7 lokalit s tipy na výlety pro letní dovolenou 2021 - 2. díl

Jaké jsou ty nejžádanější destinace v Česku?

Stále přemýšlíte nad letošní dovolenou v Česku? Pak jsme tu pro vás s 2. dílem článku s těmi nejlepšími místy na dovolenou v ČR, a to včetně tipů na výlety. S rezervací vašeho letního pobytu v ČR neotálejte, volná místa v oblíbených lokalitách mizí doslova před očima.

JIŽNÍ ČECHY

Jihočeský kraj je pohodová destinace, kde si užijete aktivní letní dovolenou s celou rodinou, partnerem či přáteli. Ať už se vypravíte za přírodními skvosty, za historickými památkami, nebo jen tak za zážitky, rozhodně nebudete odjíždět zklamaní.

Český Krumlov, Lipno, Třeboň i Hluboká už se těší, až je během vaší letní dovolené 2021 navštívíte.

Letní pobyty v jižních Čechách lze na Spa.cz rezervovat během pár minut.

Český KrumlovČESKÝ RÁJ 

Zcestovali jste kus světa, ale stejně si myslíte, že lepší než lecjaký tropický ráj je ten Český ráj? Není divu. Tak vysokou koncentraci přírodních divů a památek jen tak někde nenajdete. Navíc je letní dovolená v Českém ráji perfektní volbou, pokud se chystáte na rodinnou dovolenou s menšími dětmi. Čarovné Prachovské skály, pohádkový Jičín nebo půvabný hrad Valdštejn jsou totiž místa jako stvořená k dobrodružným výpravám.

Neváhejte ani chvilku a balte kufry na váš prázdninový pobyt v Českém ráji!

Hrubá SkálaMÁCHŮV KRAJ

Jste romantici a toužíte po klidné dovolené u vody? Přihoďte si do cestovního zavazadla Máj od Karla Hynka Máchy a vzhůru na „Mácháč”! Máchův kraj ale zdaleka není jen o Máchově jezeru. Hrady Bezděz, Houska či Kokořínsko jsou perfektními cíli pro vaše letní putování. Nejvíce si Máchův kraj užijete s partnerem či partnerkou!

Romantické pobyty v Máchově kraji můžete rezervovat klidně ještě dnes!

Středohoří a Máchův krajLUŽICKÉ HORY

Region Lužických hor leží sice stranou hlavního turistického zájmu v letní sezóně, ale o to větší zábava je objevovat, co všechno může region na severu Česka svým návštěvníkům nabídnout.

Prozkoumejte oblast kolem německých hranic a vydejte se po mezinárodní stezce do Žitavských hor nebo zdolejte vrchol nejvyšší hory Luž, podle které získalo pohoří svůj název. Zajímavé jsou i aktivity s objevováním historie sklářství, které má v lokalitě dlouhou tradici. Nejvíce se toho o výrobě skla dozvíte v tzv. Křišťálovém údolí.

Zamilujte si tuto netradiční destinaci plnou zajímavostí na některém z letních pobytů v Lužických horách.

Lužické horyBESKYDY A VALAŠSKO

Oblé vrcholky vysokých kopců, zelené stráně a na nich rozeseté jako poztrácené perly pasoucí se baculaté ovce...Sen? Ne! Takovou idylku můžete v Beskydech a na Valašsku opravdu zažít.

O klid a pohodu není při pobytu v Beskydech nouze. Absolutně nerušeně relaxovat můžete při procházkách v přírodě, při výletech na kole nebo na lázeňské promenádě v oblíbených Lázních Luhačovice. Pokud by se vám zastesklo po davech a turistickém ruchu, tak si zkuste vyšlápnout na hojně navštěvované Pustevny nebo navštivte skanzen v Rožnově pod Radhoštěm. 

Při letním pobytu v Beskydech a na Valašsku nezapomeňte ochutnat místní slivovici a frgály!

Beskydy a ValašskoORLICKÉ HORY

Orlické hory jsou místem, kde se vám v pohodě může stát, že uprostřed letní sezóny nepotkáte při procházce lesem ani živáčka. Masový turismus do Orlických hor ještě naplno neproniknul, a proto jsou perfektní destinací pro pohodovou letní dovolenou bez front a tlačenic.

Orlické hory lákají především na zajímavou faunu a flóru. Nejzajímavější přírodní divy lze spatřit na území CHKO Orlické hory. Milovníci historie a vojenské techniky budou jistě nadšení ze zachovalých pěchotních srubů, které se v blízkosti hranic s Německem dochovaly. Mezi nejznámější patří bunkry Hanička či Dobrošov. 

Letní pobyty v Orlických horách jsou perfektní volbou pro samotáře, kteří chtějí alespoň na pár dní uniknout od ruchu města.

Orlické horyVYSOČINA

Perličkou na závěr, kterou vám pro vaše prázdninové cesty můžeme doporučit, je kraj Vysočina. Oblast na pomezí Čech a Moravy se pyšní hned 3 památkami UNESCO, a to jako jediný kraj v ČR. 

Krajina na Vysočině přímo svádí k dlouhým procházkám a výletům. Nenechte si ujít Žďár nad Sázavou, Telč či Třebíč a rozhodně navštivte Jihlavu a Pelhřimov. Z přírodních památek by vám neměla uniknout Mohelenská hadcová step či Železné hory.

Léto s dětmi u vody můžete letos strávit na některém z báječných pobytů na Vysočině!

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hořeA CO DÁL?

Vyrazte na dovolenou po Česku, poznejte nová místa a pomozte rozhýbat tuzemský cestovní ruch. Na Spa.cz najdete téměř 3 000 pobytových balíčků, ze kterých si ten pravý pro svou letní dovolenou v Čechách vybere každý!

Potřebujete poradit s výběrem či rezervací? Obraťte se na naši zákaznickou linku na telefonním čísle +420 483 515 290 nebo na e-mailovou adresu spa.@spa.cz

Příjemnou relaxaci u výběru letního wellness pobytu vám přeje Spa.cz!