I dotek dokáže léčit - reflexní terapie

11. 04. 2011

Asi každý z nás už slyšel o reflexních bodech na různých částech těla (ruce, uši, nohy).  Při reflexních masážích se nejvíce využívá reflexních bodů právě na noze, a to konkrétně na plosce nohy a nártu vč. vnitřních a vnějších částí. Účinek reflexní terapie je založen na cíleném tlaku jednotlivých reflexních bodů. Každý reflexní bod odpovídá některému z orgánů našeho těla, jehož tlakovou stimulací usilujeme o odbourání energetické blokády a tím napravit poškození, která v jednotlivých orgánech nastala.
Dobrých účinků je údajně dosahováno při běžných civilizačních onemocněních včetně bolestí zad, migrén, alergií, menstruačních obtíží či stresu. Její využití se doporučuje zejména tam, kde je organismus přetížen dlouhodobým užíváním léků, nebo naopak v případě kdy léky podávat nemůžeme např. v těhotenství a při kojení nebo u malých dětí.


Ne každá bolest je špatná….


Známkou že odpovídající orgán nebo část těla není energeticky v pořádku, je bolest při stlačení reflexního bodu. Proto při akutních zdravotních potížích a při diagnostice problémů může být masáž zpočátku trochu bolestivá. Ale dobrý terapeut vás vždy upozorní, že po prvních sezeních nemusí být pocity při a po masáži vždy příjemné, většinou dokonce dochází ke krátkodobému zhoršení stavu. Je ale potřeba se nevzdat a vydržet. Pravidelnou masáží a tlakovou stimulací se bolestivost odstraní a tím i dochází k nápravě celkového stavu.  Reflexní terapie je vhodná zejména také jako preventivní metoda onemocnění.

Ať už věříte v účinky této metody nebo ne, neboť dosud se neví a nedá se ani vědecky podepřít k čemu vlastně dochází při masírování reflexních oblastí, jedno je jisté: každý dotek (od partnera, maminky, tatínka, prarodičů) je ve své podstatě lék. Vždyť každé dítě si přijde pro pohlazení a chce obejmout, když je mu ouvej.

Fotogalerie: