7 tipů na letní dovolenou mimo civilizaci

Užijte si klidnou dovolenou

I když jste se asi také na počátku koronavirové krize obávali, že letos žádné dovolená nebude, nakonec není důvod k panice. Dovolenou si užijete se vším všudy. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Čechách a raději nechcete nic riskovat, oceníte možná místa mimo ruch velkých měst a také mimo davy turistů. Počítáme s tím a přinášíme tipy na zajímavá ubytovací zařízení mimo civilizaci.

Zapomenutá krása Kladského pomezí

Penzion Jízdárna Hejtmánkovice stoprocentně naplní vaše představy o idylické dovolené v Čechách. Rozsáhlý areál penzionu stojí stranou od rušných turistických stezek a umožní vám na chvilku vypnout a užívat si přítomný okamžik. Vaše smysly můžete zaměstnat objevováním rozmanité přehlídky vůní a barev v květinovém ráji a nebo si užít pohled na svět z koňského hřbetu při projížďce na ušlechtilých fríských koních, kteří jsou součástí zvířecího osazenstva areálu penzionu. Ubytování v prostorných apartmánech si také můžete zpestřit masáží přímo na pokoji.

Penzion Jízdárna Hejtmánkovice se nachází v malebném kraji Broumovska nedaleko centra celé oblasti Broumova. Kraj kolem Hejtmánkovic je protkán turistickými i cyklistickými stezkami, které vás zavedou za nejvýznamnějšími památkami a přírodními zajímavostmi Kladského pomezí.

Lázně v moři lesů

Lázně Vráž najdete v jižních Čechách jen pár kilometrů od královského města Písek. Písku se přezdívá Město v moři lesů a to samé lze říci o lázních Vráž. Při pobytu zde nečekejte lesk nablýskaných kolonád a vůni lázeňských oplatek na každém rohu. Připravte se spíše na omamnou vůni smrkových lesů a ohlušující zpěv ptactva ve vrážských lesích. Procházky v lese jsou zdraví prospěšné a vy si jich během pobytu v lázních Vráž můžete dopřát tolik, kolik jen budete chtít.

Hlavní budova lázní Vráž byly zbudována v roce 1875 šlechtickým rodem Lobkowiczů. Z původní letní rezidence ale později staly klimatické a rehabilitační lázně, kde si můžete užít svůj malý útěk před civilizací i vy!

Na statku kousek za Prahou

Léto jako u babičky si můžete užít na dohled od hlavního města si můžete užít na Statku u Prahy v obci Škvorec. Venkovské sídlo nabízí klid a pohodu pobytu na vesnici, ale díky modernímu vybavení vám nebude nic chybět. Statek u Prahy ocení jak skupiny přátel, tak rodiny s dětmi či aktivní senioři, ale užít si tu můžete i romantiku ve dvou či dámskou jízdu.

Přímo v areálu Statku u Prahy si můžete užít soukromé wellness a nebo zavítat do pár kilometrů vzdáleného Aquapalace Čestlice, kde budete mít o zábavu postaráno na celý den. V okolí se nachází také příjemné cyklotrasy či turistické stezky, které vás provedou po nejzajímavějších místech v okolí.

Idyla na hranicích národního parku

Kde jinde hledat odpočinek od civilizace než v srdci šumavských hvozdů? Stylový horský Hotel Alpská vyhlídka potěší všechny milovníky lesních zátiší a typické šumavské architektury. Nachází se v osadě Bučina, která je součástí obce Kvilda. Jen pár set metrů od hotelu leží hranice s Rakouskem. Při dobré viditelnosti můžete přímo z okna svého pokoje zahlédnout i úchvatné panorama Alp.

Hotel Alpská vyhlídka je klidné tiché místo téměř na hranici s první zónou národního parku Šumava. Ubytování v Alpské vyhlídce je jedinečnou příležitostí, jak si užít krásnou, doposud nezničenou přírodu plnými doušky.

Poznejte srdce Beskyd

Horský hotel Martiňák v srdci Beskyd se může pochlubit více než 200 letou historií. Z počátku šlo o klasickou hospodu, kde se najíst a napít chodili jak místní, tak cestující z železnice, která vede nedaleko. Poté hospodu zakoupil Klub českých turistů, který měl se zapadlým místem velké plány. Ty ale narušila válka a během ní objekt sloužil jako skrýš partyzánům. Poté se zde střídali majitelé jeden za druhý, ale nyní je konečně objekt hotelu Martiňák v dobrých rukou a slouží všem. 

Při pobytu se můžete těšit na ticho lesní samoty a krásnou přírodu. Nejbližší stavení je více než kilometr daleko a vás při relaxaci nebude nikdo a nic rušit. 

Hotel Martiňák stojí na místě zvaném Pěticestí, což je vlastně rozcestí, které vás po značených turistických cestách dovede na ta nejkrásnější místa Beskyd. Vydejte se třeba na Pustevny, Podolánky či do údolí Bílé.

...a zase ty Beskydy

Beskydy zkrátka stojí za to! Proto máme ještě jeden tip, kde se nechá uniknout ruchu města. Horský hotel Čeladenka leží nedaleko Horského hotelu Martiňák v části zvané Podolánky. Jde o luxusní čtyřhvězdičkový resort, kam se můžete vydat nejen za pohodovou relaxací, ale také hledat ztracené zdraví. Hotel Čeladenka nabízí totiž kromě relaxačních pobytů i pobyty ozdravné. Díky čistému horskému vzduhu a použití moderních léčebných postupů se po dovolené vrátíte domů jako znovuzrození. 

Okolí hotelu můžete objevovat pěkně po svých a nebo ze sedla horského kola, které si přímo v hotelu můžete zapůjčit. A nezapomeńte si také rezervovat některou z procedur v Lesních lázních, které jsou součástí hotelového komplexu.

Krásné místo nad propastí

Moravský kras je lokalita, která odjakživa lákala umělce a romantiky. Skalnaté příkré srázy, tajemné jeskyně, řeky, které mizí pod zemí a nečekaně se objevují na povrchu, nálezy rituálních předmětů z doby z pravěku jsou jen výčtem zajímavostí, který se území, které se táhne od severu Brna až po Vyškov, pyšnit. Přesvědčte se sami a užijte si letošní letní dovolenou v Penzionu Stará škola v městysu Sloup, který se nachází v těsné blízkosti Sloupsko-šošůvských jeskyní.

Krajině v okolí Sloupu láka k procházkách, ale i k vyjížďkám na kole. Pokud jste fanoušky adrenalinové zábavy, pak jistě oceníte lanový park v Velké dohodě či sjezd na terénních koloběžkách. Srdce vás rozbuší i pohled do hlubin propasti Macocha, která se nachází u nedaleké Jedovnice. O zážitky není zkrátka v Moravském krasu nouze!


Pestrou nabídku dalších míst, kde můžete trávit letošní letní dovolenou najdete na Spa.cz.