Jak pomoci sobě i lidem ve vašem okolí v současné situaci?

#spolutozvladneme

I v dnešní složité situaci lze spatřit jiskru naděje. Těžké časy obvykle poukážou na věci, na které bychom v dobách bezstarostných zapomněli. Musíme si pomáhat! V době, jako je tato, je vzájemná pomoc a ohleduplnost ještě mnohem důležitější než obvykle. A to si uvědomují firmy i jednotlivci. Některé firmy začaly své služby nabízet zdarma nebo se slevou, lidé začali doma šít roušky ze zbytků látek do domovů důchodců či do nemocnic. Jiní vyrábějí nedostatkový dezinfekční gel a někteří se rozhodli nezištně přispět jinou formou.


Jak můžete pomoci vy nebo co dělat, když pomoc potřebujete?

Můžete se zapojit jako pečovatel, dispečer, kurýr nebo švadlena. Sousedská pomoc vznikla, aby se za pomoci dobrovolníků zajistilo doručování potravin a léků lidem, kteří jsou nejvíce ohrožení koronavirovou infekcí. Jedná se především o staré a nemocné lidi, kteří by v těchto dnech neměli vycházet z domu. Podobně funguje i Pomáháme Praze 2020, kde je nejvíce nakažených.

Sháníte materiál na výrobu roušek nebo potřebujete pomoci s jejich distribucí? Pak doporučujeme  https://www.damerousky.cz/, kde je možné podle mapy zjistit, kdo ve vašem okolí nabízí a šije roušky, kdo šije, ale chybí mu materiál, kde jsou distribuční místa pro hotové roušky k vyzvednutí a kde je možné sehnat materiál.

Pokud potřebujete vědět jakékoliv informace o rouškách, doporučujeme navštívit stránku https://www.rouskyvsem.cz/, kde naleznete odpovědi na otázky proč nosit roušky, jak je používat, návody na ušití i jak roušky dezinfikovat. 

Cítíte v současné situaci stres nebo úzkost a chtěli byste si o tom promluvit s odborníkem? Za tímto účelem vznikl další skvělý projekt https://terap.io/, kde si můžete bezplatně promluvit s psychoterapeutem. Ať už vás trápí nefunkční komunikace s partnerem, řešíte komplikovaný vztah nebo si nemáte s kým popovídat, můžete tuto službu využít.

Po internetu koluje spousta poplašných nebo falešných zpráv, vyvarujte se jim a čtěte pouze ověřené nebo oficiální zdroje. Zde máte pár tipů:
Co se právě děje u nás? 

Vyřizujeme tisíce hovorů a e-mailů našich klientů, řešíme s nimi přesuny termínů pobytů a v krajních případech jejich storna. Každý den jednáme s majiteli hotelů o aktuální situaci. Snažíme se tak v této svízelné situaci pomoci nejen běžným lidem, ale i majitelům hotelů a lázní.

Jsme nadšení z iniciativ, které s příchodem krizové situace přišly. Věříme, že i pouhé sdílení může pomoci. Pokud tady máte někoho ve svém okolí, kdo by potřeboval pomoci nebo pomoc sám chtěl poskytnout, pošlete tyto informace dál. 

Těšíme se na dobu, kdy opět všichni budeme moci volně dýchat a vyrazit za relaxací. Do té doby jsme připraveni vám co nejvíce ulehčit záležitosti spojené s pobytem, který jste si u nás objednali. 

Pokud budete chtít také pomoci českým ubytovatelům a provozovatelům restaurací, kteří jsou díky této situaci v krizi, naplánujte si letošní dovolenou v Česku. Vyrazte do vaší oblíbené destinace, rezervujte si ubytování a zajděte si na jídlo do hezké místní restaurace. Pomozte znovu rozjet český turismus.


Doufáme, že vám byly tyto informace užitečné a nezapomínejte:

#spolutozvladneme 

#rouskyvsem 

#mojerouskachranitebe 

#tvojerouskachranime

#dovolenavcesku