Co navštívit v Českém ráji? Spojte výlety s wellness

#letovpohybu #letosrelaxaci

Chcete zažít léto v ráji? Se Spa.cz se vám to může snadno splnit. Wellness pobyt v Českém ráji totiž ten pravý ráj hravě nahradí. 

Krásných míst je v této oblasti nespočet, od zříceniny hradu Trosky, přes úchvatný zámek Sychrov, až po romantické údolí Plakánek. Jaká z nich však skvěle zapadnou do programu na vašem wellness pobytu? To se dnes dozvíte. Naše tipy na výlety v Českém ráji jsme totiž doplnili o tipy na skvělé wellness hotely, a tak můžete snadno spojit příjemné s užitečným.

Wellness pobyty v Českém ráji


Český ráj se nachází na území Libereckého, Královehradeckého a Středočeského kraje a je oceňovaný především pro svá tajuplná skalní města, bizarní pískovcové útvary a mimořádná koncentrace památek. Za zmínku stojí rovněž místní unikátní flóra a fauna. Zkrátka je to ráj v tom pravém slova smyslu!

Nechte se inspirovat našimi tipy na místa, kam se při dovolené v Českém ráji podívat!


JIČÍN, historie i pohádka

O tom, že je Jičín město pohádky, ví každé malé dítě, ale to, že je pohádkově krásné i okolí města, se můžete přesvědčit během své dovolené v České ráji na vlastní oči. Samotné centrum Jičína se chlubí výstavními stavbami a paláci, které zde nechal zbudovat Albrecht z Valdštejna. Mezi nejznámější patří Valdická brána s věží, zámek či Valdštejnská lodžie kousek za městem.

S dětmi můžete město a okolí poznávat ve stopách známého loupežníka Rumcajse a jeho nezbedného synka Cipíska. Materiály k naučným stezkám i sladkou odměnu za splněné úkoly si pak nezapomeňte vyzvednout v místním infocentru.

TIP na ubytování v Jičíně: Po vydatné procházce mezi skalami, jičínskými uličkami a po turistických trasách Českého ráje přijde vhod pořádný odpočinek. Dopřejte si ho plnými doušky ve čtyřhvězdičkovém hotelu reStart.

Hotel reSTART


Za drahými kameny do TURNOVA

Víte, kde se dá v naší zemi najít opravdové bohatství? Vrch Kozákov, který je nejvyšší horou Českého ráje, skrývá ve svém nitru nečekané poklady. Vyzkoušejte své štěstí a pokuste se najít blyštivý křišťál, jaspis nebo ametystovou drúzu. Když se vám to nepodaří, nezoufejte. V turnovském Muzeu Českého ráje si drahé kameny z Kozákova i dalších míst můžete detailně prohlédnout a na památku si domů odvézt i nějaký ten suvenýr.

Kromě hory Kozákov doporučujeme navštívit také údolí Dolánky, kde se můžete projet lodičkou po Jizeře, nebo si kolem ní udělat výlet na kole, koloběžce či na in-line bruslích. Za odměnu se pak zastavte na něco dobrého ve vyhlášeném Ábelově Mlýně či v Kovárně Frýdštejn.

TIP na ubytování poblíž Turnova: Chcete ubytování, kde vás nebude nic rušit? Pak je pro vás skvělou volbou Vila Čapek v obci Branžež. Čeká na vás noblesní prvorepubliková vila se vším, co je pro perfektní romantický wellness pobyt v Českém ráji potřeba.

Vila Čapek


Kouzelné procházky PRACHOVSKÝMI SKALAMI

Už Ivan Mládek ve své písni zpívá o tom, že není jediný důvod se bát Prachovských skal, a my mu musíme dát za pravdu. Pokud nepolezete na některou ze skal bez jištění, je výlet naprosto bezpečný a zvládnou ho děti, dospělí i senioři. V letním parnu přijde procházka mezi pískovcovými skalami obzvlášť vhod, tak se nechte unést kouzlem neobyčejně tvarované krajiny a zkuste mezi skalními útvary najít skřítka Pelíška, Slona či Rumcajse.

TIP na ubytování poblíž Prachovských skal: Do skal i na Trosky to budete mít coby kamenem dohodil, pokud si pro svůj letní wellness pobyt v Českém ráji vyberete Parkhotel Skalní město. Hotel je perfektním místem pro rodinnou dovolenou i ideální základnou pro pohodové výlety do okolí.

Parkhotel Skalní město


Malebné výhledy DRÁBSKÝCH SVĚTNIČEK

Další ze skalních měst, které se na území Českého ráje nachází, jsou Drábské světničky. Vnitřní okruh hradem je sice v současné chvíli uzavřen, prohlédnou si okolí z místních kouzelných vyhlídek však možné je. 

Skalní útvary s pozůstatkem středověkého obranného hradu nejsou jediným důvodem, proč se do těchto končin vypravit. K návštěvě láká i nedaleké Mnichovo Hradiště s nádherným barokním zámkem, klášterem a řadou působivých kostelů.

TIP na ubytování v okolí Drábských světniček: Luxus a špičkovou péči si při dovolené v Českém ráji můžete dopřát v hotelu Malý Pivovar v nedalekém Klášteru Hradišti nad Jizerou. Hotel nabízí standardní i netradiční wellness procedury. Proč nevyzkoušet třeba pivní koupel nebo koupel s vůní lučního kvítí?Hotel Malý Pivovar


Již více než 1 000 wellness pobytů nejen v Českém ráji můžete snadno a rychle rezervovat na Spa.cz nebo na našem zákaznickém centru na tel. čísle +420 483 515 290.

A pokud hledáte další inspiraci pro cesty po Česku, nepřehlédněte článek: Chystáte se na wellness pobyt? 7 tipů na výlet v okolí.

Vaše Spa.cz