Dovolená u vody

Vydejte se k rybníkům, jezerům, přehradám nebo aquaparkům

Znáte nějaký lepší způsob, jak strávit letní dovolenou než s dobrým drinkem u vody? Moře u nás bohužel nemáme, ale rybníků, řek a přehrad je u nás víc než dost. Opusťte na chvíli hotelové wellness a vyražte na venkovní koupaliště! Nachytáte bronz a příjemně si odpočinete. Zní to lákavě? Rezervujte některý z pobytů u vody a vyražte co nejdříve!


Rybníky patří k české krajině téměř neodmyslitelně a dovolená u nich je vždycky dobrou volbou. Největší koncentraci rybníků najdete na Třeboňsku. Kraj je jimi prošpikován a je perfektním místem pro aktivní i odpočinkovou dovolenou. Cyklostezky mezi rybníky jsou většinou po rovince a nemusíte se bát vysoké obtížnosti. Hravě je zvládnou i nesportovci či malé děti.

V Třeboni se nacházejí také oblíbené lázně, které využívají místní léčivou rašelinu k léčbě kloubů a pohybového ústrojí. Vyzkoušejte v letošním létě pobyt v Třeboni a užijte si malebnou krajinu jižních Čech plnými doušky.


O rybníky není nouze ani v sousedním kraji Vysočina. Krajina zde není již tak rovinatá, ale nabízí krásné výhledy do měkce zvlněných údolí. Pohodové lenošení u vody na Vysočině si užijete třeba v Hotelu Medlov. Rybník je přímo před hotelem a něco dobrého na zub či k pití si objednáte přímo v plážovém bistru. Pokud by vás opalování a nicnedělání omrzelo, můžete si zapůjčit paddleboard nebo šlapadlo. Pěšky můžete křížem krážem projít CHKO Žďárské vrchy, které se rozprostírají v těsné blízkosti hotelu. Pokud se nebojíte většího adrenalinu, půjčte si retro motocykl Čezeta a vyražte prozkoumat okolí na stylovém jednostopém stroji.


Dovolená u vody, ale zároveň ve městě? Není to nereálné. Stačí si jen rezervovat pobyt v Maximus Resort Hotelu v Brně! Maximus Resort je luxusní čtyřhvězdičkový hotel na břehu brněnské přehrady. 

Součástí hotelu je wellness se saunovým světem Infinit Maximus, který splní všechny sny o relaxaci. Pokud by vás ale přeci jen hotelové wellness omrzelo, stačí ujít pár set metrů a rázem se ocitnete u brněnské přehrady. Místní jí říkají nejčastěji Prýgl a v letních měsících je to nejoblíbenější část Brna. Kromě pestrých možností občerstvení či u brněnské přehrady také můžete navštívit některou z pravidelných kulturních akcí, které se zde konají. 

Poznejte Moravu trošku jinak a užijte si netradiční dovolenou snů na brněnském Prýglu!


To, že voda je pro lidské tělo nezbytná a dokáže i léčit, se ví odjakživa. Bez vody by život zkrátka nebyl. Ale není voda, jako voda. Některá voda je zázračná a sjíždějí se k ní lidé z celého světa. Právě takovou vodu najdete i v největších lázních na Moravě, v Luhačovicích. Prameny se používají nejen pro koupele a zábaly, ale léčivé minerálky se v Luhačovicích můžete i napít. Navíc nedaleko města se nachází přehrada Pozlovice, ve které sice není voda léčivá, ale za to láká k vodním sportům a letním radovánkám. Při pobytu v Luhačovicích si můžete vodu užít všemi póry, tak vzhůru do lázní!


Přímo pohádkově krásné prázdniny můžete prožít v Hluboké nad Vltavou. Město nedaleko Českých Budějovic si získalo srdce návštěvníků překrásným zámkem v novogotickém slohu, ale k vidění je toho zde mnohem více. Líbit se na Hluboké bude hlavně dětem. Přímo v centru je totiž velký aquapark s tobogány a skluzavkami a nedaleko se nachází i lanový park či Adventure golf. Pro nejmenší je tu park Špuntárium. Jen dva kilometry od hlubockého náměstí pak najdete jednu z nejkrásnějších českých zoo a strašidelné podzemí u loveckého zámečku Ohrada.

Městem protéká řeka Vltava, po které můžete lodí dojet až do Purkarce. Na břehu Vltavy pak vede krásná asfaltová stezka, po které se můžete na kole nebo na in-line bruslích vydat až do Českých Budějovic.

Pobyt v Hluboké nad Vltavou bude zážitek pro celou rodinu. Dopřejte si letos o dovolené pravou jihočeskou pohodu!


Možností, jak trávit dovolenou je nepřeberné množství. Ať už dáváte přednost koupeli v přírodě či v hotelovém bazénu, vaši dovolenou si pohodlně vyberete na Spa.cz!