Představujeme: Horské lázně Karlova Studánka

10. 05. 2014

Karlova Studánka - malebná obec která se nachází v panenské přírodě Jeseníků v nadmořské výšce 800 m. n. m.. Okolní lesy a panenská příroda ležící daleko od ruchu velkoměsta a je ideálním místem pro ty z vás, kteří hledají klid a relaxaci.
Městečko je z velké části tvořeno lázeňskými budovami. Při příjezdu Vám s orientací pomohou v přijímací kanceláři v budově ředitelství, kam by měly směřovat Vaše první kroky.  Jedná se o hnědý dům s bílými sloupy ve středu Karlovy Studánky. Služby přijímací kanceláře, kde se dovíte časy procedur, kde budete ubytováni a další důležité informace např. ohledně parkování, jsou Vám k dispozici od pondělí do pátku od 7 do 15 hodin. Po 15. hodině, o víkendech a svátcích je nutné se hlásit na recepci lázeňského domu Libuše, kde je recepce v provozu 24 hodin denně.

Lázeňský komplex je tvořen několika lázeňskými domy, ve kterých je poskytováno ubytování – Libuše, Slezský Dům, Bezruč, Opava, dům U Lesa, Pošta, Vila Vlasta a Vila Eugen a budovou Letních lázní, ve které je bazén a jsou zde poskytování procedury. Ze 7 z 8 budov se dochází do hlavní lázeňské budovy Libuše na stravu a téměř všechny procedury jsou poskytovány v budově Letních Lázní. I když jsou budovy od sebe vzdáleny maximálně 500 m, tak se lázně nachází v kopcovitém termínu, a proto prosím zvažte, zda-li Váš zdravotní stav dovoluje každodennímu přecházení. 
Všechny budovy jsou postupně rekonstruovány a nabízí čisté pokoje s vlastním sociálním zařízením s televizí a satelitem. Pro náročnější hosty je možné využít ubytovacích služeb lázeňské vily Eugen, která jako jediná nabízí 4 apartmány s kuchyňským koutem v 4**** kvalitě. Pro pejskaře jsou vyhrazeny ubytovací kapacity lázeňského domu U Lesa.

Některé služby Letních lázní jsem měl možnost vyzkoušet na vlastní kůži a stojí za to je vyzkoušet. Budova je rozdělena do dvou částí. V jedné polovině byl zbudován bazénový komplex s teplou vodou s celou řadou vodoléčebných atrakcí a v druhé polovině je poskytováno téměř 95% procedur – přes koupele, masáže, rašelinové zábaly až po Vakuwell a Vibrosunu. Teplota vody bazénu, je opravdu teploučká - podle oficiálních pramenů je ohřívána na teplotu 32 oC – 34 oC. Krom bazénu na Vás čeká tepidarium, finská sauna nebo solná jeskyně.

Okolní příroda má co nabídnout v každé roční době. Za zmínku určitě stojí vodopády horské říčky Bílé Opavy nebo nejvyšší hora Jeseníků Praděd. Pokud se vydáte do těchto míst v zimním období, počítejte se záplavami sněhu a drsným horským podnebím. 

Fotogalerie: