Dovolená v Českém ráji

Skalní města a údolí, romantické vyhlídky, hrady a zámky..

Tak vysokou koncentraci přírodních krás a historických památek jako v Českém ráji najdete jen na pár místech v republice. Užijte si letní dovolenou v příjemném prostředí Českého ráje a hoďte všechny starosti za hlavu. I dovolená v Česku může být nezapomenutelná!

Jedním z největších turistických lákadel Českého ráje jsou skalní města. Na poměrně malém území jich tu najdete hned několik - Příhrazské skály, Hruboskalsko a nebo nejznámější Prachovské skály. Právě posledně jmenované skalní město je velmi oblíbený cíl turistů, i horolezců. Pokud chcete mít Prachovské skály při vašem pobytu v Českém ráji téměř nadosah, rezervujte si pobyt v Parkhotelu Skalní město v Holíně. Přímo kolem hotelu vedou tři turistické trasy, které vás zavedou do téměř pohádkového světa bizarních skalních útvarů, temných soutěsek a nádherných výhledů.

Parkhotel Skalní město nabízí komfortní ubytování uprostřed lesa daleko od ruchu města. Pobyt si užijí ale nejen dobrodruzi, ale také milovníci ničím nerušeného odpočinku. Relaxovat můžete nejen při procházkách hlubokými hvozdy, ale také třeba v hotelové vířivce či při rašelinovém zábalu nebo čokoládové koupeli.


Mnichovo Hradiště leží na okraji Českého ráje, ale i přesto se k hlavním turistickým cílům lze pohodlně dostat během několik minut. Pár kilometrů od Hradiště leží zámek Hrubá skála, skalní hrad Valečov či Drábské světničky. Samotné město Mnichovo hradiště má ale také velmi zajímavou historii a stojí za návštěvu. Na vzhledu města a na vzniku významných památek se podílel mnišský řád cisterciáků. I u zrodu místního pivovaru stáli mniši. 

Vy si při pobytu v Mnichově Hradišti na jejich počest můžete dát lahodný zlatavý mok v nově zrekonstruovaném hotelu Malý pivovar. A protože stavit se zde jenom na jedno pivo by byla velká škoda, doporučujeme rezervovat některý z pobytových balíčků! Co říkáte třeba na pivní lázeň s vaší drahou polovičkou a nebo návštěvu pivovarské restaurace vytesané do skály?


Mladá Boleslav, ani přilehlá obec Kosmonosy sice formálně do území Českého ráje již nespadají, ale to není důvod k tomu, že při toulkách po kraji vynechat. Báječně odpočinout si můžete třeba v Hotelu Galatea v Kosmonosech. Hotel Galatea je vybavený tak, aby vám při pobytu absolutně nic nescházelo. Příjemné prostředí s rybníčkem a venkovních grilem láká k posezení na letní terase. Luxusně vybavené wellness zase k lenošení u bazénu a vinný sklípek zve na večerní zábavu při sklence lahodného vína. 

Pobyt nedaleko Mladé Boleslavi si můžete zpestřit výletem do okolí. K nejznámějším památkám, je to kousek - do Jičína, do Prachovských skal a nebo třeba na Trosky se pohodlně autem dostanete do půl hodinky.


Jste připraveni na dovolenou v Českém ráji? Vybírejte z pobytových balíčků na Spa.cz!