Cviky k protažení aneb jak na ideální začátek dne

Odstartujte svůj den příjemným pohybem

Budík zvoní jako šílený, za okny se skrze mlhu prodírají první sluneční paprsky a vám se tak zoufale nechce opustit příjemně měkkou a vyhřátou postel. Nedá se ale nic dělat, vstávat se musí! Poradíme vám, jak si udělat ráno co nejpříjemnější a jak probudit nejen vaši hlavu, ale i vaše tělo.

CVIČENÍ PRO LENOCHY

Ranní cvičení je postrach všech lenochů, ale nebojte, pro to, abyste se cítili o dost lépe, nemusíte po ránu uběhnout 5 kilometrů a nebo se hodinu potit v posilovně. Stačí pouze malý krůček, abyste pocítili změnu k lepšímu.

Dokonce ještě před tím, než opustíte postel, můžete nastartovat svůj metabolismus a probudit všechny vaše orgány. Vyzkoušejte místo neustálého zamačkávání budíku postupně protáhnout do dálky všechny vaše končetiny, zakroužit kotníky a zápěstím na obě strany a zlehka zakroužit hlavou ze strany na stranu. I přesto, že se toto vaše ranní snažení může jevit trochu komicky, jde o lehké cvičení, díky kterému se po ránu nebudete cítit tak rozlámaně a vstávání bude mnohem lehčí.

POZDRAV SLUNCI MÍSTO KÁVY

Pokud byste pro vaše tělo chtěli po ránu udělat ještě o trochu víc, zkuste si zacvičit jednoduchou jógovou sestavu pozdrav slunci. Sestava je řetězem na sebe navazujících pohybů, které při správném provedení protáhnou a zpevní celé tělo. Návod na to, jak pozdrav slunci správně provést, najdete v několika videích třeba na platformě Youtube.

Vůbec nemusíte mít obavy z toho, že jste nikdy před tím jógu necvičili. Sestavu zvládnou i naprostí začátečníci a rozhodně nemusí být dokonalá. Dokonalost se dostaví časem, pokud v ranním cvičení nepolevíte. Odměnou vám bude nejen probuzené tělo, ale také krásně ploché bříško, zpevněný zadeček a posílené paže. Celou sestavu byste měli zopakovat v ideálním případě 10x, ale úplně postačí, když se cvičení budete věnovat alespoň 5 minut.

PO NÁMAZE SLADKÁ ODMĚNA

Po cvičení si dopřejte příjemnou sprchu a zapomenout rozhodně nesmíte na vydatnou snídani. Aby vaše námaha při cvičení nepřišla na zmar, volte výživově hodnotná jídla, která vám pomohou bez problémů přečkat dopoledne bez pocitu hladu. Ideální je čerstvé ovoce, zelenina, vajíčka a nebo třeba ovesná kaše s oříšky či s kvalitní vysokoprocentní čokoládou. Místo kávy si zkuste k snídani připravit zelený čaj. Uvidíte, že takto strávené ráno bude mnohem příjemnější!

Ideálním startem do nového dne je mít se na co těšit. My ve Spa.cz doufáme, že těch důvodů najdete v každém dni víc než dost!