Cyklotoulky

Nejoblíbenější cyklistické lokality v dokonalém spojení s wellness…

Cyklistika je velmi populární sport vhodný snad pro všechny věkové kategorie. Je zdraví prospěšný a výhodou je i rychlost. Na kole totiž navštívíte za den daleko více míst než pěšky. Navíc v České republice je bohatá a kvalitní síť cyklotras a jejich počet neustále roste. 

A kam za skvělou cyklistikou?

Na Třeboňsko

Tato oblast patří mezi nejvyhlášenější cyklistické lokality. Je to díky nádherné přírodě, rybníkům, množství historických památek a terénu, který zvládnou i malé děti. Oblíbenou trasou je naučná stezka Okolo Třeboně, dlouhá 39 km. K cyklistice můžete ochutnat pravou Chuť Třeboně. Tak se jmenuje pobytový balíček, který nabízí Lázně Aurora Třeboň. V rámci pobytu je zajištěná lékařská konzultace a následně jsou pro vás připravené typické třeboňské procedury. Každý den tak můžete po jízdě na kole zregenerovat svoje tělo.  Kromě toho je v balíčku volný vstup do bazénového komplexu, sauny i fitness. Ráno i večer si pochutnáte na jídle podávaném formou bufetu. Hotel vám také zajistí zdarma jednu prohlídku dle výběru z pivovaru Bohemia Regent, Muzea čokolády a marcipánu či Zámku Třeboň

Na Jižní Moravu

Velmi zajímavou lokalitou pro cyklisty je Jižní Morava, kde se nachází stovky kilometrů značených a upravených cyklotras. I tady je spíše rovinatý terén vhodný především pro rodiny s dětmi. Pokud navštívíte tuto lokalitu, určitě si projeďte Lichtenštejnskou stezku dlouhou 39 km, která vede přes nejzajímavější místa Lednicko-Valtického areálu. Lázně Lednice jsou skvělou destinaci, kde spojíte aktivní odpočinek s relaxací i ochutnávkami vyhlášeného moravského vína.  Spa Resort Lednice nabízí přímo Cyklistický pobyt s regenerací, kde se celý týden budete cítit v kondici, a nebude vám chybět úsměv na tváři. V ceně je polopenze a každý den k tomu energetický balíček na cestu. K regeneraci můžete využít dvakrát masáž, dvakrát koupel a možná je i konzultace s fyzioterapeutem. Dále máte neomezený vstup do bazénu a infrasauny s ochlazovnou. Samozřejmostí je úschovna kol s uzamykatelnými boxy. Prostě ráj pro cyklisty

Na Šumavu

Tady můžete na kole objevovat krásy Národního parku Šumava, projedete se po klidných cyklostezkách bez návalů lidí. Terén je náročnější, ale stojí to za to. Pro rodiny s dětmi jsou vhodné cyklostezky v okolí Lipna. Ubytování doporučujeme v Hotelu Albatros v Přední Výtoni, který nabízí Cyklistický balíček Lipenskem BIKE & ENJOY. Připravené jsou moderní pokoje s výhledem na Lipno, snídaně formou bufetu, welcome drink pro sportovce a cyklomapy. Kromě kolárny, kde můžete uschovat vlastní kolo, si lze kolo také zapůjčit. Po jízdě si svaly uvolníte v privátní vířivé venkovní vaně. Hotel vám navíc zajistí slevy i na další atrakce. 

Do Jizerských hor

Ideální místo pro milovníky hornaté krajiny nabízí trasy vhodné pro zkušené cyklisty, ale i začátečníky. Známá je Jizerská magistrála, Cyklostezka Járy Cimrmana, Krakonošova stezka, mezinárodní Cyklotrasa Odra-Nisa nebo Singltrek pod Smrkem. Projížďky na kole můžete spojit s pobytem v Lázních Libverda. Spa Resort Libverda poskytuje pobytové balíčky s názvem Cyklo/Běžko aktiv. Například ve Ville Friedland budete mít k dispozici relaxační bazén, saunu i nabídku masáží. A kdybyste náhodou měli málo sportu a aktivit, můžete navštívit zdarma fitness centrum s nádherným výhledem na Jizerské hory. Součástí pobytu jsou snídaně a večeře formou bufetu, svačinový balíček na kolo či káva a zákusek po výletě. Nechybí potřebné mapy a úschovna kol. 

Nebo jinam?

Jestliže vás zajímá spíše jiná lokalita, nevadí. Jak už bylo zmíněno, naše země nabízí nepřeberné množství cyklostezek. Téměř v každém kraji najdete nějakou zajímavou a cyklistika se v podstatě dá provozovat téměř všude. Pro spojení cyklistiky s wellness pobytem si stačí jen najít hotel poblíž vámi vybrané lokality na www.spa.cz.