Příběh o tom, jak se k nám dostala ajurvéda

Ajurvédské procedury se v dnešní době stávají čím dál více populární pro svou schopnost uvolňovat celé tělo i mysl od každodenního stresu a jako jedny z mála technik dokáží účinně působit na vylučování toxinů.

Již přibližně před 5000 lety vznikl prastarý indický léčebný systém, který významně ovlivnil medicínu východních i západních zemí a i dnes můžeme jeho základy nalézt v celé řadě známých přírodních léčebných technikách. Řeč je o ajurvédě, nebo také  "vědě o životě". Principy ajurvédy spočívají ve snaze o vnitřní rovnováhu, která zajišťuje přirozenou obranyschopnost a zdraví člověka. Toho můžeme dosáhnout například zdravým životním stylem, stravou i pozitivním myšlením. Vnitřní nerovnováha je naopak známkou nemoci. Kolem nás však existuje mnoho faktorů, které energeticky vyvážený stav narušují. Cílem ajurvédy je proto tyto faktory odhalit a nastolit v těle opět rovnováhu. Mezi léčebné metody patří například detoxikace, akupunktura, podávání různých bylinek, meditace, modlitba či masáž.

Díky modernímu způsobu života, konzumaci konzervovaných, či jinak upravených potravin a užívání léků se do našeho těla dostává velké množství chemických látek, které se postupně hromadí a narušují energetickou rovnováhu. Při masáži dochází k vyloučení toxinů uložených hluboko ve svalových tkáních, kostní hmotě i kůži, což napomáhá opětovné regeneraci. Příznivě také ovlivňuje všechny systémy v našem těle; lymfatický, trávicí, dýchací, imunitní, nervový, pohybový systém a podporuje také krevní oběh. Ajurvédská masáž kladně působí na psychický stav jedince a doporučuje se rovněž při poruchách trávení či nespavosti.

Pokud se rozhodnete ajurvédskou masáž absolvovat, vybrat si můžete hned z několika typů. Většina wellnes center a lázní mezi svými procedurami nabízí masáž hlavy, masáž hlavy, šíje a ramen, masáž chodidel, dále masáž hlavy, šíje a zad nebo masáž celého těla. Ke zlepšení účinků masáže se rovněž používají různé olejíčky či prášky obsahující aktivní substance bylin a kořínků. Jejich užívání však není pouhá kosmetická záležitost. Učení ajurvédy v sobě zahrnuje také znalost rostlin a tak má každá bylinka při léčbě své místo.

Zaujala vás tato procedura? V tom případě si můžete vybrat z bohaté nabídky wellness center po celé republice a nebo zavítat do lázní Teplice.