého světa! Detoxikace spolu s uvolňující masáží Vám dodá chuť a sílu!

4 dny, polopenze

Detail pobytu - Relaxační pobyt - 3 noci

Lady

Lázeňský dům Judita ***
Lázně Teplice

Program, který potěší každou ženu, která touží po příjemné relaxaci. Užijte si např. přístrojovou lymfodrenáž, perličkovou koupel aj.

8 dní, polopenze

Detail pobytu - Lady

Zámecký VIP týden pro náročné - novinka 2016

Hotel Zámeček ****
Lázně Poděbrady

Nenechte si ujít novinku roku 2016 a nechce se okouzlit luxusním pobytem, který má za úkol uspokojit i nejnáročnější klienty. Svěříte se do rukou odborníků a necháte se rozmazlovat.

7 dní, plná penze

Detail pobytu - Zámecký VIP týden pro náročné - novinka 2016