DETOXIKACE ORGANISMU

02. 05. 2011

Od pradávna lidé minimálně jednou do roka dodržovali nějaký půst. Aniž by si to mnohdy uvědomovali, jednalo se o přirozený způsob pročištění těla. Z tohoto pohledu měl asi největší význam čtyřicetidenní velikonoční půst. Jednak byl vhodně načasován na období jara, kdy se organismus po dlouhé zimě potřebuje očistit, ale také zákazem konzumování masa, vajec a mléčných produktů, se nepřímo směřovalo ke konzumaci lehkých a dobře stravitelných jídel (zelenina, pšeničné produkty, luštěniny…apod.).
V našem státě pravděpodobně nebudete znát nikoho, kdo by dodržoval např. velikonoční půst. Přesto však většina z nás občas potřebu jakési detoxikace organismu pociťuje. Každý z nás je si svých hříchů dobře vědom a tuší, od čeho by si jeho tělo potřebovalo odpočinout. Ať už se jedná o nevhodnou stravu, kouření nebo pití alkoholu. Bohužel však značná část toxinů se do našeho těla nedostává díky našim prohřeškům, ale díky kontaminaci našeho životního prostředí. Vzduch prosycený výfukovými plyny, jídlo vypěstované za pomoci podpůrné chemie, množství chemických výrobků, které denně vědomě používáme a tak dále a tak dále. To vše zatěžuje naše těla a do budoucna zakládá na mnohé zdravotní problémy. Všichni bychom si měli uvědomit, že takový nápor toxinů není naše tělo schopno zvládnout, aniž bychom mu občas neposkytli účinnou pomoc k očistě organismu.

Lehčí pročištění organismu zvládneme za pomoci úpravy jídelníčku, bylinek, čajů a jiných přírodních produktů doma. Není ale vhodné pouštět se do větší detoxikace bez odborného dohledu. Mohli byste si v krajním případě i ublížit. V současné době jsou detoxikační a rekondiční pobyty a kůry součástí mnoha wellness hotelů a lázeňských domů. V podstatě už samotný pobyt v lázních či wellness hotelu, je díky absenci stresu, relaxačním procedurám a dostatku spánku formou očisty těla. Přidají-li se k tomu procedury zacílené na detoxikaci organismu pod dohledem odborníků, zajistíte svému tělu velkou úlevu. Budete-li totiž o své tělo pravidelně pečovat nejen z vnějšku, ale i zevnitř, odmění se vám stonásobně. V některém z dalších článků, se zaměříme na konkrétní typy detoxikace organismu, nabízených lázeňskými domy a wellness centry.

Fotogalerie: