Lázně Ostrožská Nová Ves – Navrací mládí, krásu i energii

04. 01. 2012

Sirnaté Lázně Ostrožská Nová Ves pamatují už rok 1903. Tehdy byl na popud místního rodáka ThDr. Františka Botka prokázán léčivý účinek pramenů sirné vody, která vyvěrala v bažině nedaleko obce. Ukázalo se, že pozitivní účinky jsou dosahovány zejména u pacientů s onemocněním pohybového aparátu a kožními chorobami. V roce 1995 byly lázně rekonstruovány. Z původních malých obecních lázní se 6 koupelovými kabinkami a čekárnou vznikly lázně dnešní podoby.
Do Lázní Ostrožská Nová Ves přijíždějí klienti nejen z různých koutů České republiky, ale i ze zahraničí. Vědí totiž, že lázně už dávno nejsou určeny jen nemocným, ale i těm, kteří si chtějí odpočinout a relaxovat.

Hlavní léčebnou procedurou jsou v Lázních Ostrožská Nová Ves sirné koupele. Je při nich využíváno vlastní minerální vody, jež je získávána z několika vrtů umístěných za centrální lázeňskou budovou. Na klienty tu čekají navíc léčebné programy spojené s akupunkturou. Skvělých výsledků je dosahováno díky balneoterapii. Zdejší přírodní léčivý zdroj je podle dnešní balneologické klasifikace hodnocen jako přírodní, prostá, sirná minerální voda hydrogenuhličitano-vápenato-sodno-hořečnatého typu, studená, hypotonická, určená k zevnímu použití, tedy ke koupelím.

Relaxaci umocní i masáže lávovými kameny, kosmetika, pedikúra a manikúra. Nechybí služby estetické dermatologie. Součástí lázní je vodní relaxační centrum s bazénem s protiproudem, whirlpoolem, suchou saunou a soláriem. Veškeré služby jsou klientům poskytovány v hlavní lázeňské budově.

Volný čas mohou návštěvníci Lázní Ostrožská Nová Ves trávit i procházkami po nové kolonádě, která byla vybudována v květnu 2011. Přímo na kolonádě se nachází příjemná kavárna, v níž se pohodlně usadí až 100 hostů. Pravidelně se tu konají taneční večery nebo venkovní promenádní koncerty.

Chcete se ve volných chvílích vydat mimo lázně? Není problém. Lázně Ostrožská Nová Ves leží 8 km od Uherského Hradiště, v samém srdci Moravského Slovácka, kde si přijdou na své hlavně milovníci kvalitního vína. Moravský kras je proslulý nejen Macochou, ale právě i řadou vinic, vinných sklepů, folklórem a historickými památkami. Vydejte se za krásami tohoto kraje na kole nebo pěšky! Obojí stojí za to. Turisticky atraktivní je například Včelí naučná stezka, přírodní koupaliště Kámen, letecké muzeum v Kunovicích nebo golfové hřiště Jezera.

Zasnili jste se při čtení o Lázních Ostrožská Nová Ves? Pak není nic jednoduššího, než odložit starosti a práci na pozdější časy a konečně udělat něco pro sebe nebo své blízké. Inspirujte se na webových stránkách SPA.CZ a splňte si svá přání.

Fotogalerie: