Lázně Jeseník

Lázně Jeseník

Lázně Jeseník vděčí za svou proslulost Vincenzi Priessnitzovi, kterému se přezdívá „vodní doktor”. Ten v 16-ti letech prodělal vážné zranění, které bylo považováno za smrtelné. Vincenz však vsadil na léčivé účinky studené vody a po roce léčení se uzdravil. Zpráva o tomto zázraku se brzy rozšířila a v roce 1819 začal Priessnitz léčit své první pacienty. Studenou vodou, pohybem a úpravou životosprávy svým pacientům vrátil zdraví a dal novou radost ze života.

Délka pobytu
Cena pobytu
Strava
Obsah pobytu
Ostatní služby
Typ pobytu
Hodnocení pobytu
 • Zkrácený wellness víkend

  1 noc Hodnocení:  87% Horský Hotel Vidly
  Dopřejte si dvoudenní relax uprostřed Jeseníku. Čeká na Vás sauna, venkovní vířivka, láhev kvalitního moravského vína a příjemné prostředí horského hotelu Vidly.
  od 1 300 Kč
 • Wellness víkend

  2 noci Hodnocení:  87% Horský Hotel Vidly
  Přijeďte si k nám odpočinout a načerpat nové síly! Wellness centrum hotelu je Vám plně k dispozici. Proto neváhejte a navštivte horský hotel Vidly, kde se o Vás královsky postaráme.
  od 2 240 Kč
 • Víkend pro zamilované

  2 noci Hodnocení:  87% Horský Hotel Vidly
  Romantický víkend je vhodný pro všechny zamilované páry, které si chtějí dopřát relaxaci a romantiku ve dvou v nádherném horském hotelu.
  od 2 320 Kč
 • Wellness vinný pobyt

  2 noci Hodnocení:  94% Penzion Běla
  Wellness pobyt nejen pro milovníky vína. Přijeďte odpočívat! Čeká Vás lahev vína, wellness, polopenze a krásné stylové ubytování v Penzionu Běla.
  od 2 345 Kč
 • Dámská jízda

  2 noci Hodnocení:  87% Horský Hotel Vidly
  Vezměte kamarádky, veškeré starosti hoďte za hlavu a přijeďte si užít dámskou jízdu v malebném prostředí hotelu. Pobyt Vám zpříjemní wellness centrum, restaurace s barem a sluneční terasou a také ...
  od 2 420 Kč
 • Pánská jízda

  2 noci Hodnocení:  87% Horský Hotel Vidly
  Pánská jízda zahrnuje vše, co si jen můžete v horském hotelu Vidly v Jeseníkách přát. Na uvítanou Vás přivítá Jack Daniels, užijete si venkovní vířivku, saunu a po domluvě se můžete projet po ...
  od 2 420 Kč
 • Romantika pod hvězdami

  2 noci Hodnocení:  94% Villa Regenhart****
  Nevíte, jak překvapit svou drahou polovičku? Pak zde pro Vás máme jedinečné a originální řešení v podobě 3 denního romantického pobytu, který jistě potěší.
  od 2 655 Kč
 • Relax ve dvou

  2 noci Hodnocení:  91% Hotel Slunný dvůr
  Užijte si čas, který bude patřit pouze Vám dvěma. Vychutnejte si romantickou večeři při svíčkách, či relaxační masáž. Těšíme se na Vaší návštěvu.
  od 2 665 Kč
 • Single relax pobyt

  2 noci Hodnocení:  91% Hotel Slunný dvůr
  Vychutnejte si tři dny krásného výhledu na panoramata Hrubého Jeseníku s nejvyšším bodem Pradědem, případně poznejte jeho krásu při procházkách. Zdarma zapůjčení holí na Nordic Walking jistě potěší.
  od 2 900 Kč
 • Zimní wellness pohlazení

  2 noci Hodnocení:  94% Villa Regenhart****
  Bylinková koupel, bahenní zábal, volný vstup do wellness centra akoupel pod hvězdami ve venkovní vířivce. To vše si užijete ve třídenním zimním pobytu v zasněžených Jeseníkách v historické Vile ...
  od 2 952 Kč
1 – 10  z  32 pobytů

Lázně Jeseník - Informace

V roce 1822 nechal přestavět svůj dům na vodoléčebný ústav, který se stal prvním svého druhu na světě. Do Lázní Jeseník později přijížděli doktoři z celé Evropy, aby zde studovali Priessnitzovy léčebné metody a podle jejich vzoru pak doma založili vodoléčebné lázně. Vznikla tak nová metoda lázeňského léčení – vodoléčba, která jesenické lázně proslavila po celém světě.