Co si vzít s sebou na wellness pobyt?

7 tipů, na které nesmíte zapomenout!

Lázeňský či wellness pobyt je vždy takový malý svátek. Pokud však jedete poprvé nebo po delší době, tak možná tápete v tom, jak to na takovém pobytu chodí a co všechno s sebou budete potřebovat. Pro takové případy jsou zde odborníci ze Spa.cz, kteří vám rádi poradí, na co při balení na wellness pobyt rozhodně nesmíte nezapomenout i co by se vám případně mohlo hodit!


ČÍSLO JEDNA: KOSMETICKÉ POTŘEBY

Šampón a sprchový gel či mýdlo bývají často součástí základního vybavení každého wellness hotelu. Pokud však preferujete svou osobní výbavu, nebo máte oblíbenou značku kosmetiky, bez které neuděláte ani krok, určitě si jí do kufru přibalte. V kosmetické taštičce nesmí chybět ani pomůcky na holení a zubní kartáček s pastou.

Plánujete wellness pobyt, který zahrnuje i vodoléčebné procedury, nebo máte v plánu strávit většinu času v bazénu? Pak by vám ve výbavě jisto jistě neměl scházet kvalitní hydratační krém - na tělo i obličej!


BEZ PLAVEK ANI RÁNU

Pokud byste se náhodného kolemjdoucího zeptali, co si rozhodně nesmíte nezapomenout vzít na wellness pobyt, velmi pravděpodobně by odpověděl: „Plavky!” A je to tak! Plavky by v žádném případě neměly zůstat doma. Raději si zabalte dvoje, ať je můžete v průběhu pobytu pohodlně střídat.


ŽUPAN A PANTOFLE PRO MAXIMÁLNÍ POHODLÍ

Našli jste v popisu wellness pobytu, že na vás na pokoji čeká župan? Tak výborně! V případě, že si ale nejste jisti a nebo víte, že byste si bez svého županu svůj lázeňský pobyt neužili, zabalte ho s sebou též.

To samé platí i o pantoflích. V některých wellness či lázeňských hotelech jsou pantofle připravené na pokoji nebo je lze případně dokoupit na recepci. Pokud si ale do kufru přibalíte vlastní pantofle, budete mít při pohybu ve wellness centru jistotu komfortu. Domácí obuv pak oceníte i při pohybu po hotelové budově. Takže nazouváky nebo žabky s sebou!


RUČNÍK PRO JISTOTU

Ručník navíc se bude hodit, věřte nám! Ne vždy je totiž na hotelu tolik, abyste si jeden mohli vzít s sebou do wellness, druhý do sauny a třetí využít na pokoji. Pokud navíc balneo provoz navštívíte víckrát za den, jeden větší ručník nebo osuška přijde vhod.


ELEGANTNÍ OBLEČENÍ NA VEČER

K pobytu ve wellness nepochybně patří také návštěva dobré restaurace či společenské akce. Abyste i během své dovolené vhodně reprezentovali, zabalte si na wellness pobyt kromě pohodlného oblečení na den také šaty či oblek do společnosti.


KNIHA PRO RELAX MEZI WELLNESSOVÁNÍM

Pobyt v lázních nebo wellness má být plný odpočinku a relaxace. Kdy jindy si tedy udělat čas na knihu, kterou si už tak dlouho chcete přečíst? Při lenošení u bazénu, při čekání na to, až se partner vrátí z procedury i při odpolední kávě se můžete začíst a užít si v klidu každou stránku.


A co si s sebou na wellness pobyt rozhodně nebrat? To je jednoduché - doma nechte práci a starosti. Zkrátka vše, co vás stresuje.

S výběrem wellness či relaxačního pobytu vám rádi poradíme na telefonním čísle +420 483 515 290 nebo na e-mailu [email protected].

Vaše Spa.cz