Kam vyrazit na vinobraní v roce 2019?

Velký přehled vinobraní, ze kterého si jistě vyberete

S příchodem podzimu nastává doba, ke které neodmyslitelně patří slavnosti vína. Na slavnosti se připravují vinařství z celé České republiky pečlivě celý rok, aby návštěvníkům nabídla to nejlepší. Budete moci ochutnat víno od osvědčených vinařství, tak i od malých rodinných podniků, které se zaměřují spíše na specifickou chuť. Nebudou chybět bílá, růžová, červená vína, ale i tradiční burčák. Sortiment jídla doplní nejrůznější pochutiny jako sýry, klobásy, valašské frgále, bramborové spirály a mnoho dalšího. Připravené budou i historické průvody, řemesla, dobové tržnice, cimbálová muzika i koncerty hvězd z české hudební scény. 


Zde máte přehled nejznámějších vinobraní v Česku:


1. MĚLNICKÉ VINOBRANÍ 20. 9. 2019 - 22. 9. 2019

Užijte si 3 dny plné zážitků v historickém centru města na soutoku Labe a Vltavy. Můžete se těšit na velký historický průvod, řemeslný jarmark, degustaci vín, čerstvý burčák, gastrospeciality a opravdu bohatý hudební program. 

2. VINOHRADSKÉ VINOBRANÍ 13. 9. 2019 - 14. 9. 2019

Skvělá degustační příležitost čeká v pátek a v sobotu 13. a 14. září na milovníky dobrého vína a burčáku v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad. Svá vína sem přijedou představit vinařství z Čech i Moravy. 

3. PÁLAVSKÉ VINOBRANÍ 6. 9. 2019 - 8. 9. 2019

Vydat se můžete i do Mikulova - města s vůní jihu. Pálavské vinobraní si užijí milovníci vybraných kulinářských lahůdek, dobrého pití  a kultury. Kromě tradičního folkloru nabízí organizátoři také koncerty populárních kapel a zpěváků, jako je například Ewa Farna.

4. VELKOPAVLOVICKÉ VINOBRANÍ 13. 9. 2019 - 14. 9. 2019

Dalším skvělým místem na strávení příjemných chvil s vínem jsou Velké Pavlovice. Těšit se můžete na tradiční oslavy s lidovými scénkami, dechovou hudbou a slavnostní průvod krojovaných městem. Pokud chcete zažít opravdu tradiční oslavy, vyrazte do Velkých Pavlovic.

5. ZNOJEMSKÉ HISTORICKÉ VINOBRANÍ 13. 9. 2019 - 15. 9. 2019

Opravdu krásné vinobraní zažijete v přenádherném Znojmě s královskou pověstí a impozantní polohou nad řekou Dyjí. Historické jádro s nádhernými kostely, středověkými hradbami, křivolakými uličkami, romantickými vyhlídkami podtrhne kouzelnou atmosféru oslav vína. 

6. STRÁŽNICKÉ VINOBRANÍ 14. 9. 2019

Strážnické vinobraní je nejvýznamější slavností města Strážnice. Aktivně se ho účastní všichni obyvatelé města i okolních obcí. Čeká vás průvod městem v krojích, program pro děti, jarmark lidových výrobků a především košt burčáků a vín na náměstí Svobody. 

7. VINOBRANÍ NA KUKSU 14. 9. 2019

Víno poteče po kaskádovém schodišti jako za dob hraběte Šporka 14. září ve 13:00. Letošní rok se můžete těšit na kapelu Queenie tribute band a na ojedinělý akustický koncert kapely Volant. Vinobraní nabídne ochutnávky vín a burčáku s pochutinami a součástí bude i tradiční jarmark lidových řemesel.

8. KUNĚTICKÉ VINOBRANÍ 21. 9. 2019

Již 7. ročník Kunětického vinobraní se uskuteční 21. září od 10:00 do 18:00 na Kunětické hoře. Kromě prohlídek hradního paláce vás čeká  degustace vybraných českých, moravských i zahraničních vín, burčákové hody, staročeské speciality a celodenní doprovodný kulturní program. 

9. ČESKOTŘEBOVSKÉ VINOBRANÍ 27. 9. 2019 - 29. 9. 2019

Přijeďte se podívat na 15. ročník vinobraní v České Třebové. Akce se koná na Starém náměstí a je pro vás připravený bohatý program od degustování skvělého vína po hudební doprovod.

10. SEDLECKÉ VINOBRANÍ 28. 9. 2019

Vydejte se do města Sedlec na oficiální ukončení vinařské turistické sezóny, spojené s lisováním hroznů, prodejem sedleckého burčáku, ochutnávkou vín a gastronomickými pochutinami. K dobré náladě bude hrát cimbálová muzika Jožky Škumaře a zpěvák Jiří Zonyga. 

11. VALTICKÉ VINOBRANÍ 4. 10. 2019 - 5. 10. 2019

Město Valtice pořádá nejočekávanější akci v srdci Lednicko-valtického areálu. Slavnost vína, burčáku a dobré nálady. Na dvou pódiích se soustředí směsice hudebních žánrů z celého portfolia české hudební scény. Hlavní pódium na náměstí je centrem této dvoudenní slavnosti. Setkáte se s velkým množstvím krojovaných, národopisných souborů i gastronomických zážitků.

12. HUSTOPEČE - burčákové slavnosti 3. 10. 2019 - 5. 10. 2019

Burčákové slavnosti probíhají na hustopečském náměstí a v okolních ulicích již od roku 1994. Čekají vás koncerty, historický průvod, rytířská klání, folklór, ohňová show, skvělé jídlo a mnoho dalšího. Zahraje vám kapela Slza, Olympic a zazpívá Tereza Mašková. 

13. ROUDNICKÉ VINOBRANÍ 7. 9. 2019

Slavnosti vína, burčáku a zároveň plnohodnotný hudební festival s programem na třech scénách. To je Roudnické vinobraní, které letos proběhne v sobotu 7. září 2019 v zámeckém areálu v Roudnici nad Labem. Ať už vás na tuto oblíbenou slavnost přivede chuť na burčák, koncerty nebo touha aktivně strávit den se svou rodinou či přáteli, máte se opět na co těšit.

14. VINOBRANÍ NA NÁPLAVCE 28. 9. 2019

Oslavte babí léto u orosené sklenky dobrého vína na pražské náplavce. Těšit se můžete na malé rodinné vinaře nejen z jižní Moravy, jejichž produkci běžně neochutnáte. K degustaci hraje příjemná živá hudba a zážitek dotváří moderní gastronomie.

15. LITOMĚŘICKÉ VINOBRANÍ 20. 9. 2019 - 21. 9. 2019

A jako poslední bychom určitě doporučili vinobraní v centru královského města Litoměřice. Již tradičně třetí pátek a sobota v září nabídne návštěvníkům to nejlepší ze své úrody. Oslava vína bude podpořena slavnostním krojovaným průvodem v čele s českým králem a císařem Karlem IV. Program se bude odehrávat minimálně na pěti scénách.


Tak do jakého města se na vinobraní se vydáte?