Jak spojit lázně, víno a wellness

My máme rádi vííno..

Vinařství má u nás v Čechách již dlouholetou tradici. Kdo tedy ještě nikdy nenavštívil vinný sklípek, jako by nebyl. V září se konají ve vinařských městech slavnosti vinobraní, které lákají na lahodné víno, cimbálovou hudbu, stánky s vínem a burčákem, gastronomickými specialitami a dobové tržnice. Co takhle ale spojit víno s odpočinkem? Vyjeďte do lázní nebo do některého z wellness hotelů v České republice a dopřejte si relax s degustací vína. Určitě se to pro vás stane nevšedním zážitkem. Přinášíme vám tipy na lázně a hotely nedaleko konajících se slavností.

 

1.     Spa Resort Lednice

Město Lednice, místo pohádkových zámků, přírodních krás a hlavně lahodného proslulého vína. Lednicko-valtický areál, zvaný také jako “Zahrada Evropy“ je právem zapsaná mezi památkami světového dědictví UNESCO. Ve Spa Resortu Lednice se můžete těšit na jódovou mořskou vodu, která je jednou z nejkvalitnějších svého druhu v Evropě. Nabízí velké množství procedur. Čekají vás zde nejrůznější druhy masáží, zábaly, vodoléčba, elektroléčba nebo fyzioterapie. Po procedurách se můžete projít do města do některého ze sklípků a ochutnat místní lahodné víno. Od 5.10. do 6.10. probíhá v Lednici vinobraní, tak na nic nečekejte a rezervujte si svůj pobyt v tomto pohádkovém městě co nejdříve.

Spa Resort Lednice

2.     Hotel Savannah Deluxe - Chvalovice

Luxusní Hotel Savannah Deluxe se nachází v těsné blízkosti “královského města“ Znojmo, ve vesničce Chvalovice. V jejím blízkém okolí se nachází národní parky Podyjí a Thaytal, které jsou ideální destinací pro aktivní návštěvníky. Toto krásné historické město protkané středověkými hradbami, plné křivolakých uliček a romantických vyhlídek láká své návštěvníky na výborné místní víno, které je známé široko daleko. Ubytovat se můžete v Hotelu Savannah Deluxe, který nabízí nejen komfortní ubytování, ale i luxusní wellness & spa centrum s bazénem, saunou, parní lázní a kardiofitness centrem. Pro milovníky exotiky a relaxačních terapií nabízí v hotelu autentické ajurvédské wellness masáže a procedury prováděné vyškolenými terapeuty ze Srí Lanky. Vinobraní zde slaví ve dnech 14.9. - 16.9..

Hotel Savannah Deluxe

3.     Amande Wine Wellness Hotel – Hustopeče

Město Hustopeče leží v samém srdci jižní Moravy mezi Brnem a Břeclaví. Představuje vynikající výchozí bod pro milovníky vína a cykloturistiky. Hustopeče se pyšní kromě vinohradů i mandloňovým sadem. Každý rok se v Hustopečích mandle a vinice spojí v událost, která láká tisíce návštěvníků. V Amande Wine Wellness Hotelu tyto slavnosti můžete mít každý den. Užijete si zde vinnou lázeň se skleničkou vína v ruce. Pak se můžete pokochat dechberoucím výhledem z nedaleké rozhledny. Poté doporučujeme degustaci vín s proslulými nakládanými hustopečskými mandlemi. Burčákové slavnosti se zde konají v termínu 4.10. – 6.10.

Amande Wine Wellness Hotel

4.     Vinařství Lintner – Tvořihráz

Dalším naším tipem je toto malé rodinné vinařství v malé vesničce Třivohráz nedaleko Znojma. Kromě bohaté nabídky vín nabízí velmi pohodlné ubytování přímo nad sklípkem v krásných útulných pokojích. Pokud se chcete oprostit od komerčního rázu dnešních velkokapacitních vinařství, pak je pro vás tento sklípek s dlouholetou tradicí to pravé. Těšit se můžete na degustaci přímo na vinici s vyhlídkou na starobylé město či večerní degustaci s vyprávěním o víně přímo v původní kamenné degustační místnosti. Ve Vinařství Lintner vám zprostředkují i mnoho výletů po okolí. V této oblasti jsou slavnosti vinobraní v termínech 14.9. – 16.9.

Vinařství Lintner

5.     Penzion Usedlost pod Vinohrady - Hlohovec

V srdci Jižní Moravy, mezi Lednicí a Valticemi, v malebné vinařské oblasti, se nachází překrásný Penzion Usedlost pod Vinohrady. Oblast nabízí nádhernou krajinu a mnoho turistických a cyklistických cílů. Hned po příjezdu na vás dýchne okouzlující atmosféra selského stylu. Všechny pokoje jsou vybaveny stylovým dřevěným nábytkem, který podtrhuje tu pravou atmosféru venkova. Penzion nabízí wellness zónu s bazénem. Dopřát si zde můžete degustaci, cimbálku, grilování, zabijačku či masáže. V Usedlosti pod Vinohrady se rozhodně nudit nebudete. Ve Valticích a Lednici se konají slavnosti vinobraní 5.10. – 6.10.

Usedlost pod Vinohrady


Podívejte se na aktuální nabídku wellness na jižní Moravě.