Lázně Bělohrad – Cesta ke zdraví může být příjemná

25. 10. 2011

Lázně v překrásném prostředí s více než 125letou tradicí, které vám zaručeně pomohou. I tak by se daly charakterizovat Lázně Bělohrad, jenž již desítky let pomáhají svým návštěvníkům nejen k duševní, ale i fyzické pohodě. Každoročně odsud odjíždějí spokojení pacienti, kteří si sem přijeli léčit pohybový aparát.
První zmínky o Lázních Bělohrad pocházejí už z roku 1872. Tehdy se tu pořádaly očistné koupele ve třech koupelnách umístěných v dřevěné boudě. Až v roce 1885 se o městečku začalo mluvit jako o Anenských slatinných lázních, o jejichž vznik se zasloužila pruská hraběnka Anna z Assenburgu. Díky ní byl dokázán léčivý účinek místní rašeliny. Od roku 1891 už do nového lázeňského domu mířila řada lidí, která chtěla pomocí koupelí a slatinných zábalů docílit vyléčení svých neduhů. A lázně vzkvétaly.

V současné době jsou Lázně Bělohrad držiteli prestižního certifikátu kvality od Evropského svazu lázní v Bruselu. Oblíbeny jsou mezi českými i zahraničními hosty, opakovaně se sem vracejí i známé osobnosti z řad sportovců či herců. Všichni jsou si vědomi toho, že lázně v malebném městečku jim minimálně na několik měsíců uleví od problémů s pohybovým aparátem. Zdejší léčebné pobyty jsou ideální zejména pro pacienty, jež trpí revmatickými chorobami, bolestmi páteře, Bechtěrevovou chorobou, artrózou, poúrazovými stavy nebo mají po operaci či před ní. Velkým pozitivem je i zaměření nejen na dospělé, ale také na děti již od 3 let. V nedávné době se začaly v lázních léčit také mladé dívky a dospělé ženy s gynekologickými chorobami.

Základní léčebnou procedurou jsou slatinné zábaly. Dále tu odborníci poskytují léčebné procedury v podobě masáží, perličkových koupelí, přísadových koupelí, kondičního cvičení na suchu i ve vodě či různých obkladů.

Noví klienti přibývají, stávající se rádi vracejí. Jedním z důvodů je i to, že se Lázně Bělohrad snaží o to, aby se tu všichni cítili jako doma. Samozřejmostí je individuální přístup, laskavé jednání a atmosféra klidu, pohody a důvěry.
 
Ve volném čase se návštěvníci Lázní Bělohrad rozhodně nenudí. V blízkosti mají řadu možností sportovního i kulturního vyžití. K dispozici jsou tenisové kurty v parku Bažantnice, minigolfové hřiště i půjčovna horských kol. Za návštěvu stojí i samotné centrum městečka, kam pacienty s pohybovými problémy vozí lázeňský autobus. Milovníci památek mohou zavítat k památníku zdejšího rodáka K. V. Raise, do barokního zámku z 18. století nebo chrámu Všech svatých ze 17. století.  A jak už to ve správných lázních bývá, nechybí ani promenádní koncerty, taneční večery s živou hudbou a produkce pod širým nebem.

Tak co, učarovaly Lázně Bělohrad i Vás? Nezbývá, než si vybrat ubytování na http://www.spa.cz/lazne-belohrad/ a vyrazit do míst, kde vám pomohou vyčistit hlavu a zregenerovat tělo.

Fotogalerie: