Aktivní dovolená

Odpočívat aktivně je skvělý nápad, podpoříte zdraví těla i duše...

Pod pojmem dovolená si každý představuje něco jiného. Někdo má rád lenošení a nicnedělání, někdo naopak chvíli neposedí. V poslední době se hodně objevuje trend aktivního odpočinku. Lidé čím dál častěji vyhledávají aktivní pobyty, kde jen nebudou ležet ve vířivce, sauně nebo u bazénu. Tohle jim bude pouze odměnou po nějakém výkonu. A nemusí to být jen sportovní výkony. Do aktivní dovolené patří i procházky v přírodě, houbaření či poznávání kulturních památek. Mohou to být výlety do zoologických i botanických zahrad nebo návštěvy různých zábavných center. Někomu stačí k lenošení přidat návštěvu hotelového fitness centra, plavání v bazénu, hraní tenisu nebo golfu. Jiní zase milují turistiku v horách, cykloturistiku, ježdění na koloběžce, in-line bruslích nebo vyjížďky na koních a v zimě zase různé zimní sporty.

Kam na aktivní dovolenou?

Oblíbenými destinacemi pro aktivní klienty jsou především hory. Naše největší hory, Krkonoše, nabízí mnoho turistických tras, jak pro letní turistiku, tak pro zimní běžkování. Najdete zde velké množství lyžařských středisek s vysokou úrovní poskytovaných služeb. Hotely nabízejí špičkové ubytování a wellness služby. Většina má vlastní bazény i fitness centra. Podobně je to i v ostatních českých horách, kde najdete mnoho wellness hotelů i lázeňských měst. Můžete tak propojit sport a relax v podobě různých procedur. Když zavítáte například do Liberce, můžete propojit ještě více aktivit. V blízkosti jsou Jizerské hory, skvělé na lyže i kolo, a navíc ve městě je mnoho možností jak se pobavit.

Tipy na pobyty:

Víkendový VITAL pobyt v Hotelu Srní a dependanci Šumava v Kašperských horách je ideální pro aktivně a sportovně naladěné osoby. Krásná krajina Národního parku Šumava svádí k turistickým toulkám nebo cyklistickým vyjížďkám. Personál hotelu Vám rád poradí a poskytne potřebné mapy. K dispozici je úschovna i půjčovna kol. V případě nepřízně počasí se nudit nebudete. Zaplavete si v hotelovém bazénu a zrelaxujete v sauně nebo parní kabině. Zahrát si tady můžete stolní i klasický tenis nebo m – squash. Navíc je součástí hotelu také lezecká stěna a fitness centrum zdarma. Ráno i večer se občerstvíte formou bufetu.

Cyklistický pobyt s regenerací ve Spa Resort Lednice v Lázních Lednice je něco pro milovníky cyklistiky a lázeňské péče. Na Jižní Moravě na Vás čekají ideální cyklistické podmínky a příjemné počasí. Po výkonu Vám s regenerací pomohou různé procedury, masáže, koupele a možná je i konzultace s fyzioterapeutem. V hotelu máte neomezený vstup do bazénu s mořskou jódovou vodou, privátní infrasaunu a samozřejmě nechybí úschovna kol. Stravování je formou polopenze s velkým výběrem a dokonce každý den dostanete na cestu energetický balíček.

A je toho daleko více, jak strávit aktivně Vaší dovolenou. Stačí vyhledat Aktivní pobyty a tam najdete pobyt pro každého aktivního jedince.