9 tipů na nejlepší ubytování pro cyklisty

Vyberte si z našich tipů a šlápněte do pedálů!

Běh, jízda na bruslích a spoustu dalších druhů sportů se v oblíbenosti ani zdaleka nevyrovnají cyklistice, které se pravidelně věnuje více než třetina Čechů. Jízdu na kole většina lidí nevyužívá jako prostředek dopravy, ale spíše jako odpočinkovou a relaxační činnost ve volném čase, o víkendech i během dovolené. 

Dovolená na kole

A právě na dovolenou na kole jsme se zaměřili a připravili jsme tipy, kam vyrazit s kolem nebo kde vám kolo rádi zapůjčí.


LEDNICKO-VALTICKÝ AREÁL – NENÁROČNÝ TERÉN V KRÁSNÉ KRAJINĚ

Začneme zlehka a jako první vám doporučíme Cyklistický pobyt s regenerací ve Spa Resortu Lednice. Jižní Morava je protkaná cyklostezkami a ty, které vedou skrze Lednici a její okolí, patří nejen k těm nejkrásnějším, ale také nejméně náročným. Cesty se zde vinou lednicko-valtickým areálem, kde každou chvíli narazíte na krásné místo k odpočinku, nějakou památku nebo vinný sklípek. 

Cyklistický pobyt s regenerací ve Spa Resortu Lednice

Na hotelu vám v rámci pobytového balíčku připraví i malou svačinku, díky které můžete po cestě doplnit energii. Po návratu si užijete relax během některé z procedur nebo v bazénu s jodovou mořskou vodou.


LÁZNĚ LIBVERDA – ODPOČINEK A SPORT V ROVNOVÁZE

Pokud milujete kopce a hory, okolí Jizerek si zamilujete. Lázně Libverda jsou častým cílem návštěvníků, kteří sem míří nejen za léčbou onemocnění pohybového aparátu, ale i za nádhernou přírodou a klidem. V rámci balíčku Aktivní dovolená si užijete lázeňskou péči a zároveň otestujete svou fyzičku. 

TIP od Spa.cz: Ve Spa Resort Libverda - Hotel Lesní Zátiší vám zapůjčí kola nebo elektrokola, na kterých se můžete vydat třeba ke známé výletní restauraci Obří sud nebo do nedalekých Hejnic s nádherným poutním kostelem Navštívení Panny Marie.

Aktivní dovolená ve Spa Resortu Libverda

A jestliže budete mít přebytek energie, svaly můžete ještě potrápit ve fitness s výhledem na hory. Lázeňský park je také vhodný pro kondiční běh nebo cvičení jógy. Za odměnu si můžete dopřát masáž zad nebo nechat své tělo zregenerovat v privátní sauně. 


BENECKO – KRKONOŠE JAKO NA DLANI

Horské středisko Benecko znají především lyžaři i běžkaři, ale nenechte se zmást – za sportem a relaxací se sem můžete vydat klidně i uprostřed horkého léta. Místo je to přímo stvořené pro aktivní dovolenou. V okolí najdete in-line dráhu, 3D bludiště, kde se vyřádí celá rodina, a samozřejmě mnoho míst, kam se vydat na kole. Zajímavým cílem je například rozhledna Přední Žalý, zkusit můžete také cyklotrasu K10, která vás dovede podél řeky Jizerka až do Horních Míseček.

Horský wellness pobyt v ProFamily Hotelu TOP

V případě, že vás cyklovýlet unaví, jsou tu cyklobusy, které jezdí v sezóně v pravidelných intervalech a snadno přepraví vás i vaše kolo zpět k hotelu ProFamily Hotel TOP. V tomto útulném rodinném hotelu doporučujeme během léta rodinný pobyt s názvem Horský wellness pobyt, během kterého můžete nejen sportovat a poznávat Krkonoše, ale také si užívat polopenzi a navíc mít i na hodinu wellness jen a jen pro sebe. No, nezní to skvěle?


ČERVENOHORSKÉ SEDLO – S ELEKTROKOLEM TO ZVLÁDNE KAŽDÝ

Hotel Červenohorské sedlo je jedním z nejvýše položených hotelů u nás. Díky tomu je velmi oblíbený celoročně – v zimě nabízí perfektní podmínky pro lyžaře a v létě zase krásné výhledy do údolí. Zvlněný terén v Jeseníkách je plný cyklostezek, z nichž některé představují výzvu i pro zkušené bikery. Zároveň se zdejších kopců nemusíte bát, neboť v rámci pobytu Přes Sedlo na elektrokole si můžete půjčit elektrokolo, které vám šlapání do kopců usnadní. 

Pobyt Přes Sedlo na elektrokole v Červenohorském sedle

Přímo u hotelu se můžete napojit na cyklostezku Miliónová, která vás dovede až k Videlskému kříži nedaleko Karlovy Studánky. U hotelu je také vyznačená stezka, která je součástí severní trasy Stezky Českem. Po namáhavém výšlapu vám určitě přijde vhod neomezené lenošení v hotelovém bazénu nebo sportovní masáž.


