Dovolená v Jizerských horách

Užijte si dovolenou plnou zážitků

Když se řekne Jizerské hory, vybaví se vám nejspíše krásná příroda, panorama Ještědu či malebná údolí s roubenými domky, ale Jizerské hory toho nabízejí víc. V poslední době jsou zejména centrem sportovních aktivit a aktivní dovolené. Téměř zapomenutá místa se znovu dostávají do popředí zájmu a těší se velké oblibě nejen u českých návštěvníků. Není divu, najdete tu vše, co pro pohodovou dovolenou budete potřebovat.


Za klidem do Libverdy

I přesto, že Lázně Libverda patří mezi nejmenší české lázně, není to vůbec jejich nevýhoda. Naopak, klidné prostředí bez zbytečných vnějších ruchů skvěle prospívá regeneraci organismu a léčí se tu zejména pacienti po operacích srdce, po úrazech či po náročných operacích pohybového aparátu. O tom, jak ticho a blahodárné prostředí jizerskohorské krajiny prospěje vám, se můžete přesvědčit na některém z wellness pobytů v lázních Libverda.

Volný čas můžete trávit dlouhými procházkami v přírodě a nebo návštěvou oblíbených cílů v okolí. K nejznámějším místům, kde můžete načerpat nové síly patří poutní kostel v nedalekých Hejnicích či výletní restaurace Obří sud.


Za sportem do Liberce

Liberec je největším městem v oblasti Jizerských hor. Jeho minulost byla mnohdy velmi pohnutá, ale dějinné zvraty ustál s grácií a dnes nabízí unikátní mix památek a turistických zajímavostí. Nejvíc si ale pobyt ve městě užijí ti, jejichž srdce bije pro sport. I přesto, že Liberec je vyhlášený zejména pro zimní sporty, nudit se tu v létě rozhodně nebudete. Okolí města je doslova prošpikováno turistickými a cyklistickými trasami různé náročnosti a nemusíte se bát do Liberce přicestovat i dětmi. Společně si můžete užít třeba adrenalinový sjezd na koloběžkách z Ještědu, výlez na cvičnou feratu a nebo třeba minigolf. Za odměnu je pak můžete vzít do ZOO nebo do IQ Landie. Pokud se rozhodnete strávit pobyt v Liberci ve WELLLNESS HOTELU BABYLON, budete mít výše uvedené vstupy zahrnuté do ceny balíčku se zábavou.

V případě, že plánujete severočeskou metropoli navštívit pouze ve dvou, doporučujeme zvolit ubytování v Pytloun Grand Hotel Imperial. Na výběr je několik designových pokojů a pokud zvolíte některý s výhledem na Ještěd, nebude mít váš pobyt chybu.


Zasněně křišťálovým údolím

Víte, na co můžeme být v České republice opravdu právem hrdí? Jsou to šikovné ruce našich sklářů, které díky svým výtvorům šíří slávu české zručnosti do celého světa. To, že se v Jizerských horách vyrábělo sklo a bižuterie od nepaměti, je známý fakt. Nyní se sklářská tradice v Jizerských, Lužických horách a v části Krkonoš opět probouzí k životu v takzvaném Křišťálovém údolí. 

Při pobytu ve Frýdlantském výběžku si můžete naplno vychutnat křehkou krásu třeba při pohledu na lustr ve frýdlantském kostele nebo při návštěvě některé z blízkých sklářských dílen.

Ve Frýdlantě také nezapomeňte navštívit místní zámek, který patří k nejvýznamnějším památkám v Česku.


Dovolená v Jizerských horách může být klidná, adrenalinová, ale i plná poznání a nových zážitků. Záleží na vás, jak si ji namixujete. Vybírejte z pobytů v Jizerských horách na stránkách www.spa.cz a poznejte Jizerky ze všech stran!