Lázně Nový Smokovec

Lázně Nový Smokovec

Lázně Nový Smokovec situované v centru Tatranského národního parku patří k nejznámějším klimatickým lázním na Slovensku. Už od začátku se Nový Smokovec formoval jako osada s léčebným posláním. Osadu založil MUDr. Mikuláš Szontagh, jehož snem bylo vybudovat první klimatické sanatorium ve Vysokých Tatrách. V roce 1874 se začaly kopat základy první budovy Nového Smokovce a v roce 1876 byly klimatické lázně otevřeny. Hlavním přírodním léčivým zdrojem lázní Nový Smokovec je horské a vysokohorské klima, které se vyznačuje neobyčejnou čistotou vzduchu, vysokými hodnotami slunečného svitu a ultrafialového záření.

Délka pobytu
Cena pobytu
Strava
Obsah pobytu
Ostatní služby
Typ pobytu
Hodnocení pobytu
 • Léčebný pobyt Tip

  5 nocí Hodnocení:  93% Hotel Palace
  Spojte starosti o své zdraví s dovolenou v centru Vysokých Tater. Šestidenní léčebný pobyt s polopenzí, lékařskou konzultací a dvěma léčebnými procedurami denně Vám poskytne náležitou péči.
  od 5 913 Kč
 • Léčebný pobyt Klasik

  10 nocí Hodnocení:  93% Hotel Palace
  Lázeňský pobyt pro Vaše zdraví s třemi procedurami denně stanovenými na základě lékařské konzultace a plnou penzí.
  od 11 000 Kč
 • Týden pro seniory

  5 nocí Hodnocení:  93% Hotel Palace
  Je Vám nad 55 let a hledáte příjemnou dovolenou? Pak je tento pobyt určen právě pro Vás. Profesionální přístup každý z nás ocení.
  od 5 225 Kč
 • Léčebný pobyt Relax

  3 noci Hodnocení:  93% Hotel Palace
  Mnoho zážitků v krátkém čase, ale stojí za to. Prožijte intenzivních několik dní v tatranských koupelích.
  od 3 713 Kč
 • Tatry v létě

  1 noc Hodnocení:  93% Hotel Palace
  Hledáte aktivní dovolenou v krásném prostředí na léto? Nabízíme nejen příjemný relax u bazénu, ale i turistiku, případně procházku městem plné historie, kultury.
  od 1 210 Kč
 • Tatry na podzim

  1 noc Hodnocení:  93% Hotel Palace
  Vychutnejte si nejbarevnejší období roka se stálým počasím v Tatrách. Poznejte tatranskou sluneční inverzi, která Vás uhrane.
  od 935 Kč
 • Tatry v zimě

  1 noc Hodnocení:  93% Hotel Palace
  V blízkosti hotelu se nachází lyžařský vlek Jakubkova Lůka. Přímo před hotelem se nachází zastávka skibusu, který Vás dopraví až k vlekům. Dalším lákadlem je 2km dlouhá sáňkařská dráha z ...
  cena na vyžádání
– nalezeno 7 pobytů –

Lázně Nový Smokovec - Informace

Klimoterapie v kombinaci s moderními léčebnými a rehabilitačními postupy se využívá k léčbě netuberkulozních onemocnění dýchacích cest, některých onemocnění z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, nemocí z povolání a některých duševních onemocnění. V roce 2006 byla v Novém Smokovci otevřena nová sportovní hala a moderní kongresové centrum a v roce 2007 zde bylo otevřeno wellness centrum. Lázně Nový Smokovec se tak staly multifunkčním komplexem, který svým návštěvníkům nabízí celou řadu vysokokvalitních služeb.

Díky své poloze přímo v turistickém centru města Vysoké Tatry je Nový Smokovec nejen skvělým místem pro lázeňské pobyty v lázních Nový Smokovec a wellness pobyty v lázních Nový Smokovec, ale také místem s pestrou nabídkou turistického a sportovního vyžití. V letních měsících je Smokovec skvělým východištěm pěších a cyklistických výletů do Vysokých Tater a v zimě nabízí skvělé podmíny pro sjezdové i běžecké lyžování.