FRANTIŠKOVY LÁZNĚ – TAK TROCHU JINÝ LÁZEŇSKÝ POBYT

Ačkoliv se Hotelový RESORT STEIN nachází jen kousek od Františkových Lázní, nejedná se o klasický lázeňský hotel či sanatorium. Pobyt Relax pro cyklisty je sestavený tak, aby cyklisté na hotelu našli pohodlné zázemí vždy, když se vrátí z vyjížďky po okolí. Objevovat můžete jak Františkovy Lázně, tak i nedaleký Cheb, vodní nádrž Ameriku, rybníky s výskytem řady chráněných druhů ptactva nebo si můžete vyjet přes hranice do Bavorska.

Pobyt Relax pro cyklisty v Hotelovém RESORTU STEIN

K servisu pro cyklisty samozřejmě patří bezpečné místo, kam lze kola uschovat, energetický balíček na cestu a procedura s péčí o ruce nebo unavené nohy. Samozřejmostí je neomezený vstup do wellness, kde na vás čeká venkovní bazén, finská sauna či whirlpool. Nad rámec balíčku si lze zarelaxovat v pivní lázni nebo v římské aroma lázni.


LIBEREC – JAKÉ TO JE BYDLET NA HRADĚ

Na Ještědu spal kdekdo, ale co takhle ubytování na Liberecké výšině? Nejenže, jde o zajímavou stavbu, ale také odsud máte krásný výhled na Jizerské hory. Romantická stavba připomínající hrad se uprostřed lesa tyčí více než 100 let. 

Pobyt s elektrokoly na Liberecké výšině

Během Pobytu s elektrokoly můžete vystoupat na místní rozhlednu, díky které budete mít celé město jako na dlani. K zapůjčení jsou zde elektrokola, na kterých můžete vyrazit do centra na kávu, smočit nohy do jablonecké přehrady nebo prozkoumávat nekonečné lesy. A jestliže milujete noční život, využijete v rámci balíčku vouchery do disco clubu TOPSTAR, kde můžete protančit celou noc. 


KONSTANTINOVY LÁZNĚ – NA KOLE ZA SMRAĎOCHEM

Konstantinovy Lázně využívají jako většina lázeňských měst u nás sílu přírodních pramenů. Ty místní jsou unikátní tím, že obsahují nejvyšší koncentraci oxidu uhličitého – jsou tedy perlivé.  Prvním pramen, který zde byl objeven, obsahoval kromě CO2 také sirovodík, a proto zapáchal a získal tak své pojmenování Smraďoch. Tento a další léčivé prameny můžete ochutnat při návštěvě Konstantinových Lázní

Cyklopobyt ve Spa Hotelu Garni Löwenstein
Do hotelu Spa Hotel Garni Löwenstein je možno vyrazit na Cyklopobyt, který zahrnuje vstup do hotelového wellness centra Konstantin a cyklomapu, abyste se neztratili. Vyjet si můžete nejen k pramenům, ale třeba také ke klášteru v Teplé nebo do pivovaru v Chodové Plané.


ČELADNÁ – OÁZA POHODY V BESKYDECH

Chtěli byste objevit všechny krásy Moravskoslezských Beskyd? Pak vám doporučujeme zarezervovat si pobyt Sport & Relax v Horském hotelu Lorkova vila v Čeladné. Pobyt je pouze pro dospělé osoby, což může být lákavá nabídka zejména pro unavené rodiče, kteří si od svých ratolestí potřebují na chvilku odpočinout. Relaxovat zde však mohou všichni, kteří si chtějí užít pobyt v krásné přírodě Beskyd.

Pobyt Sport & Relax v Horském hotelu Lorkova Vila

Jak už název balíčku napovídá, můžete si vybrat, jestli dáte přednost spíše aktivnějšímu pobytu nebo naopak zvolníte a necháte se rozmazlovat v hotelovém wellness. Pro sportovce je tu možnost vyrazit na kole třeba po stezce Radegastův okruh 5 nebo po části severní Stezky Českem. Kromě kola můžete protáhnout tělo také na multifunkčním hřišti u hotelu nebo při nordic walking. Zapůjčení holí, stejně jako dalších sportovních potřeb nebo kola, je samozřejmostí. Nedaleko hotelu se nachází také golfové hřiště Golf Ostravice.


Tak už víte, kam vezmete své kolo na dovolenou? Pokud ano, můžete si svůj wellness pobyt snadno rezervovat na webových stránkách Spa.cz. S výběrem a rezervací pobytu vám rádi pomůžeme i na telefonním čísle +420 483 515 290 nebo e-mailové adrese [email protected].

Vaše Spa.cz