Kam na pobyt na horách?

Poznejte krásy českých, slovenských či slovinských hor

Pokud patříte mezi milovníky hor, potom je tento článek přesně pro vás. Ať už chcete jen odpočívat, dýchat čerstvý vzduch, užívat si ozdravující horské klima a kochat se horami nebo si užít aktivní odpočinek. Můžete chodit na procházky do přírody, šplhat do kopců, lézt po skalách či v zimě lyžovat a běžkovat. Navíc to všechno jde propojit s lázeňskými procedurami, wellness službami, gurmánskými zážitky a příjemným ubytováním. Stačí si jen vybrat ten správný hotel na správném místě.

Česká republika

Hory v České republice nedosahují takových výšek jako v předešlých zemích, ale za to jsou hodně zajímavé a opředené bájemi a pověstmi. Žádné jiné hory pro nás nebudou tak výjimečné jako právě ty, které jsou součástí našeho domova. Dobré je, že ať se vydáme kterýmkoliv směrem, vždycky na nějaké narazíme.

Nejnavštěvovanější a nejoblíbenější je naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Váš pobyt tam můžete strávit například v Peci pod Sněžkou v Hotelu Horizont, nebo navštívit a přespat v hotelu Orea Resort Horal ve Špindlerově Mlýně či si dopřát Havaj v lázních v Lázeňském hotelu Terra v Janských Lázních.

Velmi oblíbené hory jsou i Beskydy u hranic se Slovenskou republikou. Nádherné jsou v každém ročním období a kromě krásné přírody můžete prozkoumat i kulturu a památky Valašska. Ubytovat se je možné v Rožnově pod Radhoštěm například v Hotelu AGH nebo ve Wellness Resort Energetic. Pokud chcete více do hor a přírody, potom doporučujeme Horský hotel Babská ve Velkých Karlovicích či  Hotel Mesit v Horní Bečvě. Pokud byste chtěli pro svůj odpočinek opravdové lázně, pak nesmíme určitě zapomenout zmínit Lázně Luhačovice.

Milovníci hor, sportů i odpočinku by měli určitě navštívit Jizerské hory a přespat třeba v Amantis Vital Sport Hotelu v Desné. Krásné pohoří na Moravě s dominantou Pradědu jsou samozřejmě Jeseníky. Nabízí mnoho turistických tras, sjezdovek i bohaté kulturní vyžití. Ve Velkých Losinách najdete perfektní Lázeňský hotel Eliška. Pokud vás láká Šumava, pak si můžete užít wellness odpočinek a nádhernou přírodu například v Parkhotelu Kašperské Hory.

Wellness hotel v Krkonoších

Slovinsko 

Slovinsko je malá a často opomíjená země. Přitom tady najdete jak moře, malebná městečka, nádherné hory i termální lázně. Slovinsko je navíc pro české turisty velmi dostupná a relativně levná destinace. Milovníci hor si tady přijdou na své. Doporučujeme navštívit Lázně Bled, které leží na severozápadě Slovinska na úpatí Julských Alp. Hotely nabízí wellness pobyty, masáže, léčebné procedury a další. Jeden z nejkrásnějších hotelů je Rikli Balance Hotel s nezapomenutelným výhledem na jezero s ostrovem i středověký hrad na nedalekém útesu s pozadím Julských a Karavanských Alp. Pro rodiny s dětmi je skvělou volbou Hotel Savica Garni. V pětihvězdičkovém Grand Hotelu se ubytujte, pokud si chcete dopřát opravdový luxus a rozmazlování v místních wellness zařízeních.  

Slovinské hory

Slovensko

Nádherné hory najdete samozřejmě také na Slovensku a i tady jsou k dispozici hotely nabízející různé léčebné procedury a wellness služby. Navštívit můžete jedno z nejkrásnějších a nejznámějších míst Slovenska Vysoké Tatry, kde budete obdivovat skalnaté štíty, plesa či vodopády. Oblíbené místo je zcela jistě Štrbské pleso a ubytovat se můžete například v Hotelu FIS nebo Hotelu TOLIAR. Nejrozsáhlejším pohořím jsou Nízké Tatry. Typické pro ně je nedotknuta příroda a množství jeskyň. Skalnaté šíty jsou dominantou také národního parku Malá Fatra. V slovenských horských oblastech je na výběr množství různých hotelů a záleží jen na Vaších prioritách.

Štrbské pleso

Toto byl jen stručný výčet, kam se v České republice dá jet na hory a zároveň si užít lázeňské procedury či relaxační wellness. Na výběr je toho opravdu hodně, navštivte www.spa.cz, klikněte na vámi preferované pohoří (oblast) a vyberte si ten váš správný pobyt (hotel).