Cesta na vinice

Podzim, wellness a víno

Máte rádi víno a pohodovou atmosféru vinných sklípků? Chcete se dozvědět více o pěstování vína, vinných tradicích či o zajímavých akcích spojených s vínem? Pak dále neotálejte, sbalte kufry a vyrazte na Moravu! 

V centru jižní Moravy leží druhé největší město ČR - Brno, které je proslulé skvělými designovými kavárničkami a restauracemi. Za prozkoumání stojí Moravský kras s více než tisícovkou jeskyní a známou propastí Macochou. Za historickými památkami a výborným vínem doporučujeme vyrazit do Lednicko-valtického areálu a do Znojma. Folklor a pravou moravskou atmosféru zažijete v Podyjí a na Slovácku. 

Co takhle ale spojit víno a výlety s odpočinkem ve wellness? Ubytovat se můžete v některém z wellness hotelů a dopřát si spoustu procedur, vinných koupelí, které jsou blahodárné k prokrvení pokožky a uvolňují napětí a stres. Dámy jistě ocení i anticelulitidní účinky. Po krásném výletě, vinné koupeli a se sklenkou vína v ruce se budete cítit jako princezny.


Vybrali jsme 5 hotelů z naší nabídky, které při návštěvě Moravy rozhodně doporučujeme navštívit:


1) Amande Wine Wellness Hotel

Tento krásný hotel se nachází v malebném, vínem a mandloňovým sadem proslulém městečku Hustopeče. Hotel je komplexem budov, kde se snoubí moderní architektura s architekturou italské renesance. Součástí budovy je vinný sklípek, který poskytuje příjemné posezení s nabídkou krajových jídel a degustací vína s výkladem odborného someliéra nebo vystoupení cimbálové muziky. 

Ve Wine wellness si užijete vinoterapii s využitím vlastní kosmetické řady z opravdových hroznů. Upustit páru můžete v saunovém světě, kde na vás čeká Kneippova vinařská stezka, parní sauna, bylinková sauna a finská sauna. Vybírat můžete také z pestré nabídky nejrůznějších masáží, koupelí a peelingů.


2) Trans World Hotel Savannah

Hotel Savannah se nachází v těsné blízkosti středověkého města Znojma. Je to nově vybudovaný mezinárodní hotel, poskytující řadu vyjímečných služeb. Nabízí nejen komfortní ubytování, k dispozici je například i nejmodernější vysokokapacitní kongresové centrum nebo restaurace s delikátní kuchyní. 

Je ale třeba také zmínit Wellness & Spa centrum, které zahrnuje plavecký bazén, saunu, páru, fitness, masáže a kosmetiku. 

Nově si na recepci hotelu můžete zapůjčit dokonce elektrokola a objevovat krásy zdejšího okolí, které rozhodně stojí za to.


3) Vinařství Hanzel

Vinařství Hanzel se nachází mezi Znojmem a Moravským Krumlovem a navazuje na dlouholetou rodinnou tradici výroby vína, předávanou z generace na generaci. Nejen, že se můžete těšit na opravdu lahodné víno, ale můžete se i ubytovat přímo ve vinařství. 

V pobytovém balíčku naleznete 5-chodové zážitkové menu, degustaci vín snoubených k menu, bohatou snídani, prohlídku vinařství a víno jako dárek. Pokud toužíte po strávení příjemných, klidných a ničím nerušených chvil, je pro vás Vinařství Hanzel tím pravým místem.


4)  Penzion Usedlost pod Vinohrady

Rodinný penzion se nachází v malebné vinařské oblasti přesně mezi Lednicí a Valticemi. Oblast nabízí nádhernou krajinu a mnoho turistických a cyklistických cílů. Najdete zde oázu klidu a přátelské pohody. Hned po příjezdu na vás dýchne atmosféra tradičního selského stylu. Všechny pokoje jsou zařízeny stylovým dřevěným nábytkem, který podtrhuje tu pravou atmosféru venkova.

V penzionu si v letních měsících můžete vypůjčit jízdní kola, elektrokola nebo segwaye. Pro ty, kteří mají rádi adrenalin v penzionu zajistí let balonem. Po náročných výletech si můžete odpočinout v relaxační zóně s bazénem nebo při masáži.


5) Vinařství Lintner

Pokud hledáte změnu a chcete se oprostit od komerčního rázu dnešních velkokapacitních vinařství, pak právě tento sklípek s dlouholetou tradicí je pro vás to pravé. Vinařství Lintner se nachází v obci Tvořihráz a nabízí zážitkové pobyty. Jejich cílem bylo seznámit návštěvníky s historií, kulturou a atmosférou Znojemského regionu a podoblastí, která je již po tisíciletí spojená s vínem.

V rámci poskytovaných služeb vinařství nabízí řízené degustace až 20ti vzorků vín s odborným výkladem o vinohradnictví a vinařství. Dále navštívíte nejznámější, největší a nejstarší viniční tratě Znojma a pokud byste měli zájem, můžete se zúčastnit sklizně a zpracování hroznů. Po domluvě ve vinařství zajistí spoustu aktivit, jako například prohlídku krokodýlů v nedalekých Jevišovicích, návštěvu ruční výrobny papíru, vyhlídkový let nad Znojmem a mnoho dalších výletů.