Bük - Bükfürdõ - lázně, kde to žije

Lázně Bükfürdõ u města Bük jsou jedny z nejmladších lázní na maďarském území.

Lázně Bükfürdõ u města Bük jsou jedny z nejmladších lázní na maďarském území. Rozkládají se na celkové ploše více než 5 000 m2 a nabízejí svým návštěvníkům jak léčebné, tak relaxační pobyty.

Místo černého zlata, minerální poklad

Objevení termálních pramenů v lázních Bükfürdõ bylo dílem obrovské náhody. V roce 1957 probíhal na území města Bük průzkum, který měl za úkol objevit v oblasti ložiska ropy. Ropy sice objevena nebyla, ale za to z hloubky 1282 metrů vytryskl silný pramen, který se stal hlavním zdrojem pro napájení současných lázní.
Na místě objevu vznikl po 5 letech od výzkumu nejprve improvizovaný bazén pro koupání místních obyvatel. Po provedení rozborů vody a zjištění její prospěšnosti na lidský organismus se započalo se stavbou rozsáhlého lázeňského areálu a na pobyt do Bükfürdõ začínají jezdit první lázeňští hosté.
V roce 1972 vzniká krytý bazén s celoročním provozem a o 6 let později se již lázně Bükfürdõ mohly pyšnit označením národní léčebné středisko.
Od roku 1992 se k budovám určeným pro lázeňské účely připojily i budovy určené výhradně k rekreaci a odpočinku. Ubytování v Bükfürdõ v blízkosti lázeňského parku začala nabízet celá řada hotelů a penzionů.

Lázně Bük myslí na všechny

V současné době jsou lázně Bükfürdõ 2. největším lázeňským centrem v Maďarsku. K tomu, abyste si celý areál prošli a pořádně prohlédli vám jeden den rozhodně stačit nebude. Lázně pro sebe totiž zabírají plochu 14 hektarů. Najdete zde 34 bazénů, sauny, vířivky a samozřejmě mnoho vodních atrakcí pro děti. Zhruba polovina areálu je krytá, tím pádem se nemusíte obávat špatného počasí.
Voda v bazénech pochází z podzemního zdroje vydatných termálních pramenů, a proto je voda v bazénech vždy příjemně teplá. V léčebných bazénech má voda vždy 32 - 38°C a ve sportovních bazénem se teplota pohybuje mezi 26 a 28°C.
V okolí bazénů najdete i velké množství „suchozemských” aktivit. Spojte váš lázeňský pobyt v Bükfürdõ třeba s golfem a nebo si zahrajte některý z typicky plážových sportů.

Lázně Bükfürdõ  a okolí

V případě, že by vás koupání v termálních bazénech Bükfürdõ omrzelo, můžete se z města Bük vydat na výlet do blízkého okolí. Za návštěvu stojí například město Kőszeg a nebo honosný zámek rodiny Esterházy ve městě Fertőd.

Dovolená v Maďarsku je vhodná pro všechny věkové kategorie. V lázních Bükfürdõ  si na své přijdou jak senioři v pokročilém věku, tak rodiny s dětmi. Vydejte se za zážitky a odpočinkem do Maďarska!