Lázně Dolní Lipová ožívají

12. 06. 2017

Představujeme vám nově obnovené lázně s dlouholetou tradicí. Lázně jsou malebným místem na rozhraní Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor v samotném centru oblíbené turistické oblasti. Přijeďte se sami přesvědčit o blahodárných účincích léčby. 
Lázně Dolní Lipová se znovu probouzejí k životu. 

Svůj provoz 20. května tohoto roku zahájily Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové. Nyní tak lázně mohou opět poskytnout svým návštěvníkům tradiční odbornou léčbu, rodinné i wellness pobyty v nádherném prostředí, kde „příroda léčí“.

Hlavním lázeňským domem je v Dolní Lipové Grohmannova villa. V jejím přízemí je umístěna centrální lázeňská kuchyně, jež je vybavena zcela novou moderní kuchyňskou technologií. Na kuchyň navazuje velká lázeňská jídelna. Absolutní novinkou je moderní a svěží restaurace s venkovní terasou a to nejen pro lázeňské hosty, ale i pro širokou veřejnost. V prvním patře bezbariérové Grohmannovy villy se nachází zrekonstruované konferenční prostory, vhodné pro pořádání nejrůznějších kolektivních akcí. Vzhledem k tomu, že lze prostor různě přizpůsobit dle požadavků klientů, je možné tu pořádat jak malá školení, teambuildingové akce, tak konference až pro 100 lidí. Místo je ideální také pro pořádání svatebních hostin, soukromých oslav, party a jiných setkání, které chtějí hosté prožít v soukromí. 

Lázeňští hosté se mohou těšit na hudební a kulturní večery spojené s tancem a zábavou, které se budou taktéž konat v tomto patře. Ve druhém a třetím patře, kam se lze dostat výtahem, se pak hosté pohodlně vyspí v celkem patnácti útulných dvoulůžkových hotelových pokojích. Ty disponují vlastním sociálním zázemím i televizorem. Čtyři z pokojů jsou apartmánového typu, hodí se tedy zejména pro rodiny s dětmi nebo náročnější klientelu.

Suterén Grohmannovy villy je místem odpočinku a relaxace, a to díky modernímu wellness centru. Pro celkové uvolnění a pocit pohody mohou hosté využít například prostornou luxusní vířivku Infinité, zabudovanou v pódiu umístěném ve výklenku pod věží, kde třemi okny dopadají večerní paprsky zapadajícího slunce. Součástí wellness centra je také prostorná parní lázeň s romantickým hvězdným nebem. Nechybí sprcha na ochlazení a pohodlná vyhřívaná lavice na odpočinek mezi atrakcemi. Suchá část wellness je vybavena originální dřevěnou finskou saunou, dále dvěma ochlazovacími sprchami a prostornými lavicemi pro odpočinek a relaxaci mezi jednotlivými saunovými cykly. Při odpočinku můžete pozorovat plamínky v krbu, který je také součástí wellness centra.

Fotogalerie: