Dovolená v Luhačovicích

Rozmanitost, zážitky a nekonečná pohoda

Zlínský kraj nabízí svým návštěvníkům krásně zachovalou přírodu, stále živé tradice a folklor, ale také jedny z nejmalebnějších lázní na našem území. Lázně Luhačovice okouzlily mnoho návštěvníků z celého světa a čekají na to, až je objevíte i vy. Luhačovice jsou perfektní destinací pro vaši letní dovolenou!

Tradice lázeňství v Luhačovicích sahá do 17. století, kdy byli objeveny zdejší minerální prameny. Celkem zde vyvěrá 16 kyselek a jeden sirný pramen. Všechny luhačovické prameny obsahují minerální látky a využívají se při léčebných procedurách, i při wellness. Do Luhačovic můžete vyrazit za léčbou dýchacího ústrojí, pohybového ústrojí či trávicího ústrojí, ale také jen za odpočinkem a za načerpáním nových sil. Město i okolní krajina dýchají příjemnou uklidňující atmosférou, která sama o sobě léčí pocuchané nervy. 

-

Naši klienti si pro ubytování v Luhačovicích nejvíce oblíbili čtyřhvězdičkový Wellness hotel Ambra. Moderní wellness hotel nabízí mnoho procedur, které uleví od bolesti, přispějí k lepší regeneraci či zlepší náladu. Navíc se nachází v klidném prostředí v blízkosti lesa. Do centra na kolonádu to budete mít zhruba 1,5 km a po se cestě můžete osvěžit v městské plovárně. Přímo z Wellness hotelu Ambra se také můžete po modré turistické stezce vydat na výstup na Velkou kamennou horu. Cesta má zhruba 6 km a při cestě na vrchol se příjemně unavíte.

-

Více než stoletou historií se může pochlubit výstavní hotel Augustiniánský dům. V roce 1904 vznikl pro augustiniánský klášter sv. Tomáše na Starém Brně a sloužil pro ubytování kněžích, kteří do Luhačovic přijeli za léčbou. Nyní jde o luxusní hotel, kde vám splní vše, co vám na očích uvidí. 

Augustiniánský dům si oblíbili nejen návštěvníci z Čech, ale také a zahraničí a rádi se sem vracejí nejen kvůli perfektním službám, ale i díky krásnému prostředí a špičkové gastronomii. Pokud si chcete dovolenou v Luhačovicích užít jako v bavlnce, je hotel Augustiniánský dům perfektní volbou.

-

V případě, že spíše než okázalému luxusu dáváte přednost zážitkům a raději máte ubytování kousek stranou od ruchu lázeňského města, pak zvolte Hotel Vega! Hotel Vega je ideálním místem, kde strávit pohodovou rodinnou dovolenou. Hotel se totiž nachází zhruba 2 km od Luhačovic v klidné zóně kolem Luhačovické přehrady a nabízí tak kromě příjemného ubytování a léčebných procedur i mnoho možností pro sportovní využití. Obujte si kolečkové brusle, nasedněte na kolo a nebo obujte pohorky a vyražte objevovat překrásné okolí přehrady a nedalekých Pozlovic. Využít také samozřejmě můžete rozsáhlý sportovní areál, který je součástí hotelu. Zahrát si můžete třeba minigolf, volejbal nebo tenis.

-

Preferujete spíše klid a soukromí apartmánů před neosobním prostředím hotelů? Máme pro vás tip na ubytování, kde si pobyt s rodinou či s přáteli užijete bez rušení. Vila Terra je apartmánový dům na okraji Luhačovic, kde se můžete ubytovat v pohodlí i na delší dobu. Jednotlivé apartmány jsou plně vybavené bytové jednotky a každý z nich vás svým vybavením přenese na jiný světadíl. Rázem se ocitnete na safari, v New Yorku či Orientu a nemusíte se bát žádného nevkusného kýče. Pokoje jsou zařízeny moderně a prakticky. 

Delšího pobytu v apartmánu můžete využít i k výletům po okolí. Nedaleko Luhačovic najdete například pozůstatky hradu Starý Světlov a nebo se můžete vydat do Žítkové po stopách žítkovských bohyní. Za návštěvu stojí i krajské město Zlín, ve kterém si prohlédnete zajímavou architekturu průmyslových staveb či Muzeum jihovýchodní Moravy.

-

I přes to, že v souvislosti s Luhačovicemi se nejčastěji skloňuje jméno architekta Dušana Jurkoviče, který zde zanechal stavby ve stylu lidové secese, najdou se v Luhačovicích i zajímavé stavby novějšího data. Slohově čisté funkcionalistické budovy vznikly převážně v části nazývané Bílá čtvrť a zde byste našli i Hotel Vila Viola. Bílá fasáda bez jakýchkoliv ozdob dýchá uvnitř prvorepublikovou atmosférou a ubytování v tomto hotelu je opravdovým zážitkem. 

Hotel Vila Viola je perfektním místem pro romantický pobyt, ale líbit se zde bude i aktivním seniorům Hotel má vlastní wellness centrum a prostornou terasu, kde si můžete vychutnat vitální snídani a šálek kávy. Nedaleko hotelu jsou dostupné turistické trasy a cyklisté jsou ve Vile Viola také vřele vítáni.

-

Luhačovice vám v při pobytu přirostou k srdci a nebude lehké je jen tak opustit. Naštěstí se Spa.cz se sem vzdy můžete vrátit a prožít něco jedinečného. Inspirujte se pestrou nabídkou pobytových balíčků v Luhačovicích a začněte plánovat letošní báječnou dovolenou!