Lázně Červený Kláštor SMERDŽONKA

Lázně Červený Kláštor SMERDŽONKA

Lázně Červený Kláštor SMERDŽONKA jsou považovány za nejmodernější lázně na Slovensku a v roce 2014 díky čistému ovzduší získaly statut klimatických lázní. Historie lázní sahá až do poloviny 19. století, kdy první účinky vody začal využívat mlynář pro teplé vanové koupele ve své stodole. První lázeňská budova byla postavena v roce 1824. Během války byly lázně značně poškozeny a v 50tých letech byly uzavřeny. V roce 2010 byla započata stavba dnešního Lázeňského domu zdraví a v roce 2012 se otevřely brány lázní široké veřejnosti. Základem pro léčbu je přírodní léčivá minerální voda Smerdžonka. 

Délka pobytu
Cena pobytu
Strava
Ostatní služby
Hodnocení pobytu
  • Lázeňská harmonie v Pieninách

    6 nocí nehodnocen Dům Zdraví***+
    Poznejte krásný Dům zdraví v malebné přírodě a užijte si pobyt v lázních na Slovensku! Výhodou jsou individuální procedury, které si vyberete z široké nabídky ozdravně-relaxačních procedur.
    cena na vyžádání
– nalezen jeden pobyt –

Lázně Červený Kláštor SMERDŽONKA - Informace

Lázeňským hostům jsou poskytovány ozdravné procedury pod dohledem odborníků. Přírodní léčivá minerální voda Smerdžonka je bohatá na minerální látky a sirovodík. Voda je vhodná k léčbě kožních chorob, nemocí pohybového aparátu, neurologických nemocí a jako pitný režim při poruchách trávicího ústrojí. Účinky vody mají dlouhou tradici, voda byla využívána i mnichy z blízkého kláštera. Nejznámější mnich byl Cyprián.