Hotel Červenohorské Sedlo

22. 08. 2017

Odpočinek ve vrcholcích Hrubého Jeseníku je tím pravým balzámem pro unavené tělo a duši 

Jedinečný klid, krásná příroda a ničím nerušený odpočinek. Přesně to na vás čeká, pokud se vypravíte do hotelu Červenohorské sedlo. Ten sídlí v oblasti Hrubého Jeseníku, konkrétně přímo na vrcholku Červenohorského sedla. Hotel je tak ideálním místem pro trávení zimní i letní dovolené plné aktivního odpočinku. 

Červenohorská oáza klidu
Tříhvězdičkový hotel Červenohorské sedlo je krásným místem s ještě krásnějším okolním prostředím, které je doslova balzámem na unavené tělo i duši. Odpočinout si můžete nejen v krásné přírodě, ale také přímo v hotelu, kde je pro vás připraveno relaxační centrum s bazénem, infrasaunou i širokou nabídkou nejrůznějších masáží, včetně neobvyklých exotických procedur. Hotel je vybaven 61 pokoji, které jsou dle svého vybavení a uspořádání rozděleny do čtyř kategorií - Standard, Standard Suite, Superior a Superior Suite. Hostům je v prostorách hotelu k dispozici také hotelová restaurace specializující se na regionální a sezonní gastronomické speciality.  

Poznejte krásné okolí hotelu
Hotel Červenohorské sedlo leží v nadmořské výšce 1013 metrů, což z něj činí jedno z nejvýše položených sportovních středisek. Je ideálním místem pro trávení dovolené nejen v zimě, kdy okolní svahy nabízejí výborné lyžařské podmínky, ale také v létě, kdy je jeho okolí jako stvořené k dlouhým procházkám. Vypravit se můžete například k Vysokému vodopádu ležícímu na území CHKO Jeseníky, kde můžete pozorovat kaskády a proudy padající vody, zajímavé erozní tvary i mechem a kapradím porostlé skalky. Nedaleko od hotelu leží i nejvyšší hora Moravy a Slezska, Praděd, který je nepřehlédnutelným symbolem Jeseníků. Okolím prochází také řada naučných stezek vedoucích kolem dalších krásných míst. Za zmínku stojí například stezky Bílá Oprava či Velká kotlina. Vypravit se můžete i do přibližně 12 kilometrů vzdálené Karlovy Studánky, malebné lázeňské vesničky ležící na východní straně Pradědu. Ta je oblíbeným lázeňským a rekreačním střediskem. Vyvěrá zde množství pramenů s vysokým podílem oxidu uhličitého, jež pomáhají při léčbě onkologických onemocnění. Kromě toho slouží k léčbě vysokého krevního tlaku, cévních onemocnění, poruchách pohybového aparátu či onemocněních dýchacích cest. Vyhlášené jsou však nejen léčebné, ale i relaxační procedury, jež si může vyzkoušet úplně každý. Návštěvu Karlovy Studánky byste tedy určitě neměli vynechat.

Fotogalerie: