Kam vyrazit na vánoční trhy?

Praha, Brno nebo třeba Znojmo?

Plánujete si zkrátit čekání na Ježíška příjemným wellness či relaxačním pobytem? Správná volba! Před Vánoci se vyplatí načerpat energii a odložit všechny starosti. Doba adventu je pro odpočinek jako stvořená. I když se rozhodnete vycestovat mimo domov jen na pár dní, věřte tomu, že vánoční přípravy pak půjdou po návratu domů o dost lépe.

Kromě příjemných procedur si během pobytu můžete krátit dlouhou chvíli i návštěvou adventních trhů, které k Vánocům neodmyslitelně patří. Vůně perníkového koření, chuť svařeného vína a vánoční koledy vám přinesou pořádnou dávku vánoční nálady.

Na nic tedy nečekejte a vydejte se za vánočními trhy do těch nejkrásnějších českých měst se Spa.cz!


Praha

Termín konání: 30. 11. 2019 - 6. 1. 2020

Předvánoční období v Praze má zvláštní kouzlo. Pokud ho chcete objevit i vy, není nic jednoduššího než si zamluvit stylové wellness hotely v Praze a vyrazit na jeden z mnoha vánočních trhů. Vánoční trhy v Praze najdete na Václavském náměstí, náměstí Republiky, náměstí Míru, na Pražském hradě a samozřejmě na Staroměstském náměstí.

Menší a o něco více romantické trhy najdete pak na Havelském trhu či na Kampě.


Brno

Termín konání: 29. 11. 2019 - 5.1.20120

Druhé největší město České republiky, Brno, nabízí trhy, které těm pražským začínají šlapat na paty. Jsou originální, jsou romantické a nabízejí mnoho možností zábavy pro celou rodinu. Symbolem brněnských Vánoc je vyhlídkové ruské kolo na Moravském náměstí. Nabízí pohled na celé širší centrum města. Posilnit turbomoštem či klasickým svařeným vínem se budete moct na řemeslném vánočním trhu na Zelném trhu a romantiku, špičkovou gastronomii a kulturní program hledejte na Dominikánském náměstí. Vánoční bar bude společně s dalšími vánočními dobrotami dominovat náměstí Svobody. Na vánoční trhy si určitě vyhraďte více než jeden den a zajistěte si včas wellness hotel v Brně. Stojí to za to!


Olomouc

Termín konání: 22. 11. - 24. 12. 2019

Olomouc je krásná v každém ročním období. V čase adventu rozzáří Horní i Dolní náměstí tisíce světel. Dolnímu náměstí bude dominovat obří kluziště, které je v provozu již od 8.11.2019 až do 30.12. 2019 a na Horním náměstí najdete stovky stánků s rukodělnými vánočními výrobky. Můžete zde obstarat dárky pro příbuzné či blízké a nebo jen tak korzovat a nasávat atmosféru. Vánoční trhy v Olomouci každý den zpříjemní i bohatý kulturní program. Rozhodně doporučujeme si zajistit wellness hotel v Olomouci alespoň na víkend. Město totiž nabízí nepřeberné množství památek, které by bylo škoda i v čase adventu minout.


Český Krumlov

Termín konání: 29.11. 2019 - 6. 1. 2020

Český Krumlov vypadá o Vánocích jako kulisa z pohádky. Vánoční trhy na náměstí Svornosti vás seznámí s vánočními tradicemi a pohostí vás staročeským punčem a dobovými lahůdkami. Těšit se můžete na stánky řemeslníků, historický hudební doprovod a pestrý doprovodný program. Hotely v čase adventu bývají v Krumlově nabité, ale při troše štěstí se dají předvánoční pobyty v Českém Krumlově zamluvit. Pokud by se vám to letos nepodařilo, tak nezoufejte, pobyt si můžete zamluvit s předstihem na příští rok. Termín pro konání vánočních trhů v následujícím roce je 27.11. 2020 až 6. 1. 2021


Karlovy Vary

Termín konání: 30.11.2019 - 26.12.2019

Chystáte se do nejznámějších českých lázní v době adventu? Pak se rozhodně máte na co těšit! Karlovarská Mlýnská kolonáda a celé prostranství od Hotelu Thermal, až po Grandhotel Pupp budou patřit v předvánočním a vánočním období vánočním trhům. Přímo před kolonádou bude pódium, kde se každý večer rozezní vánoční písně v podání známých umělců, ale i dětí z dětských sborů a karlovarských škol. Dejte projednou před léčivými karlovarskými prameny přednost svařenému vínu. 


Tábor

Termín konání: 14.12. - 15.12.2019

V Táboře jsou oproti jiným městům adventní trhy omezené pouze na jeden adventní víkend, ale byla by velká škoda je propásnout. Při návštěvě Žižkova náměstí se rázem přenesete v čase a dýchne na vás kouzlo pravých staročeských Vánoc. Oko potěší nejen vánoční výzdoba, ale také výrobky zručných řemeslníků. Mlsné jazýčky potěší dobové speciality. Rezervujte si pobyt v Hotelu Nautilus přímo na táborském náměstí a nechte na sebe působit vánoční atmosféru v té nejryzejší podobě.


Znojmo

Termín konání: 1.12.2019 - 22.12.2019

Znojemský advent obsadí centrum města o první adventní neděli. Návštěvníci se mohou těšit na atrakce pro děti, živá zvířata i řemeslné výrobky. Místní obyvatelé se budou účastnit soutěže o nejlépe ozdobený dům, takže bude rozhodně na co koukat. Ozdobená bude i radniční věž, kolem které se celý program bude točit. 

Protože Znojmo je centrem vinařské oblasti, rozhodně nebude nouze ani o vinařské speciality. K tomu, abyste si je v klidu mohli vychutnat a nepospíchali domů, radíme, rezervovat wellness hotel ve Znojmě


Advent klepe na dveře a pokud ho nechcete strávit doma, je právě teď vhodný čas na to, rezervovat si předvánoční pobyt. Projděte si kompletní nabídku pobytů pro období Vánoc na Spa.cz!