Lázně Poděbrady – Jsou blízké vašemu srdci

30. 09. 2011

Zažijte neopakovatelné chvíle odpočinku a regenerace v největších středočeských lázních. Jako znovuzrození se budou po zdejším pobytu cítit všichni, kteří mají potíže s kardiovaskulárním systémem, látkovou výměnou i pohybem.
Síla léčivých účinků poděbradských pramenů je známa již od 17. století, kdy sem nemocné trpící různými chorobami lákaly tzv. železité lázničky. Krajem se nesly zvěsti o zázračných účincích vody zbarvené do červena, která tu byla objevena. V roce 1905 se pruský proutkař zasloužil o to, že přímo nádvoří zámku vytryskl první silný pramen minerální vody. Právě tehdy bylo jasné, že Poděbrady nezůstanou jen krásným městem obklopeným malebnou krajinou.

V současné době do Lázní Poděbrady přijíždějí lidé ze všech koutů České republiky, ale i ze zahraničí. Moc dobře vědí, že jim pobyt v lázních pomůže nejen na jejich neduhy. Zdejší prostředí je totiž ideální i k tomu, aby tu každý zapomněl na starosti všedních dnů a nechal se hýčkat při wellness procedurách. Ty zajisté potěší nejen seniory, ale i ženy, které si kromě odpočinku mohou dopřát zeštíhlující či detoxikační kúry. Nechybí ani kosmetický salón, který se postará o regeneraci a zkrášlení pleti každé dámy. Pánové pak mohou vypnout například v uhličité koupeli nebo při masáži.

Po dohodě s lékařem jsou Lázně Poděbrady ideální pro široké spektrum klientů, kteří se sem jezdí rehabilitovat po srdečních operacích, při problémech s vysokým tlakem, cévním systémem či cukrovkou. Velkou změnu k lepšímu zaznamenávají i pacienti, jež mají problémy s páteří či klouby. Tři až čtyři týdny v lázních a každý se cítí, jako by se znovu narodil!

Lázně Poděbrady myslí na své klienty po celý rok. Pravidelně jsou pro ně pořádány speciální víkendové pobyty, které zaručí nejen odpočinek, ale i báječnou zábavu s přáteli či rodinou. Z všedního života se tu návštěvníci mohou nechat vytrhnout třeba při adventním, vánočním nebo silvestrovském pobytu.

Neexistuje snad nikdo, kdo by nemiloval zábavu! V Lázních Poděbrady se mohou všichni těšit na bohatý program plný kulturních a společenských akcí. Ke správným lázním patří například taneční večery s živou hudbou nebo každoroční velkolepé zahajování sezóny s promenádními koncerty. A protože Poděbrady obklopuje široká škála přírodních krás a historických míst, přijdou si tu na své i příznivci výletů a cyklistiky. Za návštěvu stojí Český ráj, Křivoklátsko či geologicky zajímavý Český kras se světoznámými Koněpruskými jeskyněmi. S batohem na zádech se můžete vydat na spoustu okolních hradů a zámků, mezi nimiž je například Konopiště, Kokořín, Křivoklát či Český Šternberk.

Chcete prožít dny plné zážitků a odpočinku nebo toužíte po tom cítit se po zdravotní stránce opět báječně? Přestaňte brouzdat prstem po mapě, podívejte se rovnou na nabídku pobytůLázní Poděbrady a začněte balit.

Fotogalerie: