AROMAMASÁŽ x AROMATERAPIE aneb je v tom rozdíl?

06. 12. 2010

Aromatickou masáž dnes nabízí většina masážních a kosmetických salonů a je nedílnou součástí wellness a relaxačních pobytů. Ve většině případů jde ale jen o „voňavou masáž“, která příjemně zapůsobí především na naše čichové receptory a podpoří pocit uvolnění a odpočinku.
Aromaterapií proti nemocem…

Naproti tomu aromaterapie je proces daleko komplexnější, s prokazatelnými léčebnými účinky. Patří mezi nejstarší léčebné metody na světě.  Vždyť také její podstata vychází z toho, co nám dává příroda. V aromaterapii se pracuje s  preparáty, jejichž základem jsou aromatické látky rostlin tzv. SILICE (nebo-li éterické či esenciální oleje). Aromatické látky rostlin (silice) vyvolávají u lidí vedle vjemu vůně a chuti, také důležitou biologickou aktivitu. Molekuly silic vstupují do lidského těla buď vdechnutím za pomoci inhalátorů a aromalamp, nebo přes kůži právě při masáži nebo koupeli. V těchto případech aplikace je ale nutné, aby byly silice rozpuštěny v rostlinném oleji, mléce, smetaně nebo medu, protože například s vodou mísitelné nejsou. Nesmírně důležitý je původ a kvalita éterických olejů. Vedle čistých přírodních silic se vyrábějí také silice syntetické (nebo tzv. přírodně-identické). Jejich cena je samozřejmě nižší než u přírodních, avšak jejich schopnost příznivě ovlivňovat lidský organismus (tzv. bioaktivita) je sporadická.
 
Míchání je věda…

Asi každý máme doma alespoň malou aromalampičku, kam si občas dáme naši oblíbenou vůni. Avšak i tady platí pravidlo, že méně je někdy více. Aromatické oleje jsou velmi koncentrované, a proto je důležité dbát na správnou koncentraci a ředění. Pro blahodárné účinky na Vaši mysl a tělo, se proto raději svěřte do péče odborníků a využijte nabídky některého z lázeňských zařízení, které aromaterapii nabízejí jako léčebnou proceduru.

Fotogalerie: