10 tipů na pobyt na zámku

Sníte o životě na zámku?

Zkoušeli jste spát jako kněžna či kníže na zámku? Přespíte v zámeckých komnatách a přes den budete relaxovat ve wellness nebo se procházet po zámeckých zahradách.. Tento odpočinek bude opravdu pohádkový, ani nemusíte dodržovat královskou etiketu. Podívejte se na wellness zámecké hotely a vyrazte třeba se svou drahou polovičkou na romantický víkend. 

1. Chateau Herálec & Spa by L'OCCITANE

Chateau Herálec & Spa by L'OCCITANE nabízí unikátní designové ubytování a exkluzivní servis na jednom z nejkrásnějších romantických zámků v Čechách. Tento jedinečný boutique hotel se stal jak symbolem kvality a luxusu, tak i pohody a soukromí. K ubytování slouží stylové a prostorné pokoje, které Vás přenesou zpět do dob zámožných hradních pánů a vytváří tak atmosféru výjimečného šlechtického sídla. Opravdový kulinářský zážitek si odnesete z překrásné zámecké restaurace umístěné v nejstarších prostorách zámku na místech bývalé středověké tvrze. Diskrétní a profesionální wellness služby jsou zaručeny salonem Wellness & Spa by L´Occitane, který je první svého druhu v České republice. Vedle bohaté nabídky klasických masáží, zábalů či peelingů nabízí také kosmetickou péči.

Chateau Herálec & Spa by L'OCCITANE

2. Chateau St. Havel - Wellness hotel 

Chateau St. Havel je wellness hotel nacházející se nedaleko centra hlavního města Prahy v Krči. Je to zrekonstruovaný novogotický zámek, který leží na vlastních rozsáhlých pozemcích, uprostřed stylového anglického zámeckého parku s několika idylickými rybníky. Nevšedním zážitkem se pro vás určitě stane Wellness Centrum Infinit, který poskytuje svým zákazníkům širokou paletu profesionálních služeb v oblasti wellness, ve které nabízí hned 2 privátní wellness zóny. 

Chateau St. Havel - Wellness hotel

3. Chateau Zbiroh

Zámecký hotel Zbiroh, známý také pod názvem ‘’Zámek tří císařů’’ se nachází v krajině Křivoklátských lesů mezi Prahou a Plzní. Je jediným hotelem, kde můžete strávit noc v komnatách, ve kterých pobývali takoví velikáni jako císař Rudolf II., Karel IV., Zikmund nebo osobnosti Alfons Mucha a Ema Destinová. Doporučujeme navštívit zámeckou krčmu ‘’U Rudolfovy kratochvíle’, kde si můžete dopřát nevšední zážitek u poháru dobrého vínka nebo žejdlíku pivního moku. Ano, jde o středověkou restauraci, kde se servíruje na keramickém nádobí, personál je dobově oděný a interiér, který je středověkem laděný, vás jistě ohromí.

Chateau Zbiroh

4. Chateau Monty SPA Resort

Chateau Monty SPA Resort Mariánské Lázně s tradicí od roku 1901 a působivým secesním interiérem je situován v lesoparku nad městem, jen 10 minut chůze od centra. Představuje ideální místo pro dovolené, wellness víkendy, svatby, oslavy, konference či teambuildingové akce. Jako poklidná oáza pro vaši tělesnou i duševní svěžest vám SPA Chateau Monty nabízí dokonalý odpočinek a omlazení v komfortním prostředí našeho hotelu, kde dochází ke spojení fantastických tělo hýčkajících procedur a zážitkových terapií.

Chateau Monty SPA Resort

5. Zámecký hotel Liblice

Dalším skvostem, který u nás na Spa.cz najdete je Zámecký hotel Liblice. Nachází se jen kousek od hlavního města v okrese Mělník. Jedinečnost tohoto resortu naleznete ve vybavení pokojů historickým nábytkem, který umocní pohodu a romantickou atmosféru vašeho pobytu. V nabídce je také moderní zařízení pokojů pro Ty, kteří netouží prožít jedinečné okamžiky jako v pohádce.

Zámecký hotel Liblice

6. Spa Hotel Lužec

Nejčistší vzduch a pramenitá voda, ticho a okouzlující příroda, krásný výhled a neopakovatelná středověká atmosféra v kombinaci s komfortem a prvotřídním servisem nedaleko Karlových Varů vám nabídne pohádkovou dovolenou, dodá vám sílu a dobrou náladu! Spa & Wellness Hotel Zámek Lužec**** stylizovaný jako lovecký zámeček českého krále Karla IV. nás svým vzhledem a zařízením interiérů přenáší do slavných dob minulosti. Jediné, co působí současně, je vynikající úroveň péče a maximální komfort, počínaje krásně zařízenými pokoji a konče širokým sortimentem léčebných a relaxačních programů.

Spa Hotel Lužec

7. Chateau Kynšperk

Kvetoucí louky, staleté stromy, řeky, malá jezera a mnoho krásných vesnic potkáte, když vyrazíte do slavného Chateau Kynšperku. Nachází se v lázeňském trojúhelníku a kromě ubytování v zámeckých pokojích nabízí také wellness centrum, restauraci, rozlehlý park kolem celého areálu, jezírko, fontánu a oboru s daňky. 

Chateau Kynšperk

8. Lázně hotel Vráž - ZÁMEK

V romantickém prostředí jihočeské krajiny, v údolí řeky Otavy leží lázeňský komplex Lázně Hotel Vráž. Svým návštěvníkům poskytuje klid a dostatek soukromí. Díky ubytování v zámku si zde budete připadat jako v pohádce. Komplex sídlí v prostorách novogotického zámečku, který byl v letech 1932 – 1936 přestavěn a ke kterému byly přistavěny lázeňské budovy. Lázně Vráž se pyšní rozmanitou nabídkou léčebných, relaxačních i zkrášlujících procedur.

Lázně hotel Vráž - ZÁMEK

9. Wellness hotel REZIDENCE

V nádherné přírodě Novohradských hor v Jižních Čechách se nachází čtyřhvězdičkový Wellness hotel Rezidence. Pokud si toužíte odpočinout od všedních dní a každodenního stresu, tento hotel obklopený krásným okolím je pro vás ideální volbou. Hotel vznikl v původním městském paláci a tak na vás hned po příjezdu dýchne historická atmosféra.

Wellness hotel REZIDENCE

10. Chateau GrandCastle

Neměli bychom zapomenout ani na naše slovenské sousedy, které máme také v nabídce. Ve městě Liptovský Hrádok v severní části Slovenska se nachází Chateau GrandCastle, který snoubí historickou atmosféru středověkého hradu s vymoženostmi moderní doby. Hotel je součástí hradního komplexu, jehož kořeny sahají až do 14. století. Samozřejmostí je Wellness & Spa a hradní restaurace Magdalena Zai.

Chateau GrandCastle