Jak vyzrát na novoroční předsevzetí?

Inspirujte se 5 tipy od Spa.cz!

S koncem roku se přiblížil čas na bilanci úspěchů a neúspěchů a také na stanovení novoročních předsevzetí, které tentokrát opravdu, ale už opravdu všechny a do puntíku dodržíme. Aby to nedopadlo, jako už tolikrát předtím, je nutné vědět, jak na to. S tím se vám pokusíme pomoci.

Prozradíme vám 5 jednoduchých kroků, díky kterým to v roce 2021 určitě zvládnete.

BUĎTE TRPĚLIVÍ

Ať už plánujete z počátku roku zhubnout, přestat kouřit, začít pravidelně cvičit či cokoliv jiného, je důležité přiznat si, že se výsledky nedostaví hned. K vytvoření jakéhokoliv návyku prý člověk potřebuje alespoň 27 dní. K tomu, aby se návyk opravdu vryl pod kůži, je času potřeba ještě o trochu více. Navíc u každého z nás probíhá proces změny jinak a každý má jiné tempo. Nemusíte si vyčítat, že sousedce se podařilo zhubnout 10 kg a vám zatím jen 5. Věřte, že přijde váš čas, a vytrvejte!

HEZKY OD ZAČÁTKU

Motivační kouči se nás snaží přesvědčit o tom, že začít se dá kdykoliv, ale ruku na srdce, začínat od počátku roku, měsíce či týdne, je pro naši psychiku tak nějak přirozenější. Začátek roku je pro velké změny jako stvořený. No a když to nevyjde napoprvé? Nic se neděje. Je naprosto normální a přirozené, že lidé chybují. Přijměte selhání jako součást cesty a hlavně se nenechte odradit. Stanovte si nový začátek a zkuste to znovu. Víme, že to dokážete!

PŘIPRAVTE SI PLÁN

Každý manažer by vám potvrdil, že bez pořádného plánu se nedá žádná velká akce realizovat. A stejně je to i s předsevzetími. Dopřejte si na konci roku čas a pořádně popřemýšlejte o tom, co si z právě prožitého roku chcete uchovat a co naopak změnit. Vytvořte si podrobný plán a stanovte si jasné a měřitelné cíle. Důležité jsou i menší milníky, díky kterým dokážete identifikovat, zda se k vytyčenému cíli blížíte, a nebo se od něj mílovými kroky vzdalujete.

Pořiďte si diář a nebo sešit, do kterého si budete drobné úspěchy zaznamenávat. Až se zpětně ohlédnete, jaký byl začátek vaší cesty, budete mít díky zápiskům přehled o tom, co všechno jste již dokázali.

NEUSNĚTE NA VAVŘÍNECH

Dosáhnout cíle je krásné a opojné, ale je také důležité neustrnout na jednom místě a posouvat se dále. Dbejte na to, abyste se po dosažení požadovaného výsledku nevrátili zpět do starých kolejí. Důležité je adaptovat změnu do běžného života a přijmout svůj nový životní styl. Je možné, že změny budou z počátku nepříjemné a budete se cítit vyčerpaní, to ale rozhodně není důvod, proč sejít z vytyčené cesty. Nikdo neříkal, že to bude jednoduché, a proto si vždy ve slabých chvilkách zkuste připomenout, proč jste začali.

ODMĚŇUJTE SE!

Odměny jsou důležité. Vnitřní motivace totiž občas selže, a tak je dobré do hry zapojit i motivaci vnější. Odměňovat bychom se měli pravidelně a bez výčitek. Odměna ale neznamená to, že zapomenete na všechna pravidla. Rozhodně vám nedoporučujeme si jako odměnu za shozená kila dopřát nezdravou hostinu či si při odvykání na cigaretu zapálit. Odměnění neznamená vrátit se na začátek, ale podpořit vůli ke změně.

A právě jednou z odměn, která vás může posunout dále a opět pozitivně naladit, je třeba wellness relaxační pobyt. V nabídce jich máme spousty a potěší nás, pokud vám některý z nich pomůže udržet se fit. V cestě za vysněnou postavou vám mohou pomoci i speciálně sestavené redukční pobyty. Uvidíte sami, že pohoda ve wellness a změna prostředí udělá s vaším odhodláním zázraky a po návratu domů budete opět plní energie a připraveni čelit výzvám, které vás čekají.


Za tým Spa.cz vám přejeme hodně úspěchů a pevnou vůli při dodržování vašich předsevzetí. Doufáme, že následující rok bude pro všechny plný radosti, štěstí a zdraví!