Jaké akce navštívit na podzim 2021?

Podzimní odpočinek s vínem, hudbou i sportem!

Po loňském roce i po jarním lockdownu si konečně můžeme dopřát výlety za kulturními, gastronomickými či sportovními akcemi, a to téměř bez omezení. Spojte dokonalý odpočinek na jednom z našich podzimních pobytů se skvělým programem, který tento podzim nabízí. Plánovat můžete začít právě teď!

JAKÉ AKCE NESMÍTE LETOŠNÍ PODZIM VYNECHAT?

ZLÍN FILM FEST (9. - 15.  9.)

První pozvánka směřuje do Zlína na filmový festival pro děti a mládež, který byl letos kvůli pandemickým omezením rozdělený na jarní a podzimní část.

Festivalová tradice se ve Zlíně píše již více než 60. let a 6denní festival Zlín Film Festival je skvělou akcí pro celou rodinu. Pro letošní podzim je naplánovaný bohatý program pro mladší i starší děti a nudit se nebudou ani dospělí. Pokud si rezervujete pobyt ve Zlínském kraji na celý týden, rozhodně nebudete litovat!


PÁLAVSKÉ VINOBRANÍ (9. - 12. 9.) 

Milovníci vína jásají a bookují pobyty v okolí lednicko-valtického areálu! Pálavské vinobraní - největší vinařská akce v regionu je tady a vy byste zde rozhodně neměli chybět, pokud milujete jižní Moravu a víno v jakékoliv podobě.

Chybět nebudou vinařské stánky, cimbálovka, ale ani slavná jména. Ze známých kapel jmenujme například skupinu Wohnout, Martu Jandovou či kapelu Olympic. Pestrý program této kulturní i gastronomické akce 2021 se bude odehrávat přímo v historickém centru Mikulova a užijete si ho jak s partou přátel, tak i s partnerem či s partnerkou.


FESTIVAL JANÁČEK (28.  9. - 30. 11)

Podzim v Brně bude trošku na vážnější notu. A to doslova! Mezinárodní festival Janáček, který v Brně probíhá od září do listopadu, přinese několik koncertů, které připomenou díla jednoho z nejznámějších českých hudebních skladatelů - Leoše Janáčka. Jeho dílo představí nejen čeští umělci, ale také zahraniční hosté.

Hudba a relax - dokonalá  kombinace, co říkáte?!


VÍKEND KŘIŠTÁLOVÉHO ÚDOLÍ (2. - 3. 10.)

Víte, kde v Česku hledat Křišťálové údolí? Je to oblast zahrnující města a místa se sklářskou historií, které najdete na území Libereckého a Ústeckého kraje.

V současnosti se zde na zpřetrhanou nit tradiční výroby skla a bižuterie navazuje a vy si během prvního říjnového víkendu můžete udělat exkurzi do sklářských dílen, ateliérů či uměleckých škol, kde se tato křehká nádhera, která je národním pokladem, vyrábí.

Rezervujte si pobyt v Jizerských horách a odhalte tajemství originálních skleněných šperků, svítidel a dalších předmětů, kterým dávají život lidé z Křišťálového údolí.


PODZIMNÍ ŠVESTKOVÉ TRHY (7. - 9. 10.)

Vůně povidel, švestkových buchet a štiplavý závan pravé domácí slivovice...na to všechno se můžete těšit, pokud vás podzimní toulky na začátku října zanesou do Českých Budějovic.

Podzimní švestkové trhy jsou akcí, kterou si užijí všichni milovníci dobrého jídla a pití. Kromě švestek se můžete těšit i na další jihočeské speciality, burčák, medovinu a také pestrou nabídku výběrové kávy.

Sbíhají se vám chutě? Tak neváhejte a pobyt v jižních Čechách si rezervujte ještě dnes!


VELKÁ PARDUBICKÁ (10. 10.)

Milovníci rychlých dostihových koní se scházejí vždy druhou říjnovou neděli na Pardubickém závodišti. Jede se totiž prestižní závod Velká pardubická.

Pokud se i vy chcete zúčastnit nervy drásajícího závodu, prohlédnout si ušlechtilé koně nebo si užít trošku hazardu při sázkách na vítěze, pak doporučujeme vydat se na pobyt do východních Čech.

Podzimní atmosféra nejznámějšího dostihového závodiště vás nadchne. A dámy, nezapomeňte si na dostihy přibalit klobouk!


SIGNAL FESTIVAL (14. - 17. 10.)

Na závěr vás nalákáme do Prahy na Signal Festival. Tento festival digitální a kreativní kultury se bude konat na různých místech po celém hlavním městě. Těšit se můžete na světelné a multimediální instalace, které propojí historické památky s nejnovějšími technologiemi, aby mohlo dočasně vzniknout něco jedinečného.

Na vzniku uměleckých děl se podílejí jak čeští, tak zahraniční autoři a jde o mimořádně zajímavou podívanou. Festival má také edukativní přesah a rozhodně se ho můžete zúčastnit s celou rodinou.

Užijte si Prahu tak, jak ji ještě neznáte. Vyrazit můžete klidně i o podzimních prázdninách. Akcí pro rodiny se tu po celý rok koná spoustu a i vy si zde určitě přijdete na své.


Už víte, jak a kde budete trávit podzim? Doufáme, že vás naše tipy na podzimní akce nalákaly. Pokud však toužíte čistě po odpočinku, vyrazte na wellness či do lázní jen tak. Z nabídky podzimních pobytů na Spa.cz si vyberete snadno a rezervace je otázkou pár minut.

S jakoukoliv otázkou ohledně pobytů nás můžete kontaktovat na emailu [email protected].