Do Poděbrad za lázeňskými zážitky

Na srdce jsou Poděbrady!

Lázně Poděbrady patří již více než 100 let mezi nejnavštěvovanější lázeňské destinace v České Republice. A není se čemu divit! Příjemné prostředí, poklidná atmosféra kolonády, lázeňské centrum skryto v zeleni parků, klidný břeh řeky Labe, útulné kavárny, minerální léčebné prameny jsou základem pro oblíbenost tohoto překrásného lázeňského města. Krajina kolem Poděbrad působí uklidňujícím dojmem a její až romantické prostředí je ideální nejen pro lázeňské hosty, ale i pro rekreaci. K tomu v hojné míře přispívá i kulturní či sportovní vyžití jako je golf, jezdectví, plavání, sportovní střelba, rybolov nebo krásné cyklistické stezky.

Lázně se stoletou tradicí

První úspěšná sezóna v uhličitých lázních se roku 1908 stala předzvěstí nového „zlatého“ věku města. Může za to objevení blahodárné léčebné vody. Psal se rok 1905, když tehdejší majitel panství pozval v období katastrofálního sucha vyhlášeného proutkaře. Po několikadenním kopání, které se už zdálo být marné, z hloubky neuvěřitelných 96 metrů vytryskl mohutný pramen minerální vody – Poděbradky. Začali se budovat lázně a od té doby sem jezdí pacienti s problémy se srdcem, ale také návštěvníci za relaxací a odpočinkem. Doba se rychle mění, ale některé věci zůstávají stále dobrou volbou a mezi ně i po 100 letech určitě Poděbradka patří a patřit bude. Mnozí obyvatelé Poděbrad a širokého okolí minerální vodu popíjejí od dětských let a dožívají se ve zdraví úctyhodného věku. V současné době v Poděbradech najdete 8 funkčních pramenů.

Hlavně být zdravý

Lázně Poděbrady jsou proslavené především léčbou srdečních obtíží. Specializují se hlavně na léčbu kardiovaskulárních chorob nebo cukrovky. Inhalace, elektroléčba, magnetoterapie, tréninkové ergometrie, rehabilitace, dechové cvičení, masáž horkými kameny nebo exotický čokoládový zábal. Na to vše se v Poděbradech můžete těšit a vaše tělo si při těchto procedurách opravdu odpočine. Mnoho pacientů však do Poděbrad přijíždí i s léčbou pohybového ústrojí nebo na wellness pobyty. Mezi oblíbené pobyty patří, především mezi ženami, program pro regeneraci a zeštíhlení a mezi pány je populární pivní lázeň.

Aktivity a kultura

Poděbrady a okolí nabízejí řadu možností, jak strávit čas. Ve městě můžete navštívit zajímavé historické památky jako je poděbradský zámek, pomník Jiřího z Poděbrad, nebo krásná lázeňská kolonáda, kde si užijete tu správnou lázeňskou atmosféru. Nesmíte také vynechat kavárny a místní podniky, kde si vychutnáte vynikající kávu a místní specialitu – lázeňské oplatky. Ti aktivnější mohou procházky městem vyměnit za zážitkovou plavbu lodí po Labi nebo se mohou projet po krásné cyklostezce vedoucí do Nymburku nebo k soutoku Labe a Cidliny.

Odpočinek a relax

Po výletech si můžete odpočinout v útulných i luxusních hotelech v Lázních Poděbrady, kde si užijete ničím nerušený pobyt. Hotely disponují restauracemi, kde se rádi postarají o vaše celodenní stravování. 

Mezi nejoblíbenější patří nově zrekonstruovaný poděbradský Hotel Bellevue Tlapák **** v samotném srdci Poděbrad u proslulých květinových hodin. Hotel nabízí klid, soukromí a velkou škálu doplňkových služeb. Na procedury se dochází do vedlejšího Hotelu Libenský, který nabízí wellness a balneo-rehabilitační centrum s profesionálním personálem a pestrou nabídkou nejrůznějších relaxačních a léčebných procedur, které budou hýčkat vaše tělo i mysl.

Dalším oblíbeným hotelem je Hotel Zámeček ****Nachází se nedaleko centra města Poděbrad v krásném prostředí lesoparku v blízkosti řeky Labe. Hotel prošel rekonstrukcí a nabízí svým hostům moderní komfort ve stylovém prostředí. Leží v místech bývalého panského dvora uprostřed velké zahrady. Příjemnou relaxaci a léčebné procedury zajistí balneoprovoz i wellness centrum s masážemi i infrasaunou. Hotel Zámeček také pravidelně pořádá kulturní a společenské akce, takže se nudit opravdu nebudete.