Jaká jsou TOP místa, kam letos vyrazit na výlet?

Hlasujte pro nejlepší českou destinaci.

Poznávejte Česko. Ať už preferujete projížďky na kole, obdivování kulturních a historických památek nebo cestování za tím nejlepším jídlem, Česko vás nezklame. Podívejte se na ta nejkrásnější místa naší země a inspirujete se pro vaše letní výlety.

CzechTourism v rámci 7. ročníku soutěže DestinaCZe představuje devět jedinečných lokalit, a právě vy můžete rozhodnout, která z nich si zaslouží ocenění. A taky vyhrát spoustu zajímavých cen. Soutěž běží od 6. května do 2. června na www.visitczechrepublic.com/destinaCZe.  

Místy, které se umístily ve finálové devítce, Vás provedou ambasadoři projektu KubajSZ a Freecoolina prostřednictvím krátkých videí. Uvidíte, že v našem výběru si každý najde to své – ať už hledáte tip na výlet pro partu malých předškoláků nebo plánujete romantický pobyt či aktivní dovolenou.

První kategorie s názvem Trendy a novinky přináší příjemná překvapení v podobě nově otevřených turistických atrakcí. Pro rodiče s dětmi je určena druhá kategorie – Kudy z nudy, ve které soupeří zajímavá místa, která by měla navštívit celá rodina. A pro vyznavače aktivního odpočinku je třetí kategorie, Česko jede, ve které se představují destinace, kde si odpočinete, a přitom nebudete zahálet.

zámek Žďár nad Sázavou

V kategorii Trendy a novinky mezi sebou soutěží Hvězdárna planetárium Brno, Muzeum umění a designu v Benešově a Safari pivovar. Nová instalace Hvězdárny a planetária v Brně vám přiblíží Vesmír jako nikdy dříve. Největší 3D stereoskopické planetárium ve střední Evropě přináší nejlepší pořady vlastní i světové produkce. V nově zrekonstruovaném muzeu zaměřeném na výtvarné umění 20. a 21. století si na své přijde každý milovník současného umění – najdete zde díla Jiřího Koláře, Adrieny Šimotové, Františka Tichého či manželů Janouškových. Safari pivovar je unikátní projekt spojující provoz minipivovaru s programem na záchranu nosorožců. Některé druhy piv obsahují chmel dovezený až z Jihoafrické republiky.  

Safari Dvůr Králové

Rodiče s dětmi mohou využít tipy z kategorie Kudy z nudy ve volnočasovém parku EKOPark Liberec, na statku Bernard nebo v zámku ve Žďáru nad Sázavou. V centru Liberce vzniklo ideální místo pro únik z města. Zapomenout se můžete například v bludišti ze křoví nebo v kavárně v korunách stromů. Usedlost Bernard nabízí mnoho zábavných aktivit od řemeslných dílen až po virtuální realitu z pohledu včely. Zámek Žďár nad Sázavou, který dnes patří rodině Kinských, nabízí expozici plnou multimediálních prvků, kterou můžete zakončit v kavárně nebo na zámecké terase.

EKOPark Liberec

V kategorii Česko jede najde svého favorita každý, kdo rád sportuje v přírodě. Pošlete svůj hlas přímo ze sedla kola destinaci Singletrail Moravský kras, Trail Parku Klínovec nebo Resortu Olešná u Frýdku Místku, kde můžete zkusit desítky vodních a sportovních aktivit s výhledem na Lysou horu.

Single Trail Moravský kras

Inspirujte se tipy na výlety s agenturou CzechTourism a hlasujte pro svého favorita na www.visitczechrepublic.com/destinaCZe do 2. června 2019. Pro hlasující jsou připraveny mimo jiné vstupy do jednotlivých subjektů v soutěži. Hlavní cena soutěže je zážitkový pobyt na 2 noci v Moravském krasu a zapůjčení kol pro 2 osoby.