Hydroterapie

Pod tímto cizím názvem nehledejme žádnou převratnou novodobou léčebnou proceduru. Hezky česky řečeno vodoléčba, není nic jiného než využívání pozitivních účinků teplé či studené vody na lidský organismus. Nemusíte být ale zklamáni, hydroterapie a její účinky na lidský organismus mohou být i v dnešním moderním světě překvapivé a neměly by být podceňovány!

Domácí lázně…
Už taková horká koupel v naší vaně je druhem hydroterapie. Určitě znáte ten skvělý pocit úlevy od napětí a stresu, když se ponoříte do horké vany, navíc prosycené vaší oblíbenou vůní.  Jak známo teplá voda má uvolňující účinky a pomáhá zmírnit bolest. Navíc díky intenzivnímu pocitu pocení, napomáhá vyloučení škodlivých látek z těla. Nebo například taková horká koupel nohou a rukou, je jednoduchým lékem na při nachlazení a rýmě. Také studená voda má své blahodárné účinky. Určitě každý z nás minimálně jednou srážel teplotu studenými obklady, či léčil bolest v krku priessnitzovým zábalem jehož podstatou je studený obklad. A co prvního uděláte, když se spálíte? Strčíte popálené místo pod studenou vodu, nebo chladíte ledem. Ano to všechno je hydroterapie alias léčba vodou.

Blahodárných účinků teplé a studené vody, páry nebo ledu můžeme využívat na spoustu tělesných neduhů a problémů. To lidstvo ví už od pradávna. Proto je také hydroterapie součástí léčebných programů všech lázeňských středisek a wellness center. Horké a studené koupele, skotské střiky, vířivé a perličkové koupele, parní lázně, to vše jsou metody jak odbourat stres, ulevit od bolesti, povzbudit a nabít organismus energií, podpořit léčbu nějakého onemocnění. Hydroterapie je dostupná každému z nás. Tak zkuste příště místo chemie, vodu v jakémkoliv skupenství a teplotě. Vaše játra, žaludek či nosní sliznice vám budou vděční!