7 lokalit s tipy na výlety pro letní dovolenou 2021 - 1. díl

Jaké jsou ty nejžádanější destinace v Česku?

Přemýšlíte nad letošní dovolenou v Česku? Máme pro vás první várku tipů na oblíbená místa v ČR. Právě teď je ten správný čas na rezervaci pobytů v letní sezóně 2021, tak spěchejte, ať na vás zbyde volný pokoj!

JIŽNÍ MORAVA

Majestátní Pálava, slunce odrážející se od hladiny Novomlýnských nádrží a v ruce sklenička dobře vychlazeného Ryzlinku… To není pohádka, ale dovolená 2021 na jižní Moravě! Při výletu na jih Moravy na vás čekají romantická zákoutí Lednicko-valtického areálu, malebné vinařské uličky i nádherná krajina kolem řeky Dyje.

Pokud vás náš popis zlákal, pak na nic nečekejte a rezervujte si ještě dnes některý z wellness pobytů na jižní Moravě!PálavaŠUMAVA A ČESKÝ LES 

Pokud vás na víno příliš neužije a raději dáte přednost lesnímu tichu a výšlapu na pořádný kopec, pak je pro vás tou pravou letní destinací Šumava a Český les. Území na jihovýchodní hranici s Německem nabízí především klidnou letní dovolenou pro vášnivé turisty či cyklisty. Dopřejte si nádherný výhled z rozhledny na Poledníku, pokořte Boubínský prales a nebo si užijte adrenalin na Stezce v korunách stromů na Lipně!

Prázdninové pobyty na Šumavě a v Českém lese potěší všechny dobrodruhy.

Vodní nádrž LipnoKRKONOŠE

Ještě o něco vyšší kopce a více adrenalinu při procházkách divokou přírodou nabízí naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Návštěva Sněžky, Obřího dolu či pramene Labe jsou nezapomenutelnými zážitky, kvůli kterým stojí za to se do Krkonoš vypravit.

Vzhůru k oblakům vystoupáte s letními pobyty v Krkonoších!KrkonošeADRŠPAŠSKO 

Adršpašsko a Broumovsko stály léta na okraji turistického zájmu, ale v posledních letech se situace začala měnit. Krajina v okolí Broumova, Náchoda a Adršpachu láká turisty na přírodní zajímavosti i řadu architektonických památek. Mezi nejzajímavější památky patří soubor broumovských kostelů od Kryštofa a Killiána Ignáce Diezenhoferových, které jsou opravdovými perlami regionu.

Z přírodních památek jsou určitě největším lákadlem Adršpašsko-teplické skály na historickém území Kladského pomezí. O romantická zákoutí tu není nouze a proto je oblast kolem Adršpachu ideálním místem na letní dovolenou ve dvou.

Nezapomenutelné letní dny rozhodně zažijete při vašem letošním pobytu na Adršpašsku!

AdršpašskoKRUŠNÉ HORY

Krušné hory nejsou zdaleka jen oblíbenými zimními středisky a pestrou faunou a flórou. Od roku 2019 jsou některé památky spojené s hornictvím v této lokalitě na seznamu světového dědictví UNESCO a také se zde nacházejí celosvětově unikátní lázně Jáchymov s radonovou léčbou. Za návštěvu stojí také Krupka, zřícenina Hasištejn či lázeňské město Teplice.

Pohodové letní pobyty v Krušných horách jsou tím pravým pro báječnou dovolenou s celou rodinou!

Krušné hory
JESENÍKY

Velmi oblíbenou destinací pro zimní i letní dovolenou v Čechách jsou také Jeseníky. Podmanivá krása zachovalé přírody, úchvatné výhledy z hor do údolí a množství turistických zajímavostí, které byste při vašem letním putování po Česku rozhodně neměli minout. Pohoří Hrubého i Nízkého Jeseníku lákají k procházkách a příjemnému rozjímání.

Turisticky oblíbenými místy jsou především nejvyšší hora Praděd, lázeňské město Jeseník či unikátní přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně v Loučné nad Desnou.

Prázdninové wellness pobyty v Jeseníkách jsou balzámem na duši!

JeseníkyJIZERSKÉ HORY

Jizerské hory jsou naším nejsevernějším pohoří na hranicích s Německem a Polskem a návštěvníci do nich míří především kvůli zachovalé přírodě a širokému spektru sportovního vyžití. V Jizerkách si na své přijdou nejen milovníci pěších túr či cyklistiky, ale i adrenalinoví nadšenci.

Z vyzkoušení stojí singltrek v Novém Městě pod Smrkem, koloběžkový sjezd  z Ještědu do Kryštofova údolí i plavba lodí po Jizeře. Zajímavé zážitky nabízí i Křišťálové údolí nebo tajuplný Kittelův dům v Krásné!

Nechte se očarovat krásou Jizerských hor při vaší letní dovolené a rezervujte si prázdninové pobyty v Jizerských horách už nyní!

JeštědA CO DÁL?

Již brzy se můžete těšit na druhý díl s dalšími 7 atraktivními lokalitami pro vaši letní dovolenou 2021.

Potřebujete poradit s výběrem či rezervací? Obraťte se na naši zákaznickou linku na telefonním čísle +420 483 515 290 nebo na e-mailovou adresu [email protected]

Příjemnou relaxaci u výběru letního wellness pobytu vám přeje Spa.cz!