Co byste měli vědět o lázních na Slovensku?

Lázně na Slovensku pro každého, v pohodě a bez stresu...

Slovenské lázně doporučujeme těm, kteří nechtějí nic řešit a pořádně si odpočinout. Slovensko je nejenže dopravně dostupné, ale jen nám i kulturně nejbližší. Navíc nám tato země nabízí mnoho krásných míst, kde na malém území o rozloze 49 000 km2 najdeme téměř všechno. Nádhernou a zajímavou krajinu, historická místa i města, vysoké a malebné pohoří a hlavně více než 1 300 pramenů léčivé vody a přes 40 různých termálních koupališť.

Díky tomu všemu můžete spojit pobyt ve slovenských lázních s procházkami v přírodě či ve starých uličkách různých měst i městeček. Nebo se můžete vydat na nákupy do moderních nákupních center. Ochutnávat místní speciality, vína i piva. V zimě je možné si zalyžovat na horách, které se téměř vyrovnají Alpám. A potom všem si užít skvělé tradiční lázeňské procedury, které Slováci velmi rádi a často propojují s dnes velmi oblíbeným a moderním wellness. Spolehnout se můžete na širokou nabídku a hlavně vysokou kvalitu služeb prováděnou proškolenými odborníky.

Ve slovenských lázních se kromě léčivé vody hojně používá léčivé bahno a bylinky. Vyléčit si tady můžete především atopický ekzém, lupénku, revma, astma, kloubní problémy, trávicí potíže a poúrazové stavy. Záleží, do jakých lázní se vydáte. Mezi nejznámější patří Piešťany, Smrdáky, Turčianské Teplice, Trenčianské Teplice a Rajecké Teplice.

Lázně Piešťany se pyšní 200 letou tradicí lázeňské léčby. Užijete si tady koupele v termální vodě nebo procedury se sirným léčivým bahnem. Pokud trpíte nemocemi pohybového aparátu, tyto lázně Vám mohou pomoci. O doprovodný program není nouze. Vydat se můžete do okolí, kde Vás okouzlí krásná příroda, nebo můžete plout výletní lodí po Váhu. V Piešťanech to navíc žije a najdete zde i bohatý kulturní program. K dispozici tak je klid v přírodě či společnost ve městě. A vybrat si můžete podle momentální nálady.

Asi 60 km od Piešťan leží Lázně Smrdáky, které nabízí wellness, léčebné a relaxační procedury pro širokou veřejnost. K léčbě se využívá sirovodíková voda s nejvyšším podílem síry v Evropě a sirné bahno. Lázně se zaměřují na léčbu kožních onemocnění a pohybového aparátu.

Turčianské Teplice najdeme kousek od města Martin a jsou vhodné pro léčení pohybového aparátu, nervových onemocnění, žlučníkových a střevních problémů. Jako jediné lázně na Slovensku se zabývají léčbou ledvin a močových cest.

Trenčianské Teplice jsou nejstarší lázně na Slovensku, kde písemná zmínka pochází až z roku 1247. Patří také mezi nejnavštěvovanější lázně Slovenska. Najdete je na severozápadě státu v romantické krajině. Léčí zde problémy pohybového aparátu za použití sirné termální vody v kombinaci s moderními metodami rehabilitace a fyzioterapie. Kromě toho sem jezdí lidé s kožními problémy a ženy s gynekologickými obtížemi.

Poslední, ze stručného výčtu, zmíníme Rajecké Teplice. Jde o menší lázeňské městečko v malebném kraji a pouhou 1 hodinu cesty autem od českých hranic. K lázeňským procedurám se využívá léčivá voda a léčivá rašelina.  Pobyt prospěje vašemu pohybovému aparátu a léčit můžete také neurologické problémy nebo dokonce nemoci z povolání.


Ve všech lázních ale zaručeně najdete a dokonale propojíte zdraví prospěšný odpočinek a zábavu pro sebe, rodinu i děti.

Teď už jen zbývá si vybrat lázeňský pobyt na www.spa.cz a hurá za relaxem!