Lázně Jeseník

Lázně Jeseník

Lázně Jeseník vděčí za svou proslulost Vincenzi Priessnitzovi, kterému se přezdívá „vodní doktor”. Ten v 16-ti letech prodělal vážné zranění, které bylo považováno za smrtelné. Vincenz však vsadil na léčivé účinky studené vody a po roce léčení se uzdravil. Zpráva o tomto zázraku se brzy rozšířila a v roce 1819 začal Priessnitz léčit své první pacienty. Studenou vodou, pohybem a úpravou životosprávy svým pacientům vrátil zdraví a dal novou radost ze života.

Délka pobytu
Cena pobytu
Strava
Obsah pobytu
Ostatní služby
Typ pobytu
Hodnocení pobytu
 • Romantika ve dvou

  2 noci Hodnocení:  91% Hotel Slunný dvůr
  Přijeďte si se svou přítelkyní užít krásné chvíle na čerstvém vzduchu! Poskytneme Vám nadstandardní služby pro Váš dokonalý odpočinek. Program zaplníte volnočasovými aktivitami v každém ročním období.
  od 2 495 Kč
 • Seniorský pobyt 55+

  6 nocí Hodnocení:  94% Penzion Běla
  Zvýhodněný seniorský pobyt, který Vám poskytne možnost kvalitní relaxace na čerstvém vzduchu v Jeseníkách. Kdy jindy se naučit odpočívat, než v pokročilém, ale stále aktivním věku.
  od 4 680 Kč
 • Rodinný balíček

  3 noci Hodnocení:  100% Horský Hotel Vidly
  Přijeďte si užít krásný pobyt s celou rodinou do Jeseníků! Dýchne na Vás zde rodinná pohoda a budete se cítit jako na opravdové dovolené v klidném prostředí.
  od 6 430 Kč
 • Prodloužený víkend v luxusní neobarokní Ville ...

  3 noci Hodnocení:  93% Villa Regenhart****
  Máte v plánu prodloužit si víkend a nevíte kam vyrazit? Pak neváhejte za námi do Jeseníků. Vychutnejte si krásnou a jedinečnou přírodu, která přímo vybízí k aktivní dovolené. Vychutnejte si ...
  od 4 419 Kč
 • Víkend pro zamilované

  2 noci Hodnocení:  100% Horský Hotel Vidly
  Romantický víkend je vhodný pro všechny zamilované páry, které si chtějí dopřát relaxaci a romantiku ve dvou v nádherném horském hotelu.
  od 2 320 Kč
 • Single relax pobyt

  2 noci Hodnocení:  91% Hotel Slunný dvůr
  Vychutnejte si tři dny krásného výhledu na panoramata Hrubého Jeseníku s nejvyšším bodem Pradědem, případně poznejte jeho krásu při procházkách. Zdarma zapůjčení holí na Nordic Walking jistě potěší.
  od 2 800 Kč
 • Dámská jízda

  2 noci Hodnocení:  100% Horský Hotel Vidly
  Vezměte kamarádky, veškeré starosti hoďte za hlavu a přijeďte si užít dámskou jízdu v malebném prostředí hotelu. Pobyt Vám zpříjemní wellness centrum, restaurace s barem a sluneční terasou a také ...
  od 2 420 Kč
 • Intensive Therapy

  3 noci Hodnocení:  93% Villa Regenhart****
  Prožijte Intensive Therapy v jedné z nejkrásnějších vil Jeseníků. Čtyřdenní pobyt plný procedur a volným vstupem do wellness centra Vám zajistí dokonalý odpočinek a zároveň Vám uleví od bolesti ...
  od 4 390 Kč
 • Pánská jízda

  2 noci Hodnocení:  100% Horský Hotel Vidly
  Pánská jízda zahrnuje vše, co si jen můžete v horském hotelu Vidly v Jeseníkách přát. Na uvítanou Vás přivítá Jack Daniels, užijete si venkovní vířivku, saunu a po domluvě se můžete projet po ...
  od 2 420 Kč
 • Senior pobyt na 6 nocí

  6 nocí Hodnocení:  91% Hotel Slunný dvůr
  Dopřejte si krásný týden v horském prostředí za zvýhodněnou seniorskou cenu! Nechybí vstup do wellness či relaxační masáž, ale hlavní význam má přátelská atmosféra a čistý vzduch.
  od 5 245 Kč
11 – 20  z  30 pobytů

Lázně Jeseník - Informace

V roce 1822 nechal přestavět svůj dům na vodoléčebný ústav, který se stal prvním svého druhu na světě. Do Lázní Jeseník později přijížděli doktoři z celé Evropy, aby zde studovali Priessnitzovy léčebné metody a podle jejich vzoru pak doma založili vodoléčebné lázně. Vznikla tak nová metoda lázeňského léčení – vodoléčba, která jesenické lázně proslavila po celém světě.