Dovolená u vody

Koupání, vodní sporty, rybolov..

Většina lidí tráví svoji letní dovolenou nejraději někde u vody. Ta totiž nabízí mnoho možností vyžití a zabaví lenochy, děti i sportovce. Lenoši se u vody mohou opalovat, děti zase neodolají vodním hrátkám nebo projížďkám na lodích a aktivní jedinci využijí širokou nabídku vodních sportů. A co lepšího k tomu než skvělé ubytování v nějakém wellness hotelu? Přinášíme vám tipy na pobyty u vody.

Máchovo jezero je v letních měsících skvělou destinací. Na břehu se nachází čtyři pláže, které dokonce připomínají písečné pláže u moře. Na hlavních plážích v Doksech a ve Starých Plavech jsou navíc různé atrakce, tobogány a probíhá tady bohatý společenský život. Na jezeře jezdí několik výletních parníků. Kolem se rozprostírá malebná krajina plná lokalit stvořených k výletům. Za zmínku stojí například hrad Bezděz, Houska a Národní přírodní památka Panská skála známá z pohádky Pyšná princezna. Tohle všechno si můžete užít při Pobytovém týdenním balíčku ve čtyřhvězdičkovém HOTELU BERG v Doksech. Na začátku dostanete welcome drink a během pobytu si dokonale odpočinete v privátním wellness. K dispozici bude i fitness a několik druhů saun. Ráno se dosyta nasnídáte a večer si pochutnáte na tříchodovém menu.

Lipno je vodní nádrž na řece Vltavě, často nazývaná jako „jihočeské moře“. Jedná se o největší vodní plochu v České republice a patří mezi velmi oblíbené lokality pro letní dovolenou. Kromě vody vás tu totiž uchvátí nádherná šumavská příroda, do které se můžete vydat na všelijaké turistické výšlapy. V okolí se nachází mnoho kilometrů cyklostezek, vhodných i pro in-line bruslaře. Pokud navštívíte tuto jihočeskou oblast, určitě nevynechejte Stezku korunami stromů.  A věřte, že na Lipně si najde tu pravou zábavu opravdu každý. V Hotelu MAXANT ve Frymburku můžete například strávit Prodloužený romantický víkend. Po příjezdu vás mile překvapí voda, káva, čaj i láhev vína přímo na pokoji. Čekají vás bohaté snídaně formou bufetu. Nepřijdete ani o relaxační procedury. Připravená šumavská bylinná koupel v dřevěné kái,d solárium, finská sauna a neomezený vstup do základního wellness.

Vodní nádrž Nové Mlýny leží na řece Dyji pod Pavlovskými vrchy na jihu Moravy, na rozhraní okresů Břeclav a Brno – venkov. Ideální místo pro koupání, vodní sporty i rybaření se nachází navíc v srdci vinařské oblasti Pavlov. Milovníci vína si tak přijdou na své a po vodních radovánkách mohou navštívit jeden z mnoha vinných sklípků. O výlety tady také není nouze a vydat se můžete do Mikulova, Valtic nebo prozkoumat Jeskyni na Turoldu. Dokonalé ubytování vám poskytne HOTEL Iris, kde můžete strávit například Regenerační pobyt s polopenzí.  Jeden večer si dokonce pochutnáte na speciální degustační večeři o třech chodech s přívlastkovým vínem. Dále vás čeká několik procedur, jako je rašelinový zábal zad, parafinový zábal rukou, sauna a masážní vana. Dalšímu relaxu se můžete oddávat ve whirlpoolu.

Nakonec se přesuneme trochu dál od nás, a to do Maďarska. Nelze totiž nezmínit největší jezero ve střední Evropě, ke kterému turisti velice rádi jezdí a nazývají ho „maďarským mořem“. Balaton má poměrně mělké dno, voda není hluboká a tak je teplá, čistá a vhodná pro rodiny s dětmi. Z vodních sportů se provozuje především jachting a sportovní rybaření. Vaši úžasnou letní dovolenou u Balatonu můžete prožít v Akadémia Sporthotelu, Balatonfüred. Kromě ubytování a polopenze formou švédských stolů budete mít v ceně využití plaveckého bazénu a wellness centra. Navíc hotel poskytuje slevové karty na různé atrakce v okolí, například na jízdy výletní lodí a nabízí mnoho fakultativních výletů do okolí.


Dovolená u vody s wellness zní lákavě, že? Pokud by vás přece jen žádný pobyt úplně nenalákal, nezoufejte. Hotely mají v nabídce daleko více pobytových balíčků a vy si určitě vyberete ten váš na www.spa.cz.