Lázeňské noviny

Lázně Teplice nad Bečvou v novém!

24. 10. 2016
Lázně Teplice nad Bečvou otevírají již začátkem listopadu 2016 lázeňský dům Praha po kompletní rekonstrukci. Klienti budou moci vyzkoušet pobyt v renovovaném a nově vybaveném lázeňském domě Praha, který nabídne ubytovací služby převážně samoplátecké klientele.

Z hotelu Olympia odjedete zdravější

11. 04. 2016
Luxusní péče, kam se podíváte. I tak by mohlo znít motto čtyřhvězdičkového hotelu Olympia v Mariánských Lázních. Kromě báječných relaxačních a wellness procedur totiž nově nabízí i péči s pomocí přírodních léčivých zdrojů.

Lázeňské noviny »


Spa.cz – Lázně a wellness hotely

Přinášíme Vám širokou nabídku lázeňských a wellness pobytů v České republice a dalších pěti zemí střední Evropy. V naší nabídce nechybí: wellness pobyty, lázeňské pobyty, relaxační pobyty, zvýhodněné pobyty a další zajímavé pobyty. Témeř 1600 lázeňských a wellness pobytů v Mariánských lázních, Poděbradech a dalších lázeňských destinacích na jednom místě.

Lázně v Česku a na Slovensku

České lázně jsou známé díky rozmanitosti a složení termálních pramenů, které blahodárně působí na lidský organismus a právem mají své nezastupitelné místo v evropském, ale i světovém lázeňství.  Četný výskyt termálních pramenů dal příležitost vzniku mnoho lázeňských měst. Mezi nejznámější české lázně patří např. Karlovy Vary, Mariánské Lázně či Františkovy Lázně, Lázně Luhačovice, Lázně Poděbrady, Teplice nad Bečvou, Třeboň, Lázně Libverda a mnoho dalších. V poslední době je obliba lázní ze strany Čechů, ale i zahraničních turistů čím dal vyšší, a to především díky kvalitě služeb wellness hotelů a bohaté nabídce lázeňských pobytů.

Historie lázní

Nejstarší lázně vznikaly již za mýtických času a jejich historie je datována před více než čtyřmi tisíci lety. Podle dochovaných pramenů lázně existovaly již ve Starém Egyptě a Číně. Kromě relaxace poskytovaly možnost dělníkům pracujícím na stavbách dodržovat své hygienické zvyklosti. V Japonsku došlo k velkému rozmachu lázní v období rozvoje buddhismu. Teplota zdejší vody dosahovala až 50°C a lidské tělo se ji muselo postupně přizpůsobit již od dětství. Nejen díky dlouholeté historii a tradici si lázně udržují svůj význam i v dnešní moderní době a ročně svými blahodárnými účinky uspokojí miliony lidí.