Kam v létě na dovolenou na Slovensku?

Objevte kouzelná místa jen kousek od domova..

Slovensko, stejně jako my, nemá moře. Přesto se v poslední době stává oblíbenou destinací, kdy tady lidé objevují nepřeberné množství krásných lokalit. Slovensko je náš velmi blízký soused, bez problémů se domluvíme s příjemným místním obyvatelstvem a navíc se nemusíme bát odlišných kulturních zvyklostí. 

Slovensko má nádhernou přírodu, 9 národních parků, 14 chráněných krajinných oblastí, tisíce jeskyní a roklí, malebné hory a tam horská jezera s průzračnou vodou a mnoho dalšího. Pokud milujete přírodu a pobyt v ní, tak jste tady správně. Můžete navštívit slavné Vysoké Tatry či Nízké Tatry, nebo zavítat do Národního parku Slovenský ráj. Je to krasová oblast plná roklin, soutěsek, vodopádů a kaňonů. Turistiku Slovenským rájem lze krásně spojit s wellness pobytem v Hotelu Čingov ve Smižanech. Budete mít po celou dobu volný vstup do bazénu a k dispozici je i 5 druhů saun, vířivka, ochlazovací bazén, letní déšť, ledové vědro a oddychová místnost. Spojit aktivní dovolenou s pořádným odpočinkem je ideální zážitek. 

Pro cyklisty se na Slovensku najde také ráj. Nachází se v jižních částech Nízkých Tater na Horehroní. Tady můžete cyklistiku spojit zase s lázeňskými procedurami. Pokud se ubytujete v Liečebném domě Poľana – Brusno kúpele, tak po vstupní lékařské prohlídce dostanete léčebné procedury přesně na míru. K tomu je k dispozici sauna, parní lázeň a rehabilitační bazén. Po takové dovolené Vás nebude zaručeně nic bolet. V rámci této oblasti stojí za zmínku pobyt s názvem Bystrá volba pro dospělé (5 nocí). Perfektní typ na zážitkovou dovolenou v Národním parku Nízké Tatry. V Hotelu Bystrá Vás čeká moderní a komfortní ubytování, bohaté snídaně a večeře, láhev vína na pokoji, klasická masáž a zábal, neomezený vstup do vodního i saunového světa. 

Často vyhledávaným místem na Slovensku je region Spiš. Najdete zde překrásný Spišský hrad, který patří mezi největší hradní komplexy na světě. Kousek odtud je Levoča, velmi staré poutní místo a spadá do památek UNESCO. Nedaleko je také už zmiňovaný Slovenský ráj a dojet můžete i do Dobšinské ledové jeskyně. Zajímavostí této jeskyně je podlahový led, ledopády, ledové stalagmity a sloupy. Bude to určitě nádherná podívaná. Ubytování je možné v Hotelu Metropol ve Spišské Nové Vsi, kde můžete svojí dovolenou doplnit o zážitky z wellness a fitness centra.

Pokud Vás láká dovolená spíše u vody, tak velkou vodní plochu Liptovskou Maru najdete u Liptovského Mikuláše. V přehradě si užijete různé vodní sporty, koupání, rybolov i vyhlídkové plavby lodí

Milovníci krásných měst, kulturních památek a městského života najdou na Slovensku také své. Navštívit mohou hlavní město Bratislava nebo druhé největší město Košice. Tohle východní velkoměsto Vás okouzlí klidnou atmosférou, malebnými uličkami, nádherným historickým centrem plným kaváren a barů. Velmi oblíbená a zajímavá je Banská Štiavnica, patřící do UNESCO. Jedno z nejstarších měst bylo kdysi největším centrem těžby drahých kovů ve střední Evropě. Vrátíte se jakoby v čase, když se budete procházet starými uličkami a obdivovat honosné budovy. Poblíž Banské Štiavnice leží Lázně Vyhne s Hotelem Termál, kde můžete strávit příjemnou dovolenou s perfektními wellness službami.

Nakonec nesmíme zapomenout, že Slovensko má přibližně 1400 minerálních a termálních pramenů s léčivými vlastnostmi. Nachází se tam přes 20 lázeňských míst. Nejznámější jsou lázně Piešťany, Rajecké Teplice a Turčianské Teplice. Všechna lázeňská města jsou obklopená překrásnou krajinou a poblíž vždy najdete i kulturní vyžití. Takže letní dovolená ve slovenských lázních může být opravdu dokonalá.