Lázně Jeseník

04. 11. 2011

Poznejte Priessnizovy Lázně ukryté v nádherném prostředí Jeseníků!
V překrásné podzimní přírodě ve svahu nejvýchodnějšího výběžku Rychlebských hor asi 2 km od města Jeseník najdete klid a pohodu, které Vás pohladí po duši. 

Vincenz Priessnitz, který v roce 1822 založil první vodoléčebný ústav na světě, byl průkopníkem vodoléčby a svými novými metodami proslul v celé Evropě. Na Gräfenberg se za ním sjížděli nejen chudí lidé, ale i různé známé osobnosti.

Priessnitzovy léčebné lázně jsou velmi vhodné pro léčení horních a dolních cest dýchacích, potíží krevního oběhu, nervové soustavy a vegetativního nervstva. Prostředí lázní rádi využívají senioři, ženy, ale i celé rodiny. Příznivé klimatické podmínky umožňují léčit také v  podzimním období, kde nádherná příroda dává zapomenout všedním starostem. V nových a moderních prostorech balneo centra lázeňského domu Priessnitz velmi příjemně působí propojení tradiční Priessnitzovské vodoléčby s moderními welness a beauty aktivitami. Místo je koncipováno k odpočinku, relaxaci a načerpání sil před nadcházející zimou.

V zimním období zde můžete strávit příjemné chvíle třeba při Silvestrovském pobytu nebo si přijet zalyžovat. Příležitost zde najdete také pro bruslení, běžecké lyžování a další zimní aktivity.

K lázním neodmyslitelně patří zábava a kulturní program. V Priessnitzových léčebných lázních jsou na denním pořádku taneční večery s živou hudbou v Zimní zahradě lázeňského domu Priessnitz. Během roku je potom pořádáno několik významných akcí, plesů a promenádních koncertů.

Fotogalerie: