Lázně Jeseník

Lázně Jeseník

Lázně Jeseník vděčí za svou proslulost Vincenzi Priessnitzovi, kterému se přezdívá „vodní doktor”. Ten v 16-ti letech prodělal vážné zranění, které bylo považováno za smrtelné. Vincenz však vsadil na léčivé účinky studené vody a po roce léčení se uzdravil. Zpráva o tomto zázraku se brzy rozšířila a v roce 1819 začal Priessnitz léčit své první pacienty. Studenou vodou, pohybem a úpravou životosprávy svým pacientům vrátil zdraví a dal novou radost ze života.

Délka pobytu
Cena pobytu
Strava
Obsah pobytu
Ostatní služby
Typ pobytu
Hodnocení pobytu
 • Víkend pro zamilované

  2 noci Hodnocení:  87% Horský Hotel Vidly
  Romantický víkend je vhodný pro všechny zamilované páry, které si chtějí dopřát relaxaci a romantiku ve dvou v nádherném horském hotelu.
  od 2 320 Kč
 • Single relax pobyt

  2 noci Hodnocení:  91% Hotel Slunný dvůr
  Vychutnejte si tři dny krásného výhledu na panoramata Hrubého Jeseníku s nejvyšším bodem Pradědem, případně poznejte jeho krásu při procházkách. Zdarma zapůjčení holí na Nordic Walking jistě potěší.
  od 2 900 Kč
 • Dámská jízda

  2 noci Hodnocení:  87% Horský Hotel Vidly
  Vezměte kamarádky, veškeré starosti hoďte za hlavu a přijeďte si užít dámskou jízdu v malebném prostředí hotelu. Pobyt Vám zpříjemní wellness centrum, restaurace s barem a sluneční terasou a také ...
  od 2 420 Kč
 • Intensive Therapy

  3 noci Hodnocení:  94% Villa Regenhart****
  Prožijte Intensive Therapy v jedné z nejkrásnějších vil Jeseníků. Čtyřdenní pobyt plný procedur a volným vstupem do wellness centra Vám zajistí dokonalý odpočinek a zároveň Vám uleví od bolesti ...
  od 4 390 Kč
 • Pánská jízda

  2 noci Hodnocení:  87% Horský Hotel Vidly
  Pánská jízda zahrnuje vše, co si jen můžete v horském hotelu Vidly v Jeseníkách přát. Na uvítanou Vás přivítá Jack Daniels, užijete si venkovní vířivku, saunu a po domluvě se můžete projet po ...
  od 2 420 Kč
 • Senior pobyt na 6 nocí

  6 nocí Hodnocení:  91% Hotel Slunný dvůr
  Dopřejte si krásný týden v horském prostředí za zvýhodněnou seniorskou cenu! Nechybí vstup do wellness či relaxační masáž, ale hlavní význam má přátelská atmosféra a čistý vzduch.
  od 5 245 Kč
 • Wellness vinný pobyt

  2 noci Hodnocení:  94% Penzion Běla
  Wellness pobyt nejen pro milovníky vína. Přijeďte odpočívat! Čeká Vás lahev vína, wellness, polopenze a krásné stylové ubytování v Penzionu Běla.
  od 2 345 Kč
 • Wellness prodloužený pobyt

  3 noci Hodnocení:  94% Penzion Běla
  Přijeďte strávit prodloužený víkend do Jeseníků! Krásná příroda zve na procházky či projížďku na kole. Zábavu si najde každý, i ten, kdo má rád jen lenošení.
  od 3 600 Kč
 • Beauty pobyt pro bohyně

  2 noci Hodnocení:  94% Villa Regenhart****
  Užijte si tři dny maximálního odpočinku a vydejte se s přáteli k nám, kde se o Vás postaráme. Pobyt Vám jistě zpříjemní nejen procedury, ale i milé prostředí hotelu.
  od 3 258 Kč
 • Rodinný pobyt

  3 noci Hodnocení:  91% Hotel Slunný dvůr
  Navštivte nejvyšší moravské hory, poznejte krásná místa a zažijte něco nového! Pobyt pro celou rodinu Vám nadělí krásné vzpomínky a společně strávený čas.
  od 3 745 Kč
11 – 20  z  32 pobytů

Lázně Jeseník - Informace

V roce 1822 nechal přestavět svůj dům na vodoléčebný ústav, který se stal prvním svého druhu na světě. Do Lázní Jeseník později přijížděli doktoři z celé Evropy, aby zde studovali Priessnitzovy léčebné metody a podle jejich vzoru pak doma založili vodoléčebné lázně. Vznikla tak nová metoda lázeňského léčení – vodoléčba, která jesenické lázně proslavila po celém světě.